Z pegazem pod rękę
Wacława Leokadia Adelstein
Z pegazem pod rękę
Wacława Leokadia Adelstein
- Wydawnictwo: Gajus Agencja Wydawnicza
- Rok wydania: 2025
- ISBN: 978-83-67370-50-9
- Ilość stron: 332
- Oprawa: miękka
Niedostępna
Opis: Z pegazem pod rękę - Wacława Leokadia Adelstein
Tomik „Z Pegazem pod rękę” opatrzyłam mottem – poezja: myśli schowane w mentalnym sejfie. Chcę moje myśli czytelnikowi podarować i w tym tomiku zakodowałam klucz do nich. Czytelnik sam decyduje.
Poezja, to głębokie przeżycie, emocje. Autor ufa czytelnikowi. Obnaża się przed nimi z bardzo osobistych doświadczeń, zdarzeń, w zależności od nastroju w danej chwili.
Poezję czyta się sercem.
„poezja
to szept serca
wołanie duszy
w ciszy
poezja
barwną tęczą
łączącą ziemię z niebem”
(„los poety”)
Zależy mi także na ukazaniu bogactwa form literackich. Mam na myśli na przykład poezję japońską, najkrótsze siedemnastosylabowe wiersze. Zauroczyły mnie swoją subtelnością i powściągliwością. Waka, tanka, haiku czy elfchen, to wspaniała lektura na chwile wyciszenia.
Chciałabym jeszcze wspomnieć o limerykach. Humorystyczne, często absurdalne, prosto z życia, krótkie pięciowersowce. No i wiele jeszcze innych form, takich jak sonety czy wiersze pisane strofą saficką.
Wierzę zatem, że czytelnik znajdzie pasujący do aktualnej sytuacji, harmonizujący z jego chwilowym nastrojem, tekst i odkryje, w jakim nastroju był autor, pisząc te wersy.
Zapewniam, między czytającym a piszącym nie ma większych rozbieżności – obie strony kochają poezję.
Wacława Leokadia AdelsteinKraj produkcji:
Szczegóły: Z pegazem pod rękę - Wacława Leokadia Adelstein
Tytuł: Z pegazem pod rękę
Autor: Wacława Leokadia Adelstein
Wydawnictwo: Gajus Agencja Wydawnicza
Kod paskowy: 9788367370509
ISBN: 978-83-67370-50-9
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 332
Oprawa: miękka