Illuminae Illuminae_Folder_1

,

Zapowiedź

Illuminae
Illuminae_Folder_1

,

  • Wydawnictwo: Vesper
  • EAN: 9788384080399
  • Ilość stron: 592
  • Format: 15.0x23.0cm
  • Oprawa: Twarda z obwolutą
Wysyłka:
Niedostępna

Zapowiedź 2025-05-30

Cena katalogowa 119,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 119,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Illuminae - Amie Kaufman, Kaufman Jay

Wszechświat był tu na długo przed tobą.
I będzie trwał nadal, kiedy ciebie zabraknie.
Zrób coś wartego upamiętnienia.

Rok 2575. Kolejny zwykły dzień w kolonii Kerenza, założonej przez megakorporację KWU, by wydobywać rzadkie surowce. O poranku Kady Grant rzuca swojego chłopaka Ezrę Masona i postanawia, że już nigdy się do niego nie odezwie. Nie spodziewa się jednak, że za kilka godzin będzie świadkiem inwazji BeiTechu, która ją i tysiące innych osób pozbawi domu.
Tych, którym udało się przeżyć, ewakuują trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ściga je wrogi pancernik Lincoln. Jego zadaniem jest uciszyć świadków brutalnego ataku na planetę. Tymczasem na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus, a system sztucznej inteligencji sterujący Alexandrem staje się... największym wrogiem ocalałych.
Kady włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach dziejących się na jej oczach. Tylko jedna osoba może powstrzymać zagładę – jej (były!) chłopak Ezra.
Illuminae to powieść, która wprowadzi cię w XXVI wiek. Zamiast klasycznej narracji – niezwykłe dossier: tajne raporty wojskowe, e-maile, plany i schematy, fragmenty kodów komputerowych. Czytając je, poczujesz się, jakbyś był w samym centrum wydarzeń!
Amie Kaufman jest współautorką bestsellerowej trylogii Starbound.
Jay Kristoff jest autorem nagradzanej trylogii Wojna lotosowa.
Razem mają 380 centymetrów wzrostu i mieszkają w Melbourne ze współmałżonkami, których narażają na ciągłe stresy, a także dwoma adoptowanymi psami i ogromnymi zapasami kawy. Poznali się dzięki międzynarodowemu prawu podatkowemu, a połączyło ich zamiłowanie do wysadzania rzeczy w powietrze i dramatycznych historii miłosnych.
„To jedna z tych rzadkich książek, które czyta się z bijącym sercem, na każdej stronie odkrywając kolejną tajemnicę tego świata i licząc na to, że postaci, które tak kochamy, przeżyją”. – Beth Revis, autorka powieści W otchłani
„Bezczelne nastolatki, przystojni piloci myśliwców, mnóstwo miłości, mnóstwo rozczarowań, niestabilny psychicznie statek wojenny, a nawet różowe włosy! Ta książka jest zajebista!” – Laini Taylor, autorka bestsellera Córka dymu i kości

„Błyskotliwa space opera, w której występują zombie i hakerzy, a romans miesza się z intrygą polityczną – całość opowiedziana w niezwykle oryginalny sposób”. – Scott Westerfeld, autor Brzydkich
„Olśniewająco oryginalna. Inteligentna, zabawna i wzruszająca. Na taką książkę czekałam od dawna”. – Veronica Rossi, autorka trylogii Przez burze ognia
„Przygotujcie się na podróż przez świat wyobraźni, którego nie będziecie chcieli opuścić”. – Marie Lu, autorka bestsellerowej trylogii Legenda

Producent:
Wydawnictwo VESPER sp. z o.o.
ul. GDYŃSKA 30A
62-004 CZERWONAK (PL)
tel:
email:


Szczegóły: Illuminae - Amie Kaufman, Kaufman Jay

Nazwa: Illuminae Illuminae_Folder_1
Autor: Amie Kaufman, Kaufman Jay
Wydawnictwo: Vesper
Kod paskowy: 9788384080399
Liczba tomów: 3
Numer tomu: 1
Język oryginału: angielski
Tłumacz: Borkowski Mateusz
Języki: polski
Ilość stron: 592
Format: 15.0x23.0cm
Oprawa: Twarda z obwolutą


Recenzje: Illuminae - Amie Kaufman, Kaufman Jay

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Amie Kaufman, Kaufman Jay (1)