W sieci zł@

Książka

W sieci zł@

  • Wydawnictwo: Poradnia K
  • Rok wydania: 2020
  • ISBN: 978-83-66005-76-1
  • Ilość stron: 416
  • Format: 13.5x20.5 cm
  • Oprawa: miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 39,99 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,99 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: W sieci zł@ - James Wendy

Jak dobrze znasz swoje dziecko?



Beth wiedzie pozornie idealne, szczęśliwe życie. Ma dwie córki, Lucy i Charlotte, męża i prowadzi blog, w którym dzieli się z czytelnikami opowieściami o rodzinie i codzienności, występując pod imieniem Lizzy. Pewnego dnia na Charlotte pada podejrzenie o nękanie szkolnej koleżanki. Mnożą się oskarżenia i wersje wydarzeń. Dziewczyna nie chce przyznać się do winy…



Dwie rodziny uwikłane w konflikt będą musiały poradzić sobie z okrutnym światem selfies, egoizmu i cyberprzemocy oraz faktem, że w rodzicielstwie nic nie jest pewne. Czy to możliwe, że dziecko jest z natury złe? Co się stało, kto jest za to odpowiedzialny?



Przemoc widzimy tu z różnych perspektyw: ofiary, oprawcy i ich rodzin. Jej obraz dopełniają wpisy w mediach społecznościowych.



Kto jest winien i czy da się wybrnąć z trudnej sytuacji? Beth jest zmuszona ogromnym kosztem wziąć pod lupę życie swojej córki. Czy często bezkrytyczna wobec swoich dzieci matka jest gotowa na konfrontację z rzeczywistością?



Ten porywający thriller psychologiczny znalazł się w finale Ned Kelly Award. Na podstawie książki powstaje serial w Fox Television Studios.





"Poruszająca opowieść, która pochłania bez reszty!"

- Liane Moriarty, autorka Wielkich kłamstewek


Szczegóły: W sieci zł@ - James Wendy

Tytuł: W sieci zł@
Autor: James Wendy
Wydawnictwo: Poradnia K
Kod paskowy: 9788366005761
ISBN: 978-83-66005-76-1
Tytuł oryginału: The Golden Child
Tłumacz: Pomadowska Dorota
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 416
Format: 13.5x20.5 cm
Oprawa: miękka


Recenzje: W sieci zł@ - James Wendy

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

O tej książce da się napisać bardzo dużo! Zacznę zatem od tego, że to świetny thriller psychologiczny - w konwencji życia nastolatków! Brzmi kuriozalnie, prawda? Otóż wcale nie. Książka porusza tak trudne i aktualne tematy, jak znęcanie się nastolatków nad rówieśnikami. Depresja, która coraz częściej dotyka bardzo młode osoby. Warsztat Autorki jest naprawdę fajny i wie jak dawkować napięcie i opery ciężkich problemów. Fabułę mamy przerywaną postami z bloga i Social Mediów, które czytelnikowi dają chwilę oczyszczenia umysłu i emocji. Autorka w bardzo udany sposób kreuje żywych bohaterów, których losy budzą w człowieku skrywane poczucie empatii. Zakończenie - to chyba było najlepsze! Petarda! Polecam! 2020-02-17 21:08:58

Zaskakująca!
Rodzina jakich wiele. Ojciec pracuje, matka zajmuje się domem i dziećmi a w wolnym czasie pisze bloga. Wydaje się, że wie o swoich córkach całkiem dużo. Spędzają razem czas, rozmawiają. Dziewczynki dobrze się uczą, są lubiane choć bardzo różne (jedna jest gwiazdą towarzystwa, druga trzyma się raczej na uboczu). Nic nie zapowiada trzęsienia ziemi. Jednak pewnego dnia okazuje się, że jedna z dziewczynek źle traktuje koleżanki a jedną z nich próbowała nawet otruć. A to tylko początek historii.
"W sieci zł@" jest książką o przemocy rówieśniczej, przede wszystkim przemocy psychicznej, również cyberprzemocy. Jest też książką o tym, jak powierzchowne są nasze kontakty, jak tak naprawdę mało się znamy, wreszcie jak mało znamy swoje dzieci, jak bardzo nami manipulują. Trudno przestać o niej myśleć.
2020-02-21 18:48:47

