TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała

Książka

TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała

  • Wydawnictwo: CSW Znaki Czasu
  • Rok wydania: 2023
  • ISBN: 978-83-62881-90-1
  • Ilość stron: 257
  • Format: 220 x 300 x 20 mm
  • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 90,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 90,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała - Opracowanie zbiorowe

Publikacja towarzysząca wystawie „TU jesteśmy. Wybrane prace polskiej sztuki po 1945 roku z kolekcji Krzysztofa Musiała / HERE we are. Selected works of post-1945 Polish art from the collection of Krzysztof Musiał”, która odbyła się w CSW Toruń 28.04-15.08. 2017.
W toruńskim CSW zaprezentowane zostały wybrane prace z kolekcji sztuki jednego z najwybitniejszych polskich kolekcjonerów – Krzysztofa Musiała. Pokazane zostały dzieła polskich artystów, które powstały w okresie od zakończenia drugiej wojny światowej do czasów nam współczesnych. Wystawa umożliwiła prześledzenie nie tylko części historii sztuki polskiej, lecz również pozwoliłą na obserwację dialogu, związków i przeciwieństw w kształtowaniu się głównych artystycznych nurtów. Okres awangardy, tak ważny dla rozumienia sztuki nowoczesnej, reprezentowany był przez dzieła czołowych jego przedstawicieli: Katarzynę Kobro i Władysława Strzemińskiego. Dokonania tych twórców dały po latach pole do wytworzenia się neoawangardowych postaw reprezentowanych między innymi przez prace Edwarda Krasińskiego czy Henryka Stażewskiego. Ważną częścią wystawy były dzieła poruszające szeroko rozumianą tematykę seksualności, a także prace odnoszące się do dobrych i złych aspektów życia ludzkiego. Były to, między innymi, prace Aliny Szapocznikow, Barbary Falender, Łukasza Stokłosy, Karola Radziszewskiego czy Wojciecha Ćwiertniewicza. Wystawa stworzyła również okazję do zapoznania się z przedstawicielami grup artystycznych, które wykształciły się w powojennej sztuce polskiej. Krakowską grupę Wprost reprezentowały dzieła takich twórców jak Zbylut Grzywacz czy Leszek Sobocki, dopełnione obrazami Jerzego Nowosielskiego. W opozycji do malarstwa figuratywnego pokazane zostały obiekty bardzo szeroko rozumianej sztuki abstrakcyjnej. Były to prace Wojciecha Fangora, Jerzego Tchórzewskiego, Jana Berdyszaka, Tadeusza Brzozowskiego czy pozornie abstrakcyjne obrazy Tomasza Tatarczyka, Leona Tarasewicza i Jana Tarasina. Jednak lista twórców, których dzieła zaprezentowane zostały na wystawie jest dużo dłuższa, obejmuje bowiem aż 94 nazwiska. Prezentacje były także dobrą okazją do zapoznania się z technikami, jakimi posługują się artyści. W przestrzeni ekspozycyjnej znaleźć było można odlewy w metalach, ceramikę, obrazy olejne, akrylowe, akwarele, pastele i wiele innych.


Szczegóły: TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała - Opracowanie zbiorowe

Tytuł: TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: CSW Znaki Czasu
Kod paskowy: 9788362881901
ISBN: 978-83-62881-90-1
Rok wydania: 2023
Ilość stron: 257
Format: 220 x 300 x 20 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami


Recenzje: TU jesteśmy Prace z kolekcji Krzysztofa Musiała - Opracowanie zbiorowe

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×