Książka
  • Wydawnictwo: Omnibus
  • Rok wydania: 2016
  • ISBN: 9788363830151
  • Ilość stron: 24
  • Format: 15.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
1 - 3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 15,75 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 15,75 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Widzieć uszami - Gabriela Przybylska-Strelczuk

Czy można widzieć uszami? Malować, nie mając rąk? Mieć przyjaciół, choć wygląda się inaczej niż wszyscy? Ta bajka pomaga dzieciom zrozumieć, że również osoby z niepełnosprawnością oraz o odmiennym wyglądzie mogą być wspaniałymi przyjaciółmi. Na końcu książki znajduje się rubryka ?Warto wiedzieć? z podstawowymi informacjami o tym, co to jest niepełnosprawność.


Szczegóły: Widzieć uszami - Gabriela Przybylska-Strelczuk

Tytuł: Widzieć uszami
Autor: Gabriela Przybylska-Strelczuk
Wydawnictwo: Omnibus
ISBN: 9788363830151
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 24
Format: 15.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.185 kg


Recenzje: Widzieć uszami - Gabriela Przybylska-Strelczuk

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Książka "Widzieć uszami" autorstwa Gabriela Przybylska-Strelczuk dostarcza dużo ciepła i dawkę mądrości. Dzięki tej publikacji możemy zrozumieć co to osoba niepełnosprawna, w jaki sposób dzieci powinny się do niej zachowywać. Trzeba zauważyć, że człowiek który ma odmienny wygląda, również może być naszym przyjacielem.
Książka "Widzieć uszami" pokazuje nam, że osoba niepełnosprawna to człowiek z którym możemy normalnie się bawić i dużo się od niego nauczyć w momencie kiedy przebywamy z nim razem.
Książka "Widzieć uszami" pozwoli nam zburzyć stereotypy, do tego dzieci łatwiej zrozumieją rówieśników, którzy są niepełnosprawni. Bajki pozwalają przełamywać bariery z osobą niepełnosprawną, nowo poznaną. Wyniku czego dochodzi do radości, pozytywnych rozmów i relacji.
Bohaterem naszej książki jest Wojtek, jego mama jest lekarzem i pracuje na oddziale pediatrycznym. Chłopiec ma to szczęście, że może odwiedzać dojść często mamę w szpitalu. Za każdym razem przechodzi korytarz prowadzący do gabinetu mamy, zawsze poznaje kogoś nowego, który czymś się wyróżnia ze wszystkich pacjentów. Na początku mamy możliwość poznania Basi, która urodziła się bez rączek, posiadała wielki talent malowania obrazów ustami i stopami. Tydzień później poznajemy Paulinę, która ma rozlegle blizny na twarzy - to wynik oblania się wrzątkiem w dzieciństwie, tym razem trafiła do szpitala z powodu złamania ręki. Książka kończy się na poznaniu Błażeja, który na skutek poważnej choroby stracił wzrok dwa lata temu, potrafi wykorzystać swój słuch niż zdrowe osoby.
Wojtek jest zdziwiony, nie kiedy wystraszony, kiedy ma pierwszy raz kontakt z nową osobą niepełnosprawną. Dochodzi nie raz do sytuacji, że nie jest świadomy co mu wolno, a czego musi się wystrzegać. Bardzo szybko z niepewności, staje się przyjacielem poznanych wcześniej dzieci.
2018-10-31 23:31:14


Inne pozycje tego autora: Gabriela Przybylska-Strelczuk (1)