Afternoon
Afternoon
- Producent: Tbd
- EAN: 5903068122644
Jutro (piątek 2025-09-12)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Afternoon
Ostatnie miesiące przed stanem wojennym kojarzą się z okresem coraz większej nerwowości, niepokoju i strachu przed niepewnym jutrem. W twórczości Janusza Komana ten czas brzmi jak idealne antidotum na troski dnia codziennego. Lśni promieniami słońca, emanuje ciepłem i spokojem. Niepublikowana wcześniej sesja z udziałem Andrzeja Olejniczaka i Wiesława Wilczkiewicza po raz pierwszy na płycie!
Nagrywany w 1981 roku materiał do dziś brzmi świeżo i koi swoim brzmieniem wszystkie troski.
Janusz Koman połączył tutaj popową przebojowość z jazzową lekkością, co zawsze wychodziło mu doskonale. Utwory płyną niespiesznie, pełne są niezwykle melodyjnych tematów i wyważonych popisów solowych. Duży wpływ na brzmienie całości mają partie instrumentów klawiszowych oraz gitarowe akompaniamenty Wiesława Wilczkiewicza. On, wraz z saksofonistą Andrzejem Olejniczakiem, odpowiedzialny jest także za partie solowe.
Materiał zawarty na albumie „Afternoon” został przygotowany na podstawie oryginalnych taśm z archiwum Radia Poznań i zremasterowany przez Andrzeja Poniatowskiego. W książeczce zdjęcia ze studia oraz szkic, który tłumaczy czemu brak śniegu w Zakopanem wpłynął na te radiowe sesje. To już trzecia część cyklu płyt dokumentujących dokonania Koman Bandu z lat 70. i 80. minionego stulecia, po doskonale przyjętych „Continuation” i „Suicie słonecznej”.
Szczegóły: Afternoon
Nazwa: Afternoon
Producent: Tbd
Kod paskowy: 5903068122644