Historia Literatury Światowej tom 7 XX wiek - poezja

Książka

Historia Literatury Światowej tom 7
XX wiek - poezja

  • Wydawnictwo: Pinnex
  • Rok wydania: 2005
  • ISBN: 9788389265975
  • Ilość stron: 344
  • Format: 16.0x24.0cm
  • Oprawa: Skórzana
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 10,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 10,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Historia Literatury Światowej tom 7

Od tysięcy lat ludzie opowiadają sobie różne historie o miłości, o bohaterskich czynach, o dramatycznych chwilach jakie przynosi życie. Od tysięcy lat spisują te opowieści. Tak powstała LITERATURA ŚWIATOWA, której HISTORIĘ, spisaną w 12 tomach przygotowało dla Was Wydawnictwo Pinnex .
Konsultacja historyczna I tomu prof. Aleksander Krawczuk.

Nie są to dzieje zakurzonych ksiąg, do których zaglądają tylko specjaliści. Przeciwnie - jest to historia literatury żywej, nadal obecnej obok nas - w książkach, na scenach teatralnych, ekranach kin i w telewizji.
Piórem specjalistów z szeregu uczelni polskich (m.in. UJ, Uniwersytet Śląski, UAM w Poznaniu, Akademia Pedagogiczna w Krakowie) ukazujemy panoramę literatur wszystkich epok i wszystkich kręgów kulturowych. Najwięcej miejsca poświęcamy literaturze europejskiej - od Homera i Sofoklesa po Miłosza i Szymborską, nie zapominając o wyrosłej z tego samego źródła literaturze obu Ameryk. Swoje miejsce znajdzie tu także dorobek literacki Chin, Japonii czy Persji, a także innych krajów i narodów.


Szczegóły: Historia Literatury Światowej tom 7

Tytuł: Historia Literatury Światowej tom 7
Podtytuł: XX wiek - poezja
Wydawnictwo: Pinnex
Seria: HISTORIA LITERATURY ŚWIATOWEJ
ISBN: 9788389265975
Liczba tomów: 12
Numer tomu: 12
Języki: polski
Rok wydania: 2005
Ilość stron: 344
Format: 16.0x24.0cm
Oprawa: Skórzana
Waga: 0.76 kg


Recenzje: Historia Literatury Światowej tom 7

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×