Wojna hybrydowa w Syrii

Książka

Wojna hybrydowa w Syrii

  • Wydawnictwo: UMCS
  • EAN: 9788368741209
  • Ilość stron: 446
  • Format: 177x247 mm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 58,80 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 58,80 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Wojna hybrydowa w Syrii - Kinga Smoleń

Przedłożona do recenzji monografia podejmuje istotny problem badawczy wojny domowej w Syrii, który pomimo przykuwania uwagi mediów nadal jest stosunkowo rzadko podejmowany przez politologów. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest zapewne stopień złożoności tego konfliktu zbrojnego. Tym bardziej należy docenić dobór tematyki.
[] Co godne podkreślenia, kwestie pojęciowe są osadzone w kontekście zmieniającego się ładu międzynarodowego. Dużą zaletą jest uwzględnienie także koncepcji wojny hybrydowej rozwijanych w Rosji, rzadko przywoływanych w zachodniej literaturze przedmiotu.
[] Czytelnik znajduje tu kompleksowy obraz zaangażowania różnorodnych aktorów - od państw regionu Bliskiego Wschodu po mocarstwa globalne, co ułatwia zrozumienie wielowymiarowości konfliktu syryjskiego. Mocnymi stronami [] jest obszerna baza źródłowa oraz kontekstualizacja reakcji poszczególnych aktorów poprzez wskazanie uwarunkowań historycznych i doktrynalnych.
[] autorka przeprowadza charakterystykę wojny na płaszczyźnie informacyjnej. Jest to obszerna i szczegółowa charakterystyka, stanowiąca pionierskie opracowa-nie tej ważnej tematyki w polskim piśmiennictwie.

dr hab. Łukasz Fyderek, Uniwersytet Jagielloński


Producent:
Wydawnictwo UMCS
ul. Radziszewskiego 11
20-031 Lublin (PL)
tel: 81 537 53 02
email: [email protected]


Szczegóły: Wojna hybrydowa w Syrii - Kinga Smoleń

Nazwa: Wojna hybrydowa w Syrii
Autor: Kinga Smoleń
Wydawnictwo: UMCS
Kod paskowy: 9788368741209
Ilość stron: 446
Format: 177x247 mm
Oprawa: twarda


Recenzje: Wojna hybrydowa w Syrii - Kinga Smoleń

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×