Dziewczęta myślą o wszystkim

Książka

Dziewczęta myślą o wszystkim

  • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
  • Rok wydania: 2018
  • ISBN: 9788381163583
  • Ilość stron: 60
  • Format: 20.2x22.2cm
  • Oprawa: twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 34,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 34,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Dziewczęta myślą o wszystkim - Catherine Timmesh

W kuchniach i salonach, w garażach, laboratoriach i piwnicach, nawet w przerobionych kurnikach kobiety i dziewczęta dokonywały wynalazków. Wymyślały świece, tkaniny, mydło, hełmy, nosidełka dla dzieci, preparaty chemiczne, sterowane głosem wózki inwalidzkie i leki zwalczające raka - dokonywały genialnych innowacji, które sprawiały, że życie stało się łatwiejsze i lepsze. Ich pomysły należą do najbardziej trwałych (wycieraczki do szyb samochodowych) i najbardziej ulubionych (ciasteczka z kawałkami czekolady). Co inspirowało te kobiety i jak przekształcały swoje pomysły w wynalazki?

Książka "Dziewczęta myślą o wszystkim", począwszy od Sybilli Masters, pierwszej Amerykanki, której wynalazek został udokumentowany (choć patent musiał być wystawiony na nazwisko męża), po dwunastoletnią Becky Schroeder, która w 1974 roku została najmłodszą posiadaczką patentu, opowiada o trudnościach, jakie musiały pokonać te niezwykłe kobiety, i o ich niesamowitych zwycięstwach.


Szczegóły: Dziewczęta myślą o wszystkim - Catherine Timmesh

Tytuł: Dziewczęta myślą o wszystkim
Autor: Catherine Timmesh
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
ISBN: 9788381163583
Tytuł oryginału: Girls Think of Everything
Tłumacz: Grzegorczyk Justyna
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 60
Format: 20.2x22.2cm
Oprawa: twarda
Waga: 0.48 kg


Recenzje: Dziewczęta myślą o wszystkim - Catherine Timmesh

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Dziewczęta myślą o wszystkim" to książka dla dzieci opowiadająca o wynalażczyniach. Często słyszymy, czy to w szkole na historii, czy w ogólnym dyskursie, o mężczyznach, którzy wynaleźli to czy tamto, o genialnych kobietach jednak trudno usłyszeć choćby najmniejszą wzmiankę. Ta książka jest pierwszym krokiem do zapełnienia powstałej pustki. Przedstawia ona kilka postaci z historii wynalazków, kobiet, które nie bojąc się wprowadzać zmian, stworzyły własne, nowe projekty.
Poznajemy tutaj takie osoby jak:
- Ruth Wakefield, kobietę, która zupełnym przypadkiem stworzyła ciasteczka z kawałkami czekolady;
- Anne Stork i Andrea Sreshta - studentki, które wymyśliły lampę Luminarc AID, niezatapialną, wygodną do użytku i ładowania, jako pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti;
- Mary Anderson - twórczynię wycieraczek do szyb samochodowych,
- Azza Abdelhamid Faiad - pomyslodawczynię i twórczynię idei na stworzenie paliwa z plastikowych odpadów. Inspiracją dla niej była chęć walki z nadmiarem plastiku, jak i trudnością z dostępem do paliwa związaną z kryzysem energetycznym. Młoda Egipcjanka rozpoczęła prace nad swoim projektem będąc w dziewiątej klasie, była więc nastolatką.
- Stephanie Kwolek - twórczynię kevlaru, który mi osobiście kojarzy się z pokazami fire show, ma jednak o wiele większe zastosowanie, jako lekki a jednocześnie bardzo odporny materiał.
- Alissa Chavez - twórczynię fotelika samochodowego dla dzieci, który reaguje podczas pozostawienia dziecka samego w samochodzie - w przegrzanych samochodach umiera rocznie średnio 42 dzieci z powodu pozostawienia ich tam przez niewagę doroslych;
- Grace Murray Hopper - twórczynię kompilatora komputerowego;
- Trisha Prabhu - inicjatorkę i twórczynię aplikacji "Zastanów się" pozwalającej jeszcze raz zastanowić się nad wysyłanymi treściami, która przeciwdziałać ma hejtowi i nienawistnym wiadomościom;
- Margaret E.Knight - pracownicę, która wymyśliła papierowe torby o płaskim dnie;
- Patricia Bath - twórczynię lasera do usuwania zaćmy;
- Jeanne Lee Crews - twórczynię kosmicznego zderzaka, tarczy chroniącej satelity, wahadłowce czy stacje kosmiczne przed kosmicznymi odpadami;
- Lista Nirghin - nastolatkę z RPA, która chcąc chronić uprawy podczas suszy, stworzyła sposób na zatrzymanie wody w glebie za pomocą skórek pomarańczy i awokado;
- Patsy O.Sherman - twórczynię środka chroniącego przed zabrudzeniami, ułatwiającego czyszczenie, o nazwie Scotchgard;
- Ann Moore - inicjatorki nosidła dla dzieci, wzorowanego na chustach używanych przez kobiety w Afryce Zachodniej;
- Alice Brooks i Bettina Chen - twórczynie zabawek inżynierskich dla dzieci, pozwalające na tworzenie a nie jedynie zabawę i oglądanie zabawek.
Każda z historii przedstawia również drogę rozwoju, badania, przeciwności, utrudnienia, wyjaśnienie działania danego wynalazku, sposób jego powstania. Na początku i na końcu książki znajdziemy kalendarium kobiecych wynalazków, jest ich wcale nie mało. Dodatkowym atutem są informacje o tym, jak uzyskać patent na własny wynalazek, i słownik trudniejszych pojęć.



Książka ta jest początkowym uzupełnieniem wiedzy o kobietach, o których wynalazkach słyszeli zapewne wszyscy, nikt jednak nie wie, kto stoi za ich stworzeniem. Pobudza ona chęć twórczości, zaprzeczania temu, że coś jest niemożliwe, jak i przedsiębiorczość. Dla nas na nią jeszcze zbyt wcześnie, jednak i na nią przyjdzie odpowiedni czas. A podczas jej czytania i my, dorośli, dowiemy się co nieco:)
2019-04-16 10:56:36


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: