Wiewiórczy zakątek Bajki o mediach społecznościowych
Adam Studziński
Wiewiórczy zakątek
Bajki o mediach społecznościowych
Adam Studziński
- Wydawnictwo: Dreams
- Rok wydania: 2019
- ISBN: 9788366297135
- Ilość stron: 124
- Format: 17.0x20.5cm
- Oprawa: Twarda
Jutro (piątek 2024-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Wiewiórczy zakątek - Adam Studziński
Poznajcie Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek i jedna piła mechaniczna. Pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec.
Wiewiórczy Z@kątek to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.
Wiewiórczy Z@kątek to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego!
Szczegóły: Wiewiórczy zakątek - Adam Studziński
Tytuł: Wiewiórczy zakątek
Podtytuł: Bajki o mediach społecznościowych
Autor: Adam Studziński
Wydawnictwo: Dreams
ISBN: 9788366297135
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 124
Format: 17.0x20.5cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.41 kg
Recenzje: Wiewiórczy zakątek - Adam Studziński
Wiewiórczy Zakątek to wyśmienita i bardzo mądra książeczka o mediach społecznościowych. O zagrożeniach związanych z ich używaniem, wystawianiem zdjęć czy obnażaniem swojej prywatności. Przestrzega dzieci, aby używały wszelkich portali z rozwagą i ostrożnością, gdyż obecność na nich może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Często ludzie chwalą się na portalu tym co posiadają lub gdzie byli, co często nie jest zgodne z prawdą. Ale pragną za wszelką cenę się pochwalić, obedrzeć z prywatności i pragną, aby inni im zazdrościli. Może mają taki sposób na podniesienie swojej wartości? A rzeczywiście to wyrządzają wielką krzywdę sobie i swoim najbliższym, o czym być może nie mają pojęcia.
„ - Jak można być ofiarą mody?
- Zwyczajnie. Wystarczy nosić coś tylko dlatego, że inni to noszą. Naśladować, szpanować i nie widzieć przy tym, że to coś jest brzydkie, drogie i że zupełnie do nas nie pasuje”.
Po tę książeczkę powinno obowiązkowo sięgnąć każde dziecko, które rozpoczyna korzystanie z mediów społecznościowych. Opowiedziane historie uzmysłowią młodym ludziom, gdzie tkwi zagrożenie przy korzystaniu z różnych portali. Ale też wskażą im drogę, którą należy iść, aby nie dać się zwieść różnym osobom i nie ufać im bezgranicznie.
Postuluję, aby ta książeczka była obowiązkową lekturą w szkole podstawowej. Niech dzieci wkraczają w dorosły świat pełni wiedzy o czyhających na nie zagrożeniach i niebezpieczeństwach. Ostrożności nigdy za wiele!
Muszę przy okazji dodać, że ta książeczka jest cudnie wydana. Twarda oprawa, w środku mnóstwo przemawiających do dzieci kolorowych obrazków i miękkie w dotyku stronice. Nie sposób obok niej przejść obojętnie, ona sama wpada w oko. Odpowiednia na prezent!
Każdy rodzic powinien tę książeczkę dać swoim dzieciom do przeczytania. Morały z niej płynące dotrą do każdej pociechy. Gwarantuję, że po jej przeczytaniu dziecko zarzuci rodziców masą pytań na temat korzystania z mediów społecznościowych. Więc najlepiej warto uzbroić się cierpliwość i wyposażyć w odpowiednią wiedzę, aby być wiarygodnym i aby nasze wyjaśnienia zostały przez nich przyjęte.
Czarująca lektura, prawdziwa i bardzo mądra!Ambros 2019-09-29 19:49:51
Tola i Milena obchodzą Siostrzany Dzień. Milka przygotowała dla młodszej siostry wiele ciekawych atrakcji. Dziewczyny wybierają się do ich ulubionego parku, gdzie w Wiewiórczym Zakątku urządzają sobie piknik. Piękne okoliczności przyrody, hasające wkoło wiewiórki i piękna pogoda wprawiają siostry w dobry nastrój. Dziewczęta postanawiają upamiętnić te radosne chwile robiąc sobie selfie. Tola, młodsza z sióstr chciałaby umieścić zdjęcie na portalu społecznościowym Społek – w końcu wszystkie nastolatki tak robią!
