Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem

Książka

Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem

  • Wydawnictwo: Bellona
  • Rok wydania: 2025
  • ISBN: 9788311183407
  • Ilość stron: 320
  • Format: 13.5 x 21.5 cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Jutro (środa 2025-12-03)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 44,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 44,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem - Christopher Macht

Włodzimierz Iljicz Lenin (wł. Uljanow), rosyjski kawiarniany rewolucjonista i teoretyk radykalnej lewicy przez lata wegetujący na emigracji, w listopadzie 1917 roku niespodziewanie przejął rządy w Rosji i stworzył komunistyczne państwo, które przyjęło nazwę Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Po śmierci w 1924 roku jego zabalsamowane zwłoki złożono w specjalnym mauzoleum pod murami moskiewskiego Kremla i można je tam oglądać do dziś. Po dziesięcioleciach komunistycznej propagandy nadal jest nazywany w Rosji „dziadkiem Leninem” (co ciekawe, podobno jego kucharzem był dziadek obecnego rosyjskiego prezydenta Putina).



W rzeczywistości był jednym z największych zbrodniarzy w historii ludzkości. Szacunki mówią, że za jego rządów zginęło nawet sześć milionów ludzi. To on razem z Lwem Trockim wymyślił obozy pracy, które później przekształciły się w niewolniczy system GUŁagu. Bez niego nie byłoby również brutalnej policji politycznej zwanej Czeką (później znaną m.in. jako OGPU, NKWD i KGB), która każdego dnia mordowała bezbronnych ludzi, wymyślając coraz to nowe sposoby tortur.



Z książki Christophera Machta dowiemy się, jak Lenin doszedł do władzy i jak wyglądały kulisy prowadzonej przez niego polityki czerwonego terroru. Poznamy też jego związki z Polską:


  • dlaczego przed pierwszą wojną światową postanowił zamieszkać w Krakowie i podtatrzańskim Białym Dunajcu?

  • co łączyło go z Józefem Piłsudskim?

  • z jakich powodów najpierw uznał prawo do samostanowienia narodów zamieszkujących Rosję, w tym Polaków, a w 1920 roku chciał zniszczyć niepodległą Polskę?


Poznajcie nieznaną historie i skrywane dotąd sensacje. Nadszedł czas, by prawda ujrzała światło dzienne!

Kraj produkcji: PL

Producent:
Dressler Dublin sp. z o.o
ul. Poznańska 91
05-850 Ożarów Mazowiecki (PL)
tel: +48 22 733 50 00
email: [email protected]


Szczegóły: Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem - Christopher Macht

Tytuł: Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem
Autor: Christopher Macht
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311183407
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 320
Format: 13.5 x 21.5 cm
Oprawa: Miękka
Kraj produkcji: PL


Recenzje: Spowiedź Lenina. Szczera rozmowa z czerwonym zbrodniarzem - Christopher Macht

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Christopher Macht (20)