Trylogia kopenhaska

Książka

Trylogia kopenhaska

  • Wydawnictwo: Czarne
  • Rok wydania: 2026
  • ISBN: 978-83-8396-252-8
  • Ilość stron: 416
  • Format: 133 x 215
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 59,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 59,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Trylogia kopenhaska - Tove Ditlevsen

Wybitna autobiograficznaproza duńskiej poetki i prozaiczki

Bezkompromisowy i bolesny portret kobiecego doświadczenia

Dzieciństwo spędzone w ubogiej rodzinie w kopenhaskiej dzielnicy robotniczej. Młodość wypełniona pierwszymi próbami literackimi i miłosnymi tęsknotami. Dorosłość naznaczona nieudanymi związkami i głębokim uzależnieniem od opiatów. W spisywaniu swoich wspomnień Ditlevsen jest bezwzględnie szczera, a jednocześnie nieuchwytna, jakby pomimo wielkiego talentu nie mogła uwierzyć, że kilka słów zapisanych na kartce wystarczy, by przekazać prawdę o własnym życiu. „,Wiem, że to straszne nie być normalnym, i sama muszę się męczyć z udawaniem, że jestem normalna“, – pisze nastoletnia Tove. A w jej życiu szczęście nieustannie miesza się ze smutkiem, pragnienie zmian ze stagnacją, a trzeźwość myśli z narastającym szaleństwem.

Jednak Trylogia kopenhaska to znacznie więcej niż proza autobiograficzna, a Ditlevsen przekuwa trudne doświadczenia w wybitną literaturę. Z pełną świadomością i przejmująco odsłania siebie przed czytelnikiem, mieszając szorstki sarkazm z zaskakującym liryzmem, przy tym ani na chwilę nie dając nam zapomnieć o wielkości swojego pisarstwa.

„,Opowieść o utracie kontroli nad własnym życiem. Czuję dreszcz zimnej rozkoszy. Pióro Tove Ditlevsen jest precyzyjne i zarazem nonszalanckie – tym mnie uwiodła.“, Zyta Rudzka


Producent:
Wydawnictwo Czarne Sp. z o.o.
Wołowiec 11
38-307 Sękowa (PL)
tel: +48 515 274 298
email: [email protected]


Szczegóły: Trylogia kopenhaska - Tove Ditlevsen

Tytuł: Trylogia kopenhaska
Autor: Tove Ditlevsen
Wydawnictwo: Czarne
Kod paskowy: 9788383962528
ISBN: 978-83-8396-252-8
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 416
Format: 133 x 215


Recenzje: Trylogia kopenhaska - Tove Ditlevsen

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: