Fakt, nie Mit
Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
Fakt, nie Mit
Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
- Wydawnictwo: W.A.B.
- Rok wydania: 2019
- ISBN: 9788328070011
- Ilość stron: 272
- Format: 16.0x23.5cm
- Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Niedostępna
Opis: Fakt, nie Mit - Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
Piotr i Ola Stanisławscy (Crazy Nauka) rozbierają na części pierwsze najpopularniejsze mity związane z nauką. Sprawdzają, jakie kryją się w nich błędy i dlaczego tak wielu ludzi w nie wierzy. Wyposażają czytelnika w zestaw narzędzi, które pozwalają dostrzec słabe punkty pseudonaukowych bzdur i rozbrajać je niczym bombę. Fakt nie Mit można czytać od deski do deski, ale też sięgnąć po nią, gdy przy świątecznym stole wuj zaczyna przekonywać, że Ziemia jest płaska, a stryjenka opowiada, jak to jej nieszczelne jelito uleczyła cudowna metoda polecana przez popularnego znachora-spawacza. Autorzy od lat piszą o nauce i pseudonaukowych bzdurach. Niewiele jest mitów, które mogą ich zaskoczyć. A choć stale powstają nowe, to są sposoby, by je wykryć i zdemaskować. I tymi sposobami autorzy dzielą się z czytelnikami.
Szczegóły: Fakt, nie Mit - Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
Tytuł: Fakt, nie Mit
Autor: Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
Wydawnictwo: W.A.B.
ISBN: 9788328070011
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 272
Format: 16.0x23.5cm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.492 kg
Recenzje: Fakt, nie Mit - Aleksandra Stanisławski, Piotr Stanisławski
Zewsząd jesteśmy atakowani informacjami. Jak odróżnić fakty od fake newsów? Jak nie dać się zmanipulować? Nie jest to takie proste.
Niektóre informacje od razu wzbudzają naszą nieufność, ale nie jesteśmy w stanie weryfikować wszystkiego. Dużą część musimy przyjąć "na wiarę". Tylko którym źródłom zaufać? Które podają prawdę, a których celem jest manipulacja we własnym interesie? W dobie Internetu nie jest to takie łatwe.
Szczepionki trują, homeopatia nie działa, efekt cieplarniany to kit, Ziemia jest płaska, naturalne kosmetyki są najlepsze, GMO jest niebezpieczne, a telefony komórkowe emitują szkodliwe promieniowanie. Co jest faktem, a co mitem? W książce „Fakt, nie mit” autorzy rozprawiają się z krążącymi mitami, na poparcie swoich tez przedstawiając wyniki dostępnych badań.
Osobom otwartym na argumenty książka pozwoli ze zrozumieniem spojrzeć na pewne zjawiska i problemy. Tych z góry przekonanych o swoich racjach moim zdaniem nie przekona żadna książka, nawet tak przystępnie i zajmująco napisana, powołująca się na wyniki badań. Dla wielu liczą się względy ideologiczne. Choć może się mylę?
czytanie.na.platanie 2020-01-09 12:44:03