Demon Maxwella Dzieje i filozofia pewnego eksperymentu

Książka

Demon Maxwella
Dzieje i filozofia pewnego eksperymentu

  • Wydawnictwo: Akademickie Dialog
  • Rok wydania: 2013
  • ISBN: 9788363778170
  • Ilość stron: 346
  • Format: 14.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 55,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 55,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Demon Maxwella - Robert Piotrowski

Demon Maxwella jest jednym z najciekawszych eksperymentów myślowych w historii fizyki, o niemal półtorawiecznej historii.

Polega on na wyobrażeniu sobie czynnika (mechanizmu lub istoty inteligentnej) działającego na poziomie molekularnym i zdolnego do sortowania molekuł gazu ze względu na kierunek lub prędkość ich poruszania się. Wynikiem działania takiego demona ma być wytworzenie nierównowagi ciśnienia lub temperatury w układzie znajdującym się początkowo w stanie równowagi termodynamicznej. To oznaczałoby sprzeczność z II zasadą termodynamiki, a przeto paradoks sięgający podstaw tej dziedziny fizyki. Książka przedstawia historię i filozofię demona Maxwella na interdyscyplinarnym tle fizyki, biologii, humanistyki i ekonomii.

Robert Piotrowski pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Zajmuje się m.in. logiką stosowaną, filozofią kultury oraz historią filozofii anglosaskiej i polskiej. Poprzednio wydał:

?Od materii Świata do materii Państwa. Z filozofii Tomasza Hobbesa? (Universitas, 2000)
?Problem filozoficzny ładu społecznego a porównawcza nauka o cywilizacjach? (Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2003)
?Logikę elementarną dla szkół akademickich? (Wydawnictwo Akademickie Dialog, 2005)

Producent:
Wydawnictwo Akademickie DIALOG Spółka z o.o.
ul. Bagno 3/218
00-112 Warszawa (PL)
tel: 226208703
email: [email protected]


Szczegóły: Demon Maxwella - Robert Piotrowski

Tytuł: Demon Maxwella
Podtytuł: Dzieje i filozofia pewnego eksperymentu
Autor: Robert Piotrowski
Wydawnictwo: Akademickie Dialog
ISBN: 9788363778170
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 346
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.38 kg


Recenzje: Demon Maxwella - Robert Piotrowski

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: