Atlas odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata

,

Książka

Atlas odkrywców
dla niepoprawnie ciekawych świata

,

  • Wydawnictwo: Insignis
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788366071483
  • Ilość stron: 144
  • Format: 27.0x35.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 69,99 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 69,99 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Atlas odkrywców - Piotr Wilkowiecki, Michał Gaszyński

Odkryj pasjonujące fakty i ciekawostki z całego świata!
Daj się ponieść wyobraźni i przeżyj wspaniałą przygodę!

Każda strona Atlasu odkrywców to mnóstwo niebanalnych informacji o kulturze, historii, ekonomii, przyrodzie, geografii, wydarzeniach sportowych i wielu innych dziedzinach. Między okładkami tej książki czeka na ciebie niezwykła wyprawa przez kontynenty, która wciągnie cię bez reszty.
Wyrusz w fascynującą podróż w najdalsze zakątki globu

Przemierz morza i oceany z największymi odkrywcami, prześledź bieg najdłuższych rzek, dotrzyj do najbardziej odizolowanego plemienia w Amazonii, zachwyć się bioróżnorodnością motyli w Nigerii i poznaj wyspy Kiribati, zanim te znikną na dobre.
Piękno świata w twoich dłoniach

Atlas zaprojektowano tak, byś dzięki czytelnym ikonom z łatwością znalazł na mapach państw wszystko, co cię zaciekawia, a przepiękna harmonijna oprawa graficzna sprawi, że zatracisz się odkrywaniu nieznanego, a zarazem nie pozwoli zagubić ci się w niezwykłościach naszej planety.

Zajrzyj do Atlasu odkrywców i zaplanuj nową wyprawę lub poznaj zdumiewające fakty o miejscach, w których już byłeś. 144 strony ?Atlasu? to nieprzebrane źródło inspiracji dla osób ciekawych świata, podróżników i miłośników map w każdym wieku.


Szczegóły: Atlas odkrywców - Piotr Wilkowiecki, Michał Gaszyński

Tytuł: Atlas odkrywców
Podtytuł: dla niepoprawnie ciekawych świata
Autor: Piotr Wilkowiecki, Michał Gaszyński
Wydawnictwo: Insignis
ISBN: 9788366071483
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 144
Format: 27.0x35.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 1.215 kg


Recenzje: Atlas odkrywców - Piotr Wilkowiecki, Michał Gaszyński

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Dlaczego poszłam do liceum na profil, w którym jedno z rozszerzeń to geografia? Interesuje mnie ten kierunek, wiążę z nim swoją przyszłość? Nie! Geografia była „w zestawie” i chociaż potrafi być interesująca, nie uważam się za wielką fankę tego przedmiotu.
Od tygodnia zapoznaje się z „Atlasem odkrywców dla niepoprawnie ciekawych świata” i mogę z pełnym przekonaniem napisać, że jestem usatysfakcjonowana tym co znalazłam wewnątrz książki. Tysiące faktów, setki map i cudowne wydanie. Nie czytacie od deski do deski podręcznika do języka polskiego, czy historii prawda? Z tą pozycją jest podobnie, ale o wiele ciekawiej. Każdego dnia z chęcią otwieram ją na przypadkowej stronie, a następnie czytam kilka ciekawostek o danym kraju.
Podoba mi się pomysł, jak i sposób wydania tej książki. Cierpi tylko moja biblioteczka. Wymiary wydania, dzięki którym Atlas jest bardzo czytelny, przerosły możliwości mojego regału!
2018-11-28 20:33:36

"Atlas odkrywców, dla niepoprawnie ciekawych świata" to książka, która zdecydowanie odbiega od standardowych pozycji z tego gatunku. Nie znajdziecie tutaj zwykłego podziału świata na kontynenty czy też poszczególne kraje z wyznaczeniem i oznaczeniem miast, rzek itp. Otrzymujemy tu o wiele więcej.
Jeśli chcecie zrobić komuś udany prezent, to "Atlas odkrywców" będzie idealny. Znajdziecie w nim ciekawostki dotyczące całego świata, każdego, nawet najmniejszego zakątka na kuli ziemskiej. Kto z Was lubi poznawać świat w dość nietypowy sposób? Palcem po mapie poznawać otaczającą nas przestrzeń i starać się przyswoić jak najwięcej ważnych wiadomości? A może by tak nudną naukę z podręcznika wzbogacić o informacje, które zdecydowanie zapadną nam w pamięć. Dzięki dwóm autorom, Michałowi Gaszyńskiemu oraz Piotrowi Wilkowieckiemu mamy okazję poznać świat w całkowicie niepoprawny i nieoczekiwany sposób. Zwyczajny atlas zmieniony w źródło najbardziej niewiarygodnych twierdzeń. Nowinki w nim zawarte dotyczą takich aspektów jak nauka, gospodarka, geografia, historia, społeczeństwo, a także flora i fauna. Autorzy próbują przekonać odbiorcę, że otaczający nas świat jest niesamowicie inspirujący i pełny nieprawdopodobnych zagadek, o których nie mieliśmy pojęcia. Płynnie przechodzą od ogólnych wiadomości o globie takich jak powierzchnia Ziemi, ilość sztucznych satelit czy podział i podstawowe informacje o półkuli północnej i południowej, aż po informację o "Fatalnej" górze lodowej, z którą zderzył się Titanic. Atlas ten pełen jest krótkich sformułowań o wszystkich kontynentach, np. czy wiedzieliście, że "nazwa Argentyny pochodzi od łacińskiego słowa argentum (srebro)"? albo, że "Amerykę Południową uważa się za najbardziej niebezpieczny kontynent"?. Poza takimi faktami, możemy dowiedzieć się jak nazywają się rdzenni mieszkańcy Andamany w Indiach którzy sprzeciwiają się kontaktom ze światem zewnętrznym. Wszystkie informacje przedstawione w tej pozycji od Ameryki Północnej, po Europę, Azję, kończąc na Antarktydzie i Oceanach mają na celu uświadomienie nam, jak piękny i różnorodny jest świat. Nie wszystko jest takie, jak nam się wydaje z naszego punktu widzenia. Poza tymi aspektami, muszę zwrócić uwagę na wydanie tego atlasu i jego wygląd, bo to mnie mocno zaskoczyło. Stonowane kolory i piękna oprawa sprawiają, że nie mogę się napatrzeć. Jedynym minusem jest mała czcionka, która dla osób słabowidzących może być problemem, jednak aby zmieścić taką liczbę ciekawostek, nie dziwi mnie to, że trzeba było wybrać litery w najmniejszym możliwym rozmiarze.
Książka ta zdecydowanie może stać się inspiracją, punktem wyjścia dla poszukiwaczy przygód, lubiących odkrywać tajemnice świata i niektórych jego zakątków. Jeśli jeszcze się zastanawiacie czy ta pozycja jest dla Was, to zapewniam, że nie pożałujecie decyzji, w której otworzycie "Atlas odkrywców" i zgłębicie tajemnice o kulturze, historii czy też szlakach wielkich odkrywców.
2018-11-30 21:47:21

