Instrukcja obsługi kobiety

,

Książka

Instrukcja obsługi kobiety

,

  • Wydawnictwo: Zwierciadło
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381320054
  • Ilość stron: 220
  • Format: 14.5x21.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Jutro (piątek 2024-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 36,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Instrukcja obsługi kobiety - Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Książka pod patronatem czytam.pl!

Jak zrozumieć kobietę? I czy to w ogóle jest to możliwe? Po sukcesie książki "Instrukcja obsługi faceta" nadszedł czas, by dowiedzieć się więcej o "bardziej skomplikowanej" połowie ludzkości - kobiecie. Kolejny przewodnik po damsko-męskiej komunikacji Katarzyny Miller i Suzan Giżyńskiej, to także praktyczny podręcznik, jak wychodzić z trudnych konfliktowych sytuacji. Z książki Instrukcja obsługi kobiety nie tylko mężczyźni dowiedzą się więcej o kobietach. Same kobiety będą mogły poznać lepiej same siebie. Napisałyśmy to dla Was babeczki, żebyście lepiej zrozumiały same siebie. Koniecznie pokażcie ją też Waszym facetom - żeby Was lepiej wyczuwali.

Suzan Giżyńska - niezależny reżyser i copywriter, twórczyni spotów reklamowych oraz akcji społecznych. Współautorka książki "Instrukcja obsługi faceta" (Wydawnictwo Zwierciadło)

Katarzyna Miller - psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Na stałe związana z magazynem "Zwierciadło". Wykładowczyni licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. "Chcę być kochana tak jak chcę", "Instrukcja obsługi faceta", "Seksownik", "Zrób to kochanie", "Królowe życia i król", "W życiu jak w kinie", "Nie bój się życia" (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z magazynem "Zwierciadło".


Szczegóły: Instrukcja obsługi kobiety - Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Tytuł: Instrukcja obsługi kobiety
Autor: Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska
Wydawnictwo: Zwierciadło
ISBN: 9788381320054
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 220
Format: 14.5x21.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Instrukcja obsługi kobiety - Katarzyna Miller, Suzan Giżyńska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Kobieta od zawsze była widziana w roli matki, kochanej córki i oddanej żony, która czuwa nad domowym ogniskiem. Została wbita w te ramy przez mężczyzn. Czy to się zmieniło? Moim zdaniem nie. My kobiety nadal jesteśmy tak spostrzegane, musimy wykazać się determinacją, aby wyjść spoza ten schemat. Jednak pewne pytania nadal kołaczą w głowach wielu osobom płci pięknej - o tym czy wypada w wieku czterdziestu lat uprawiać seks? A jeśli założę szpilki to nie będę wyglądała wyzywająco? Na te pytania w formie dyskusji starają się odpowiadać autorki. Wymieniając się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, niekiedy mając całkiem inne zdanie.

Ten poradnik został stworzony moim zdaniem głównie do kobiet. Na początku myślałam, że do mężczyzn, ale znajdowały się takie pytania jak "Moja przyjaciółka jest z mężczyzną, który ją nie szanuje. Po kłótniach przychodzi do mnie z płaczem, ale zawsze do niego wraca. Co mam zrobić?" czy "Moje dzieci nie akceptują mojego obecnego partnera". Jednak nawet jeśli są takie pytania to i faceci znajdą tu co nieco. Autorki starają się dociekać tego, co kobiecie daje szczęście, co lubią, jak z nimi postępować? Czy mężczyzna jest w stanie zrozumieć ich skomplikowaną naturę? Skąd się biorą pomiędzy obiema płciami nieporozumienia? Dlaczego kobiety wybierają takich, a nie innych partnerów?

Poradniki Pani Miller i Giżyńskiej cenię za lekkość, za to, że przytaczane są tu wypowiedzi nawiązującego do różnych sytuacji życiowych. Tu występuje forma dyskusji. Np. Pani Katarzyna odpowiada na zadane pytanie, a do niego przyłącza się Suzan Giżyńska i tym oto sposobem poznajemy dwa różne spojrzenia na dane sytuacje. Moim zdaniem to świetny sposób, abyśmy my sami mogli zobaczyć jak to wygląda z boku.

"Poradnik obsługi kobiety" powinny przeczytać nie tylko kobiety, ale również mężczyźni.
Dla fanów autorek ta książka to pozycja obowiązkowa.
2018-03-22 10:52:32