Milka słusznie stwierdza, że zanim siostra założy konto na Społku powinna zapytać o zgodę rodziców. Dodaje również, że warto, by Tola poznała podstawowe zasady bezpieczeństwa, o których powinna pamiętać, korzystając z Internetu. Milena wprowadza siostrę w świat bezpieczeństwa w sieci, opowiadając dziewczynce niezwykle ciekawe i pomysłowe bajki. Na potrzeby swojej opowieści stwarza piękne królestwo, Zakątkowo, w którym rządzi król Hugon wraz z żoną Matyldą i córką Gryzeldą.
Jak bajkowa kraina ma się do dobrych manier w Internecie? Kronikarze Hugona pokażą Toli czym jest fake news, królewski szczurołap Baldwin stanie się ofiarą hejtu, król Hugon (zupełnie zresztą nieświadomie) zostanie influencerem, krawiec królowej pokaże, jakim pożeraczem czasu może stać się Internet, zaś księżniczka Gryzelda pomoże Milce wytłumaczyć, dlaczego podawanie danych osobowych w sieci jest tak niebezpieczne.
Oczywiście nie zabraknie także przykładów dobrych zachowań w mediach społecznościowych. „Wiewiórczy zakątek” nauczy młodych czytelników jakie zasady sarvoir-vivre obowiązują w sieci. Dzieci dowiedzą się także, że Internet i portale takie jak książkowy Społek mają ogromny zasięg i można je wykorzystać do tego, by robić wiele dobrych i pożytecznych rzeczy!
Przyznam szczerze, że „Wiewiórczy zakątek” czyta się naprawdę przyjemnie. Książka jest bardzo pomysłowa, a fantazyjna kraina, stworzona przez autora w niezwykły sposób wprowadza dzieci w skomplikowany świat mediów społecznościowych. Opowiadania są wciągające i bardzo ciekawe, a każde z nich kończy się wartościowym podsumowaniem, w którym dzieci przeczytają o najważniejszych zasadach, obowiązujących w Internecie. Wspólne czytanie tej książki z dziećmi będzie świetnym sposobem na przygotowanie ich do bezpiecznego i rozsądnego korzystania z serwisów społecznościowych.
Dodam jeszcze, że książka jest przepięknie ilustrowana – na każdej stronie znajdziecie bardzo ładne i kolorowe obrazki Moniki Urbaniak. Umilają one opowieść, dzięki czemu nawet najmłodsze dzieci chętnie poświęcą uwagę lekturze. Przeglądając ilustracje można odnieść wrażenie, że jest to książka skierowana głównie do dziewczynek. Jednak po lekturze całości śmiało mogę powiedzieć, że chłopcy również będą zainteresowani historią Milki i Toli, oraz znajdą tu ciekawych bohaterów (w końcu w każdym królestwie są rycerze, czyż nie?). Nasz Kuba z zapartym tchem śledził losy mieszkańców Zakątkowa.
Polecam „Wiewiórczy Zakątek. Bajki o mediach społecznościowych” dzieciom od 6. roku życia. Będzie to naprawdę wartościowa i pouczająca lektura, po którą sięgnąć powinien każdy najmłodszy użytkownik Internetu.Czytelnicze Podwórko 2020-07-21 18:44:24
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: Adam Studziński (9)
- Chciejosztuczki (Dreams) - Twarda
- Dzieła zebrane tom 12 Korespondencja (Literackie) - Twarda
- Wiewiórczy zakątek (Dreams) - Twarda
- Chciejosztuczki. Książka zakazana przez Chciejokorp (Storybox) -
- Czwarta władza szóstej B (Dreams) - Miękka
- Spytko Show! Gadając z rzeczami (Dreams) - Twarda
- Wiewiórczy Z@kątek audiobook (Storybox) -
- Pakiet anty-Mamo, kup mi! (Dreams) - Twarda
- Powstanie, kacet i inne historie (Albatros) - Miękka