Mirabilia. czyli prywatna historia architektury
Janusz Sepioł
Mirabilia. czyli prywatna historia architektury
Janusz Sepioł
- Wydawnictwo: Wysoki Zamek
- EAN: 9788397479395
- Ilość stron: 272
- Format: 161x226 mm
- Oprawa: twarda
Niedostępna
Opis: Mirabilia. czyli prywatna historia architektury - Janusz Sepioł
Mirabilia czyli prywatna historia architektury nawiązuje do średniowiecznego pojęcia mirabiliów, czyli cudowności, wyjątkowych obiektów i miejsc. Ich chronologiczny układ stworzył swoistą panoramę architektury europejskiej. Historię bardzo osobistą, zbudowaną z autorskich rysunków, starannie wybranych cytatów z dzieł najważniejszych historyków architektury, a także mini esejów-komentarzy.
Ta oryginalnie skonstruowana opowieść o architekturze naszego kręgu kulturowego adresowana jest do wszystkich interesujących się sztuką, architekturą oraz podróżami, których głównym motywem jest bezpośredni kontakt z dziełami przeszłości. W książce mowa jest o artystach, dziełach, epokach, meandrach historii, ale przede wszystkim o architekturze jako części kultury. W książce znajduje się ponad sto rysunków i czterdzieści krótkich tekstów opisujących architekturę, od starożytnego Egiptu, antycznej Grecji i Rzymu, po secesję i modernizm.
Janusz Sepioł, obecnie Główny Architekt Miasta Krakowa, należy do nielicznego już kręgu rysujących architektów. Uprawia rysunek ołówkiem, węglem, tuszem, a także akwarelą. W swoich książkach poświęconych historii i teorii architektury łączy erudycję historyka sztuki, artystyczną pasję i wrażliwość uprawiającego zawód projektanta.
Książka została wydana we współpracy z Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach.Producent:
Iwona Tokarska Wysoki Zamek
Dobrego Pasterza 99D/30
31-416 Kraków (PL)
tel: 607592907
email: [email protected]
Szczegóły: Mirabilia. czyli prywatna historia architektury - Janusz Sepioł
Nazwa: Mirabilia. czyli prywatna historia architektury
Autor: Janusz Sepioł
Wydawnictwo: Wysoki Zamek
Kod paskowy: 9788397479395
Ilość stron: 272
Format: 161x226 mm
Oprawa: twarda




