Keller
Marcin Jamiołkowski
Keller
Marcin Jamiołkowski
- Wydawnictwo: Czwarta Strona
- Rok wydania: 2015
- ISBN: 9788379763375
- Ilość stron: 416
- Format: 12.4x19.3
- Oprawa: Miękka
Niedostępna
Opis: Keller - Marcin Jamiołkowski
Od Rozproszenia upłynęło kilka tysięcy lat. Ludzie opuścili Ziemię i przenieśli się do innych układów gwiezdnych. Znaleźli nowe światy do zamieszkania, znaleźli Obcych, ale nie znaleźli spokoju. Bo co towarzyszy ludzkości od zarania dziejów Walka o wpływy i pieniądze. I jeszcze większe wpływy, i jeszcze większe pieniądze.
Główny bohater, Ian Keller, awanturnik i przemytnik, zostaje zwerbowany przez służby specjalne Układu Polonusa i wysokich przedstawicieli Nowego Watykanu do wykonania pewnej misji odzyskania relikwii skradzionych przez uzurpatorski, powstały w wyniku Wielkiej Schizmy, Kościół Pontifexański.
Na Pontifexie zbliżają się obchody Czwartego Tysiąclecia Męki Pańskiej. To doskonały czas, by przeniknąć na planetę. Doskonały czas na zapoznanie się z papieską córką. Doskonały czas na zemstę na generale Caratu.
Czy misja się powiedzie
Kim naprawdę jest Ian Keller
I co jest ważniejsze zadanie czy zemsta
Jeśli jesteś fanem Stalowego Szczura i Gwiezdnych Wojen musisz poznać Kellera.
Szczegóły: Keller - Marcin Jamiołkowski
Tytuł: Keller
Autor: Marcin Jamiołkowski
Wydawnictwo: Czwarta Strona
ISBN: 9788379763375
Języki: polski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 416
Format: 12.4x19.3
Oprawa: Miękka
Waga: 0.375 kg
Recenzje: Keller - Marcin Jamiołkowski
„Keller” stanowi z pewnością ciekawą powieść, wartą przeczytania i sprawiającą przyjemność odbiorcy, lecz nie wnoszącą w sumie nic nowego do gatunku (poza rozbudowanym systemem wierzeń przyszłości – i choćby dla niego wypadałoby się skusić na tę pozycję). Miłym dodatkiem są również nawiązania, odniesienia i wszelakiego rodzaju metafory związane z historią oraz popkulturą Polski, sprawiające, że na pewno niejeden rodzimy czytelnik zapała – już nawet z patriotycznego punktu widzenia – drobnym sentymentem do tytułu. I mimo że sama powieść nie jest specjalnie odkrywcza, to przecież nie znaczy, że jest gorsza, bowiem czasem lubimy zagłębić się w czymś znanym lub podobnym do czegoś, co znamy. A jak napisał Robert Ziębiński w felietonie „Projekt promocji czytelnictwa” – literatura ma sprawiać przyjemność, a „Keller” tę przyjemność niewątpliwie sprawia.Adrian T. 2015-12-21 19:34:19