Komiks »

(2569)
 

Masz już dość czytania zwykłych książek i masz ochotę na niezwykłą przygodę? Nie mogłeś lepiej trafić! Komiksy cieszą się niesłabnącą popularnością od ponad stu lat. Grafiki okraszone niewymuszonym żartem i zawiłą fabułą wprowadzają nas do świata, z którego nie chcemy wychodzić. Przygotowaliśmy dla Ciebie najpopularniejsze komiksy, przy których szybko zapomnisz o nudzie.

Komiksy

Jeśli zastanawiasz się, skąd wzięły się komiksy, musisz zajrzeć daleko w przeszłość. Niektórzy badacze dopatrują się ich początków już w pierwszych malowidłach jaskiniowych lub hieroglifach! Ludzie od dawna próbowali przekazywać sobie informacje za pomocą prostych grafik. W XIX wieku zostały one ulepszone, tworząc współczesną wersję komiksów. W Japonii warto zwrócić uwagę na twórczość Hokusai Katsushika, który spopularyzował w kraju mangę. W Europie wiele zawdzięczamy szwajcarskiemu rysownikowi Radolphe Topferr, a w Ameryce serii Richarda Outcalta z 1890 roku. Każdy z krajów rozwijał komiksy na swój własny sposób, jednak główna myśl wciąż pozostawała taka sama.

Komiksy amerykańskie

Któż z nas nie zna takich produkcji filmowych, jak „Superman”, „Batman”, „Spider-Man”, „Avengers” czy „Kapitan Ameryka”? Co ważne, każdy z nich powstał na podstawie istniejących wcześniej komiksów! Każda z historii odegrała ogromną rolę wśród czytelników, spragnionych kolejnych przygód swoich ulubionych bohaterów. Jeśli masz ochotę na ponadczasowe opowieści, przy których nie sposób się nudzić, to Marvel Comics ma ich wiele. Sięgnij po nasze propozycje, by sprawdzić, że niektóre historie zawsze zachwycają.

Kultowe komiksy

Myśląc o komiksach nie można oczywiście zapomnieć o mandze, szczególnie uwielbianej i popularnej w Azji. I tutaj znajdziemy wiele niecodziennych bohaterów, którzy muszą mierzyć się z trudnymi wydarzeniami i niespodziewanymi przygodami. Warto zwrócić uwagę na „Dragon Ball”. Komiks doczekał się również swoich adaptacji filmowych, serialowych oraz w formie gier. Manga ma swój niepowtarzalny klimat, który można pokochać lub nie znosić. Przekonaj się, co Ty wybierzesz. Manga oferuje zarówno komiksy dla dzieci, jak i komiksy dla dorosłych.

Komiksy europejskie

Proponujemy również polskie komiksy oraz komiksy europejskie. To wciąż ujmująca forma literatury, która doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy mamy ochotę zagłębić się w fantastyczną fabułę, ale nie chcemy czytać kolejnej książki. Połączenie grafik, dialogów i nieprzeciętnej fabuły sprawia, że wciąż mamy ochotę na więcej i więcej… Wśród europejskich komiksów warto zwrócić uwagę na „Asterixa i Obelixa”. Przygody dwóch starożytnych przyjaciół cieszą się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Komiksy wydane w 1961 roku składają się z 37 tomów i posiadają swoje adaptacje w postaci filmów czy gier.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą formą, komiksy po polsku Cię zachwycą. Pomimo wielu filmów, książek i animowanych bajek nadal są popularną rozrywką. Przedstawiają ponadczasowe historie, przy których mimowolnie pojawia się uśmiech.

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×