Poczet królów i książąt polskich. Medale
Olszewska-Borys Ewa
Poczet królów i książąt polskich. Medale
Olszewska-Borys Ewa
- Wydawnictwo: Lira
- Rok wydania: 2025
- ISBN: 9788368342024
- Ilość stron: 216
- Oprawa: Twarda
Przedsprzedaż - wysyłka po 2025-11-07*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Poczet królów i książąt polskich. Medale - Olszewska-Borys Ewa
„Poczet królów i książąt polskich. Medale” to pasjonująca, wizualna podróż przez nasze dzieje, a zarazem okazja do poznania wizji artystycznej wybitnej polskiej rzeźbiarki medalierki, Ewy Olszewskiej-Borys.
Książka ma formę albumu, który przedstawia serię medalierskich wizerunków polskich władców według rysunków Jana Matejki. Każdy z medali został opatrzony autorskim komentarzem artystki na temat samego władcy oraz procesu tworzenia medalu.
Historia polskiej monarchii, ukazana na awersach poprzez wizerunki władców, na rewersach została wzbogacona o architekturę sakralną i świecką z okresu ich panowania. Nakreślony w ten sposób obraz kolejnych stuleci tworzy zarazem swego rodzaju kompendium wiedzy o kulturze materialnej Polski od średniowiecza do oświecenia. Na szczególną uwagę zasługuje interpretacja rzeźbiarska oryginalnych rysunków Jana Matejki. Autorka, pozostając wierna nieomal każdemu detalowi rysunku, buduje własną przestrzenną narrację, ale w taki sposób, by wydobyć i wzmocnić wyraz Matejkowskiego dzieła.
Publikacja atrakcyjnie wydana, w twardej oprawie, zawiera wysokiej jakości reprodukcje fotograficzne każdego z 42 medali serii (awers–rewers). To zarazem książka znakomita na prezent, o walorach nie tylko artystycznych, ale i edukacyjnych.Kraj produkcji: PL
Ostrzeżenia:
Brak ostrzeżeńProducent:
Lira Publishing Sp. z o.o.
al. Jana Chrystiana Szucha 11/30
00-580 Warszawa (PL)
tel: 697186145
email: [email protected]
Szczegóły: Poczet królów i książąt polskich. Medale - Olszewska-Borys Ewa
Tytuł: Poczet królów i książąt polskich. Medale
Autor: Olszewska-Borys Ewa
Wydawnictwo: Lira
ISBN: 9788368342024
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 216
Oprawa: Twarda
Redakcja: Janiszewska Aleksandra