Jestem samobójcą. Nie to, że życie mi zbrzydło, czy brak mi jakiegoś konkretnego bodźca do podejmowania codziennych wyzwań. Na tym polu jest wprost przeciwnie. Chodzi bardziej o temat, który postanowiłem niedawno zgłębić. Tajemnicę przekazywaną ustnie od zarania dziejów. Święty Graal, którego zdobycie oznaczałoby spełnienie wszelkich marzeń i spokój ducha. Wreszcie żywioł, który ujarzmić potrafi jedynie wielce wtajemniczona jednostka namaszczona przez Mistrza. KOBIETA!
My – chłopaki, faceci, mężczyźni, duże dzieci (niepotrzebne skreślić) mamy dość mylne poczucie iż dzierżymy władzę i rządzimy światem. Do takich wniosków zdołałem dotrzeć sam, obserwując otaczających mnie ludzi. Powód? Jeśli miałbym opisać jednym słowem współczesnego mężczyznę, byłby to przymiotnik „rozmemłany” (bez urazy dla tych wszystkich wyjątków potwierdzających regułę). Myślcie teraz, czy mam rację, czy też nie, a ja na tym temat zakończę. Bohaterem dzisiejszej rozprawy jest bowiem kobieta.
„Instrukcja obsługi kobiety” (patronat czytam.pl), to książka, w której postanowiono skonfrontować wiekowe niekiedy stereotypy z obrazem współczesnej pani, dziewczyny, kobiety (niepotrzebne skreślić). Dwie autorki: Katarzyna Miller (psycholożka, psychoterapeutka) oraz Suzan Giżyńska (reżyserka copywriter), w bardzo luźnej rozmowie próbują nakreślić czytelnikom drogę do zrozumienia (a przynajmniej próby ogarnięcia) kobiecości. Mechanizmów, które kierują poczynaniami naszych piękniejszych połówek jabłka. A że obie panie posiadają dość duże doświadczenie w temacie (pomijając oczywisty fakt, że obie są kobietami), rysuje się przed nami – mężczyznami szansa na zdobycie niebywale cennej wiedzy. Bo czy umiejętność rozbrojenia tykającej bomby nie jest warta poświęcenia kilku godzin na lekturę? Nawet jeśli ostatecznie nie uda Wam się przeciąć odpowiedniego kabelka, a nieunikniony wybuch odrzuci Wasze ciało na niewygodną kanapę w salonie (gdzie spędzicie kilka kolejnych nocy), to przynajmniej będziecie wiedzieć dlaczego przygotowano ów zamach i które ugrupowanie za nie odpowiada (np. Zazdrosny Ruch Oporu, Niedopieszczone Berety, czy Niedoceniane Pantery). Trzeba jednak wpierw sięgnąć po książkę.
Pod względem merytorycznym „Instrukcja obsługi kobiety” prezentuje się całkiem nieźle, a ja niewiele mam jej do zarzucenia. Autorki analizują konkretne przypadki kliniczne (życiowe w sensie), starając się dać czytelną odpowiedź na dany problem. Żeby była jasność: nie są to gotowe rozwiązania wszelakich kłopotów Kowalskiej i Kowalskiego, a jedynie sugestie mające pomóc w nakierowaniu na właściwą drogę. Zamiast grożenia moralizatorskim palcem jest zatem wyciągnięta ręka z hasłem „Chodź, zobacz czy może tutaj nie tkwi problem”. Podoba mi się takie podejście.
Można natomiast odnieść wrażenie, że tytuł mimo wszystko skierowany jest bardziej dla kobiet niż mężczyzn. Zawarte w książce afirmacje (czyli takie hasła pobudzające pozytywne myślenie) ewidentnie bowiem odnoszą się do naszych pięknych partnerek życiowych (i wszystkich tych dzikich, nieudomowionych skarbów, hasających po łąkach). Niemniej uważam, że żadnemu mężczyźnie nie stanie się krzywda jeśli zapozna się z drugą stroną partnerskiego medalu. Wprost przeciwnie! Tutaj ewentualny zysk znacznie przewyższy straty. Zwłaszcza, że sprawy dotyczą przecież najważniejszych osób w naszym życiu.

„Instrukcja obsługi kobiety”, to książka, która przybliża kobiecy świat. Pozwala zrozumieć wiele, a także daje szansę przeciwdziałania niektórym niepotrzebnym sytuacjom. Pomimo kilku „zgrzytów”, na jakie natknąłem się podczas lektury, uważam ten tytuł za ważny i potrzebny. Bo kobiety to bardzo złożone mechanizmy. Są jak najnowszy model smartfonu, z tymi wszystkimi aplikacjami, funkcjami itp. Do takich urządzeń należy podchodzić z rozwagą, poznawać możliwości, dopieszczać aktualizacjami. Nie to co my – Nokie 3310. Mimo, iż bardziej odporni oraz dłużej „na chodzie”, nie mamy poza podstawowymi funkcjami aż tak wiele do zaoferowania, a na pocieszenie pozostaje nam jedynie wąż...
2018-04-16 09:47:09

Zobacz także:

Produkt Cena W koszyku
Zwierciadło Życie od A do Z
Życie od A do Z
Życie od A do Z
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
24,36 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Zrób to kochanie
Zrób to kochanie
Zrób to kochanie
Oprawa: broszurowa
22,70 PLN
Dodaj
OK
Zwierciadło Życie jest fajne
Życie jest fajne
Życie jest fajne
Oprawa: broszurowa
24,36 PLN
Dodaj
OK


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: