Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019

Książka

Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019

  • Wydawnictwo: Universitas
  • Rok wydania: 2025
  • ISBN: 9788324242283
  • Ilość stron: 432
  • Format: 15.0x22.0cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
2-4 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 55,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 55,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019 - Bronisław Łagowski

Seria Historia i Polityka pod redakcją Jana Sadkiewicza


Niepodległościowa retoryka naszych partii irytuje mnie. Nie dlatego, że niepodległość lekceważę, lecz z tego powodu, że ta retoryka brzmi fałszywie. Deklamacje niepodległościowe nie wyrastają ze zrozumienia rzeczy, są płytkie i nie towarzyszy im świadomość, co trzeba w obecnych warunkach historycznych robić, aby niepodległość zachować i mieć z niej wymierne korzyści.

Bronisław Łagowski

Łagowski stanowi wzór bezkompromisowości i odwagi myślenia. Choć jego podejście do polityki traktuje kompromis jako wielką wartość, dziedzina myślenia jest dla niego tą sferą, w której nie należy iść na kompromisy.

Piotr Kimla

Wiele jego uwag, zazwyczaj przestróg, odnośnie do stanu polskiej polityki i państwa niestety potwierdziło się. „Lekcje Łagowskiego” w wielu obszarach są wciąż do odrobienia.

Maciej Zakrzewski

Łagowski uświadamia, że pytanie „Czy Polskę stać na niepodległość?” to nie jest retoryczny chwyt, wezwanie do boju czy okrzyk na wiecu, ale realny problem, nad którym elity narodu powinny się stale pochylać. Odpowiedź na to pytanie nie jest funkcją naszych pragnień, ale tego, czego potrafimy realnie dokonać. Polski z pewnością nie stać – jak podczas ostatniej wojny pouczał Ksawery Pruszyński – na luksus niemyślenia. Publicystyka Łagowskiego na taki luksus nie pozwala.

Jan Sadkiewicz


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Producent:
Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych UNIVERSITAS
ul. Sławkowska 17
31-016 Kraków (PL)
tel: +48 12 423 26 05
email: [email protected]


Szczegóły: Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019 - Bronisław Łagowski

Tytuł: Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019
Autor: Bronisław Łagowski
Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 9788324242283
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 432
Format: 15.0x22.0cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.53 kg


Recenzje: Czy Polskę stać na niepodległość? Teksty wybrane z lat 1991-2019 - Bronisław Łagowski

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×