W ostatnim roku w moje ręce trafiło kilka przepięknych atlasów, dzięki którym dowiedziałem się wielu nieznanych faktów na temat odkryć geograficznych, nieistniejących lądów, czy niezrealizowanych wizji architektonicznych. Dlatego też postanowiłem sięgnąć po Atlas odkrywców Michała Gaszyńskiego i Piotra Wilkowieckiego. Jest to książka wypełniona po brzegi wieloma ciekawostkami i informacjami o świecie, kontynentach i poszczególnych krajach. Od kultury, historii, po ekonomię, geografię, wydarzenia sportowe i wiele innych.

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Atlas odkrywców, najbardziej rzucił mi się w oczy jej format - 27 na 35 centymetrów. Jest to jedna z największych książek, jakie miałem do tej pory okazję czytać. Jednak nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to rodzaj atlasu, choć nieco inny niż te, które znamy ze szkoły. Owszem, mamy tutaj mapy kontynentów i państw, ale na tym kończą się podobieństwa. Na samym początku znajdziemy kilka ogólnych kart, przedstawiających ogólny obraz naszej planety, rozmieszczenie płyt tektonicznych, najdłuższe rzeki, czy najwyższe góry. Wokół rysunków i grafik zamieszczono wiele interesujących wiadomości, np. jak wiele osób zdobyło Mount Everest w danym roku, czy gdzie jest najwięcej aktywnych wulkanów. Po tym krótkim wprowadzeniu mamy podział na poszczególne kontynenty i wiele interesujących informacji na ich temat oraz o poszczególnych krajach. Znajdziemy tutaj ważne wydarzenia, dane statystyczne, miejsca otwarcia wielkich koncernów i tak dalej. Ilość wiedzy, jaką zgromadzili autorzy robi naprawdę ogromne wrażenie. Wiele z nich jest oczywistych i łatwych do sprawdzenia w każdym atlasie, ale zdecydowana większość, to ciekawostki, które trudno byłoby samemu znaleźć i to o tak wielu krajach. Wymagało to na pewno mnóstwo poszukiwań.

W przypadku tej książki trudno mówić o jej przeczytaniu, ponieważ na poszczególnych stronach mamy kilkadziesiąt krótkich tekstów, często jednozdaniowych, które przybliżają dany kontynent, czy też kraj. Z tego powodu, nie da się jej czytać od deski do deski, a przynajmniej nie od razu, choć ma zaledwie 144 strony. Sam czytałem ją zaledwie po kilka stron, ponieważ więcej zwyczajnie się nie da. Trzeba przemyśleć przeczytane informacje i wrócić do lektury po chwili.

Pomimo że autorami tej książki jest dwójka Polaków, to po raz pierwszy ukazała się ona po angielsku jako Explorer’s Atlas: For the incurably curious. Z przetłumaczeniem nie powinno być zatem problemów, ale nie obyło się bez paru chochlików. Mamy Poland, a nie Polska i kilka nie do końca brzmiących po polsku zdań. Również dobór kolorów tekstów na poszczególnych planszach jest troszkę niefortunny, ponieważ przy sztucznym świetle żółte napisy są chwilami słabo widoczne. Nie są to jednak jakieś rażące błędy i cała książka zasługuje na duże wyróżnienie.

Atlas odkrywców jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, ale również ciekawostek o świecie, kontynentach i poszczególnych państwach. Autorzy w ciekawy i przystępny sposób zaprezentowali ogromną ilość informacji, a samą książkę można czytać od dowolnego miejsca. Polecam!
2018-12-21 11:23:26


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: