Amon Mój dziadek by mnie zastrzelił

,

Książka

Amon
Mój dziadek by mnie zastrzelił

,

  • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
  • Rok wydania: 2022
  • ISBN: 9788382950953
  • Ilość stron: 304
  • Format: 13.0 x 20.1 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 43,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 43,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Amon - Jennifer Teege, Nicola Sellmair

Prawdziwa historia wnuczki jednego z największych zbrodniarzy hitlerowskich.



To jedno zdarzenie zachwiało całym jej życiem: Jennifer Teege, mając 38 lat, dowiedziała się, kim jest naprawdę. Przez przypadek znalazła w bibliotece książkę o swojej matce i dziadku Amonie Göcie. Miliony ludzi znają historię Götha. W „Liście Schindlera“ Stevena Spielberga jest brutalnym komendantem obozu koncentracyjnego oraz kompanem „od kieliszka“ i rywalem wybawcy Żydów Oskara Schindlera. Göth był odpowiedzialny za śmierć tysięcy osób i został powieszony w 1946 roku. Jego życiowa towarzyszka i ukochana babcia Jennifer Teege, Ruth Irene, w 1983 roku popełniła samobójstwo. Jennifer jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Wychowywała się w rodzinie zastępczej, studiowała w Izraelu. Po swoim odkryciu musiała stawić czoło historii rodzinnej, od której już nigdy nie zdoła uciec. Jak jeszcze kiedyś ma spojrzeć w oczy swoim żydowskim przyjaciołom? Co powinna powiedzieć własnym dzieciom? Jennifer Teege postanawia zmierzyć się z przeszłością. Spotyka się z matką, której nie widziała od wielu lat, razem z dziennikarką Nikolą Sellmair bada historię swojej rodziny, odwiedza miejsca związane z tą przeszłością: wyjeżdża do Polski i raz jeszcze do Izraela. Krok po kroku, z przerażenia mrocznymi losami rodziny, tworzy historię własnego wyzwolenia.



Jennifer Teege (ur. 1970) – jest córką Niemki i Nigeryjczyka. Gdy miała cztery tygodnie, została oddana do domu dziecka, a w wieku siedmiu lat adoptowana. Przez cztery lata mieszkała i studiowała w Izraelu. Od 1999 roku pracuje jako copywriterka w branży reklamowej. Mieszka w Hamburgu.



Nikola Sellmair (ur. 1971) – absolwentka szkoły dziennikarskiej DJS (Deutsche Journalistenschule). Studiowała ekonomię, nauki polityczne oraz komunikację społeczną na Uniwersytecie Ludwiga Maximiliana w Monachium. Od roku 2000 redaktorka tygodnika „Stern“. Nagrodzona wieloma wyróżnieniami przyznawanymi dziennikarzom, w tym Polsko-Niemiecką Nagrodą Dziennikarską 2013 za artykuł „Mój dziadek by mnie zastrzelił“.

Kraj produkcji:

Producent:
Prószyński Media Sp. z o.o.
ul. Rzymowskiego 28
02-697 Warszawa (PL)
tel: +48 22 278 17 40
email: [email protected]


Szczegóły: Amon - Jennifer Teege, Nicola Sellmair

Tytuł: Amon
Podtytuł: Mój dziadek by mnie zastrzelił
Autor: Jennifer Teege, Nicola Sellmair
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 9788382950953
Tytuł oryginału: Amon. Mein Großvater hätte mich erschossen
Tłumacz: Twardoch-Raś Ewelina
Języki: polski
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 304
Format: 13.0 x 20.1 cm
Oprawa: Miękka


Recenzje: Amon - Jennifer Teege, Nicola Sellmair

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Jennifer Teege, Nicola Sellmair (1)