Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)

Książka

Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)

  • Wydawnictwo: Polskie Radio
  • EAN: 5907812247485
  • Format: 14x12.5 cm
  • Oprawa: etui kartonowe
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 22,99 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 22,99 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)

W wyniku współpracy Polskiego Centrum Informacji Muzycznej z Polskim Radiem S. A., przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ukazały się pierwsze płyty nowej serii „Muzyka Polska Dzisiaj – Portrety Współczesnych Kompozytorów Polskich”. Wydanych zostało 10 monograficznych płyt kompaktowych audio poświęconych twórczości współczesnych kompozytorów polskich różnych generacji, mieszkających i działających w Polsce i poza granicami kraju, twórców, którzy pomimo znaczącego dorobku nie posiadali dotąd własnej, monograficznej płyty: Zbigniewa Penherskiego (ur. 1935), Lidii Zielińskiej (ur. 1953), Magdaleny Długosz (ur. 1954), Tadeusza Wieleckiego (ur. 1954), Anny Zawadzkiej-Gołosz (ur. 1955), Jacka Grudnia (ur. 1961), Jarosława Siwińskiego (ur. 1964), Michała Talmy-Sutta (ur. 1969), Ewy Trębacz (ur. 1973) oraz Aleksandra Kościowa (ur. 1974).
Dzięki ścisłej współpracy z kompozytorami, płyty zawierają reprezentatywne dla twórców zestawy utworów w najbardziej cenionych przez nich wykonaniach. Nagrania pochodzą głównie ze zbiorów Biblioteki-Fonoteki Związku Kompozytorów Polskich (POLMIC) oraz z Archiwum Polskiego Radia. Są to przede wszystkim rejestracje festiwali „Warszawska Jesień” i „Warszawskie Spotkania Muzyczne”, cyklów koncertowych „Generacje”, „Portrety Kompozytorów”, „Muzyka Teraz” oraz najwybitniejsze nagrania studyjne Polskiego Radia. Dzięki dużemu zaangażowaniu twórców oraz wielu innych osób i instytucji, zasoby te zostały wzbogacone o pozycje z prywatnych archiwów kompozytorów (głównie ich własne realizacje muzyki elektroakustycznej) oraz cenne nagrania studyjne i koncertowe powstałe w innych ośrodkach.
Płyty mają promować również wykonawców, którzy chętnie zgodzili się na udział w projekcie. Poza znakomitymi wykonaniami najlepszych orkiestr radiowych (NOSPR, POR i Amadeus), na płytach zostały wydane świetne kreacje wielu innych najwybitniejszych polskich i zagranicznych zespołów, dyrygentów oraz solistów.
Książeczki zawierają informacje o kompozytorach (w tym – eseje na temat ich twórczości autorów przez nich samych rekomendowanych), utworach i wykonawcach w języku polskim i angielskim.
Michał Talma-Sutt - urodził się w Łodzi. W latach 1989-1995 studiował kompozycję pod kierunkiem Jerzego Bauera w łódzkiej Akademii Muzycznej. W 1995 roku odbył roczny kurs kompozycji i informatyki muzycznej w paryskim IRCAM-ie. Tam też, wraz z francuskim scenografem Alainem Galetem zrealizował swój autorski projekt multimedialny Voyage Amer. W latach 1995-2001 był stypendystą Fundacji Witolda Lutosławskiego. W roku 1997, utworem Avalon’s Gates na flet i komputer, zadebiutował na Festiwalu „Warszawska Jesień”. Od 1998 do 2001 roku kontynuował studia kompozytorskie w klasie Ulricha Süße w Hochschulefür Musik undDarstellende Kunst w Stuttgarcie. W latach 1999-2000 doskonalił umiejętności w Zentrumfür Kunst undMedientechnologie (ZKM) w Karlsruhe. Tam, w roku 2000, wraz z artystą wideo BertholdemGantnerem, zaprezentował projekt multimedialny L’Ange Noire – 4 Skizzen. Jest dwukrotnym zwycięzcą Międzynarodowej Trybuny Muzyki Elektroakustycznej UNESCO: w 1998 roku, w Wiedniu, w kategorii kompozytorów do trzydziestego roku życia, za utwór Co Nostradamus zachował tylko dla siebie oraz w roku 2000, w Madrycie, w kategorii ogólnej, za utwór Light and Shade. Jego kompozycje, poza wieloma wykonaniami w Polsce, były prezentowane na festiwalach w Niemczech, Austrii, Francji, Rumunii i Republice Południowej Afryki. W 2007 roku pełnił funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu „MusicaElectronica Nova” we Wrocławiu.


Szczegóły: Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)

Nazwa: Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)
Wydawnictwo: Polskie Radio
Kod paskowy: 5907812247485
Format: 14x12.5 cm
Oprawa: etui kartonowe
Waga: 0.087 kg


Recenzje: Muzyka Polska Dzisiaj. Portrety współczesnych kompozytorów polskich: Michał Talma-Sutt (Digipack)

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×