Zupełnie inny cud

Książka

Zupełnie inny cud

  • Wydawnictwo: Filia
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788381957021
  • Ilość stron: 368
  • Format: 13.5 x 20.5 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 42,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 42,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zupełnie inny cud - Agnieszka Olejnik

Opowieść o tym, że wcale nie trzeba czekać na anioły. Przecież każdy ma własne skrzydła.Otoczony pięknym parkiem pałacyk w Leszczynach jest już gotowy na przyjęcie gości. Jego właściciel, milioner Norbert Hall, spodziewa się, że będą to niezwykłe święta.Niestety, kiedy wszyscy zasiądą do Wigilii, okaże się, że nic nie jest takie, na jakie wygląda. Pod uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce, Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, zaś babcia Rozalia nie lubi samej siebie.Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc? I jaką rolę do odegrania mają bezdomny w damskim skafandrze, kot dachowiec oraz piesek z jednym okiem?


Szczegóły: Zupełnie inny cud - Agnieszka Olejnik

Tytuł: Zupełnie inny cud
Autor: Agnieszka Olejnik
Wydawnictwo: Filia
ISBN: 9788381957021
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 368
Format: 13.5 x 20.5 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Zupełnie inny cud - Agnieszka Olejnik

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Przyznajcie się kochani ile książek świąteczno-zimowych macie już za sobą? ☺ Jeśli na swojej liście nie macie książki "Zupełnie inny cud" to koniecznie dodajcie ją to listy lektur obowiązkowych.
Przenieśmy się do pałacyku w Leszczynach, gdzie pan Norbert Hall gromadzi swoją rodzinę. Mogłoby się wydawać, że to będą piękne święta, cała rodzina w jednym miejscu, w pięknym pałacu. Nic bardziej mylnego...
Ta książka to swego rodzaju terapia oraz forma pojednania. Gospodarz gromadzi w pałacu trójkę swoich dzieci z różnych związków. Matylda, Kostek i Sonia nie utrzymują ze sobą kontaktów i mają żal do ojca o to, że się nimi nie zajmował. Żona Norberta, Ula, jest zmęczona przygotowaniami, nikt jej nie rozumie, a do tego ma problem, ponieważ bardzo pragnie zostać matką. Poznajemy również matkę Norberta, panią Rozalię, kobietę, która nie okazuje uczuć i nie lubi samej siebie. Spoiwem całej historii i osobą, która spojrzy na wszystko z boku okaże się bezdomny, który w tej historii odegra kluczową rolę.
Każdy bohater wniesie coś do tej powieści, nawet kot i pies z jednym okiem.
Każdy z tej książki wyniesie coś dla siebie, bo ile jest relacji, w których są niedomówienia, brak porozumienia, kłótnie, konflikt. Bohaterowie pokażą nam jak ważna jest rozmowa.
2021-11-08 09:26:27

Właściciel pałacyku w Leszczynach postanawia, że to będą piękne święta.
Milioner Norbert Hall zaprasza do swojego domu rodzinę. Niestety, kiedy wszyscy zasiadają do wigilijnego stołu nic nie układa się po jego myśli. Pod sztucznymi uśmiechami kryją się ludzkie dramaty. Ula pragnie dziecka, Matylda leczy złamane serce , Kostek nie radzi sobie w związkach, Sonia pragnie zostać świętą, a babcia Rozalia nie lubi samej siebie.
Każdy przy stole ma do kogoś pretensje.
Czy tej rodzinie można jeszcze pomóc?

"Zupełnie inny cud" to piękna literatura obyczajowa. To historia o nieszczęśliwej rodzinie, która mimo wszystko potrafi sobie wybaczyć i pojednać się, bo przecież święta to czas nadziei i cudu.
Autorka stworzyła powieść o trudnych relacjach rodzinnych.
Bardzo wartościowa książka zmuszająca do refleksji i pokazująca jak ważne są relacje rodzinne.
Norbert Hall chce naprawić relacje ze swoimi dziećmi i zjednoczyć wszystkich. On nie uczestniczył w ich życiu więc nie jest dla nich bliską osobą, a rodzeństwo nie zna się, bo każde pochodzi z innego związku.
Norbert wymyśla "Słoik na przeprosiny".
O co chodzi?
Sięgnijcie po powieść, a sami dowiecie się.
Autorka ma lekkie pióro, co sprawia, że książkę czyta się w błyskawicznym tempie. Tą książką dała ważny przekaz, co w życiu jest najważniejsze.
Książka wzruszyła mnie i uważam, że warto mieć tę wartościową i klimatyczną powieść w swoim zbiorze , bo ta historia pokazuje jak można naprawić relacje w skłóconych rodzinach. Oczywiście nie tylko w święta.
Polecam gorąco!

2021-12-23 21:25:03

Dziś o kolejnej książce świątecznej z wydawnictwa Filia. Mianowicie "Zupełnie inny cud" Agnieszki Olejnik. To moje pierwsze spotkanie z autorką i myślę, że mogę je zaliczyć do udanych.

Norbert był sławnym tenisistą. Miał dość burzliwe życie i aktualnie mieszka w odrestaurowanym pałacyku ze swoją drugą żoną. W tym roku na święta ma cel, chce się pojednać z członkami swojej rodziny. W tym celu zaprosił wszystkie swoje dzieci z poprzednich związków oraz mamę. Każdy z nich chowa w zanadrzu swoją smutną historię. Duże znaczenie tutaj będzie miał również pan Zdzisław, bezdomny oraz jego Perełka.

Bardzo mi się podobała ta książka. Historia wręcz banalna, ale cudnie opakowana. Każde z dzieci Norberta z czymś się mierzy, z czymś się boryka. Każde z nich ma pretensje do ojca, że nie był nim wtedy kiedy naprawdę tego potrzebowali. Mało tego, Norbert sądzi inaczej, uważa że dzieci dopiero zauważały jego istnienie jak potrzebowały pieniędzy. I tak każdy żył w tym żalu zapominając co faktycznie jest najważniejsze w życiu. Dopiero w obliczu choroby jednego z członków rodziny wszyscy potrafią się zjednoczyć. Ale na szczęście te zmiany już zostały na stałe. Mało tego, przy okazji pojawiła się miłość. A Pan Zdzisław został bohaterem książki. Bo nie wszystko jest takie jak się wydaje. Brzmi tajemniczo? Musicie sami zapoznać się z tą historią. A naprawdę warto, bo to jedna z tych które zostają w człowieku na dłużej.
2022-01-30 17:32:09


Podobne do: Zupełnie inny cud - Agnieszka OlejnikKlienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: