Wpływ teorii Jerzego Wróblewskiego na współczesne prawoznawstwo
Wpływ teorii Jerzego Wróblewskiego na współczesne prawoznawstwo
- Wydawnictwo: C. H. Beck
- Rok wydania: 2011
- ISBN: 9788325527228
- Ilość stron: 154
- Format: 14.5x20.5cm
- Oprawa: Miękka
Niedostępna
Opis: Wpływ teorii Jerzego Wróblewskiego na współczesne prawoznawstwo
Minęło dwadzieścia lat od śmierci jednej z najwybitniejszych postaci nauki prawa Profesora Jerzego Wróblewskiego. Jego twórczość wyznaczała kierunki niemalże we wszystkich obszarach prawoznawstwa, czego dowodem jest ogromny dorobek naukowy - nie tylko w ilości napisanych przez niego prac (około 800 pozycji), ale również w nowatorstwie naukowym - który wpływał na myśl prawniczą zarówno w Polsce, jak i na świecie.
Jesteśmy przekonani jako redaktorzy tej książki że idea ta została, przynajmniej w pewnym zakresie, zrealizowana. Mamy jednak nadzieję, że książka ta rozpocznie wydawniczy proces refleksji naukowej nad jego twórczością i jako pierwsza, która skupia w sobie krytykę (w najszerszym tego słowa rozumieniu) jego dorobku naukowego, będzie inspiracją do dalszych opracowań.
Prof. zw. dr hab. Marek Zirk-Sadowski kierownik Katedry Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Wiceprezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (IVR). Prezes Izby Finansowej Naczelnego Sądu Administracyjnego. Stypendysta, wykładowca i visiting profesor na uczelniach amerykańskich, włoskich, szkockich, francuskich i japońskich. Autor około 130 prac naukowych z zakres teorii i filozofii prawa, poświęconych w szczególności problemom analitycznej filozofii prawa, hermeneutyce prawniczej, aksjologii prawa i stosowaniu prawa przez sądy.
Dr Tomasz Bekrycht adiunkt w Katedrze Teorii i Filozofii Prawa Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Opiekun naukowy Studenckiego Koła Teorii, Filozofii i Socjologii Prawa. Laureat IV Konkursu im. Zygmunta Ziembińskiego na najlepszą rozprawę doktorską (edycja 2006/2007). Autor prac z zakresu teorii i filozofii prawa, a w szczególności fenomenologii prawa, semiotyki logicznej i metodologii prawoznawstwa. Autor przekładu fundamentalnego dzieła z zakresu fenomenologii prawa Die apriorischen Grundlagen des bürgerlichen Rechtes Adolfa Reinacha (2009).
Szczegóły: Wpływ teorii Jerzego Wróblewskiego na współczesne prawoznawstwo
Tytuł: Wpływ teorii Jerzego Wróblewskiego na współczesne prawoznawstwo
Wydawnictwo: C. H. Beck
Seria: Inne
ISBN: 9788325527228
Języki: polski
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 154
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.2 kg