Polskie anioły w niemieckim piekle

,

Nowość

Polskie anioły w niemieckim piekle

,

  • Wydawnictwo: Liber
  • ISBN: 9788394890865
  • Ilość stron: 542
  • Oprawa: okładka miękka
Wysyłka:
poniedziałek (2025-09-29)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 67,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 67,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Polskie anioły w niemieckim piekle - Marek Tadeusz Frankowski, Jarosław Stolarski

Polska, poza Związkiem Sowieckim, była jedynym państwem w Europie, w którym Niemcy za przechowywanie lub pomoc Naszym Współbraciom Żydom karali śmiercią nie tylko tego, który ukrywał, ale całą jego rodzinę i najbliższych. Celem tych działań było szerzenie terroru, personalnego i strukturalnego wśród Polaków, którzy w jakikolwiek sposób przeciwstawiali się zarządzeniom niemieckim.
Przedstawione opracowanie ukazuje bohaterstwo w tym rodziny Ulmów i innych,, którzy bez względu na konsekwencje, ratowali polskich Żydów.
W pracy uwzględniono szczególnie mało znany element bohaterstwa Polaków w okupowanej części Polski, w tzw. Rejencji Ciechanowskiej.


Szczegóły: Polskie anioły w niemieckim piekle - Marek Tadeusz Frankowski, Jarosław Stolarski

Tytuł: Polskie anioły w niemieckim piekle
Autor: Marek Tadeusz Frankowski, Jarosław Stolarski
Wydawnictwo: Liber
ISBN: 9788394890865
Ilość stron: 542
Oprawa: okładka miękka


Recenzje: Polskie anioły w niemieckim piekle - Marek Tadeusz Frankowski, Jarosław Stolarski

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Marek Tadeusz Frankowski, Jarosław Stolarski (1)