Książka
  • Wydawnictwo: Literatura
  • Rok wydania: 2019
  • ISBN: 9788376726243
  • Ilość stron: 48
  • Format: 16.5x23.5cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 24,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 24,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Asiunia - Joanna Papuzińska

Oparta na prawdziwych wydarzeniach książka pod tytułem "Asiunia" to historia małej Asi, która przeżyła II Wojnę Światową.

 

II Wojna Światowa - bombardowania, strzelaniny i terror, który opanował Polskę to straszne przeżycie dla wszystkich ludzi, którzy uczestniczyli w tym okrutnym konflikcie zbrojnym. Jak z perspektywy pięcioletniego dziecka wyglądała wojna? Z pewnością było to traumatyczne przeżycie, pełne strachu i niepewności tego, co przyniesie kolejny dzień.

 

"Asiunia" oparta została na prawdziwych wydarzeniach z życia Joanny Papuzińskiej, która jako mała dziewczynka przeżyła ten ciężki czas. Jest rok 1944, mała Asia wraz z rodzicami i rodzeństwem mieszka na ulicy Mątwickiej w Warszawie. Trwa wojna, Mama Asi za pomoc chłopcom, którzy napadli na Niemców została rozstrzelana. Dziewczynka wraz z tatą i rodzeństwem musiała opuścić dom rodzinny, starała się zrozumieć na swój sposób, dlaczego dzieje się tyle złego, dlaczego nie może cieszyć się dzieciństwem, bawić się z rodzeństwem, zasypiać w swoim łóżeczku w swojej piżamce. Niestety było to za trudne. Podczas tułaczki spędzała czas u różnych, obcych ludzi. Pomimo tego, że było bardzo ciężko, doskwierał im głód i bieda, najważniejsze dla nich było to, że są razem.

 

“Asiunia” to wzruszająca opowieść o wojnie widzianej oczami dziecka. Książki dla dzieci rzadko kiedy poruszają tematykę wojny dorosłych, czyli doświadczeń ze wszech miar traumatycznych i smutnych. Tymczasem właśnie niezwykle ważne jest, by historie dzieci z tamtego okresu wraz z ich perspektywą również wybrzmiewały. I by trafiały również do młodych czytelników, którzy czytając historię małej dziewczynki, małej Asiuni, nauczą się empatii i dowiedzą, że coś takiego jak wojna istnieje - ponieważ istnieje i błędem jest to przed dziećmi ukrywać.


Szczegóły: Asiunia - Joanna Papuzińska

Tytuł: Asiunia
Autor: Joanna Papuzińska
Wydawnictwo: Literatura
Seria: Wojny dorosłych – historie dzieci
ISBN: 9788376726243
Tytuł tomu: Asiunia
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 48
Format: 16.5x23.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.258 kg


Recenzje: Asiunia - Joanna Papuzińska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Podobne do: Asiunia - Joanna PapuzińskaKlienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: