Piraci Północy Tom 1 Bractwo
Dariusz Domagalski
Piraci Północy Tom 1 Bractwo
Dariusz Domagalski
- Wydawnictwo: Erica
- Rok wydania: 2013
- ISBN: 9788364185014
- Ilość stron: 312
- Format: 14.0x20.5cm
- Oprawa: Miękka
Niedostępna
Opis: Piraci Północy Tom 1 Bractwo - Dariusz Domagalski
Rozpoczyna się gra o Bałtyk i Morze Północne!
Rok 1389. Dawno przeminęły czasy wikingów. Hanza niepodzielnie rządzi na Morzu Bałtyckim. Wyładowane towarem pękate kogi niemieckich kupców przemierzają morskie szlaki stanowiąc łakomy kąsek dla morskich rozbójników.
W całym regionie wrze. Wojska duńskie królowej Małgorzaty podbiły już niemal całą Szwecję. Zakon krzyżacki chciwym okiem spogląda na Polskę i Litwę szykując się do walnej rozprawy.
Lecz na Bałtyku wkrótce ma się pojawić nowa siła.
Klaus Störtebeker, rudowłosy żeglarz, najemnik i awanturnik, postanawia wypowiedzieć służbę Hanzie. Porywa statek i wraz z podobnymi sobie wyrzutkami zakłada rozbójnicze bractwo. Zakładają własne państwo, dysponują zaprzyjaźnionymi portami, w których mogą naprawiać statki , sprzedawać łupy, pić , bić się i bawić do upadłego.
Wkrótce stają się postrachem Północy.
Bractwo to pierwsza część opowieści o początkach krwawej działalności braci witalijskich. Przedstawia niezwykłe dzieje tej jedynej w swoim rodzaju organizacji pirackiej, ukazanej na tle skomplikowanej ówczesnej sytuacji politycznej. Störtebeker i jego kompani, chcąc nie chcąc, musieli się stać elementem gry między Danią, Hanzą, Polską a państwem zakonu krzyżackiego o władzę nad wybrzeżami Bałtyku?
Szczegóły: Piraci Północy Tom 1 Bractwo - Dariusz Domagalski
Tytuł: Piraci Północy Tom 1 Bractwo
Autor: Dariusz Domagalski
Wydawnictwo: Erica
ISBN: 9788364185014
Języki: polski
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 312
Format: 14.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.329 kg