„W sieci zł@” to wciągająca powieść, przedstawiająca współczesny problem dręczenia nastolatków, z wykorzystaniem nowych technologii. W każdej szkole i klasie jest grupa popularnych osób, a marzeniem większości uczniów jest znalezienie się w tej paczce. Nie jest to nic dziwnego, młodzi ludzie bardzo potrzebują akceptacji i potwierdzenia swojej wartości. Nikt nie lubi być wyśmiewany czy gnębiony, a przynależność do takiej kliki rozciąga nad członkami parasol ochronny. Jednak nie każdy może dostąpić tego zaszczytu. A sposoby na dostanie się do grupy mogą być niebezpieczne.
Czytając książkę przypomniało mi się hasło: „Inność rodzi złość”, które również odnajdujemy na kartach powieści. Osoby odbiegające w jakikolwiek sposób od rówieśników (czy to przez swój wygląd, zachowanie, wyznanie), mogą paść ofiarą prześladowań i nękania. O tym, do czego to może doprowadzić, dowiecie się właśnie z tej książki.

Z czystym sumieniem ją Wam polecam! Myślę, że jest to powieść, którą po przeczytaniu śmiało można podsunąć swoim pociechom, by uświadomić im jak niby nic nieznaczące słowa, mogą zniszczyć komuś życie. Uważam również, że lektura książki zmusi do refleksji i zastanowienia się nad bezpieczeństwem swoich dzieci w sieci oraz baczniejszym obserwacjom ich aktywności na portalach społecznościowych. Może też być świetnym bodźcem do dyskusji z nastolatkami, o ich doświadczeniach z zjawiskiem cyberprzemocy czy hejtu w Internecie. Cieszę się, że na rynku wydawniczym pojawiają się książki poruszające taką tematykę. Otwierają nam one oczy na zagrożenia, i uświadamiają, że również możemy znaleźć się na miejscu opisanych w powieści rodzin.
2020-02-28 15:47:31

"Wszyscy rodzice CHCĄ wierzyć, że ich dzieci są dobre. Bez względu na to, co się dzieje na ich oczach."

Beth, matka dwóch nastoletnich córek, przeprowadza się z rodziną z Ameryki do Australii. Dziewczyny nie podchodzą entuzjastycznie do tak dużej zmiany w ich życiu, ale szybko odnajdują się w nowych warunkach. Wszystko zaczyna się dobrze układać do momentu, gdy koleżanka młodszej z córek podejmuje próbę samobójczą, a właśnie Charlotte zostaje oskarżona o jej nękanie i wręcz nakłanianie do odebrania sobie życia.

W jednej chwili ich poukładane życie zostaje wywrócone do góry nogami. Pojawiają się pytania, na które nie sposób odpowiedzieć, a strach i poczucie winy nie pozwalają normalnie funkcjonować.

Co mogliśmy zrobić inaczej, co przeoczyliśmy? Czy moglibyśmy przewidzieć zagrożenie? Przecież żaden rodzic nie przyjmie do wiadomości, że jego dziecko jest złe, zawsze będzie szukać wytłumaczeń i winy w sobie.

Poznajemy szczegółowo przemyślenia i dylematy poszczególnych bohaterów przeplatane wycinkami z bloga zakreconalizzy i cudownedziecko. Emocje matki prześladowcy i matki ofiary. To lekcja, którą każdy rodzic powinien odrobić.

Jeśli macie dzieci wchodzące w wiek nastoletni, ta książka będzie dla Was ostrzeżeniem. Jak niewiele trzeba, by przeoczyć sygnały? Jak trudno jest zauważyć coś, czego nie chcemy widzieć, czego nie chcemy do siebie dopuścić?

Trudno przejść obojętnie wobec tej książki, a zakończenie, tak niespodziewane i szokujące, stanowi jej dodatkowy plus.
2020-03-11 13:27:22

Internet jest bardzo dobrym narzędziem informacji i komunikacji dopóki nie wpadnie w niepowołane ręce, dzieci które tak bardzo chcą być już dorosłe korzystają ze stron których nie powinny, i nie raz wrzucają coś co z czasem niesie ze sobą nieodwracalne konsekwencje.
Beth to kobieta która wychowuje córki i prowadzi bloga, ponieważ nie ma zielonej karty nie może pracować zawodowo. Kiedy rodzina Mahony postanawia wrócić do korzeni i przeprowadzić się do Australii nikt nie wie co ich tam czeka, pomimo że córki na początku patrzą na ten pomysł sceptycznie dość szybko odnajdują się w nowej rzeczywistości. Lucy zawsze trzyma się z tyłu, dobrze się uczy ale nie jest duszą towarzystwa, za to Charlotte uwielbia być prowodyrką dlatego szybko w nowej szkole znajduje paczkę popularnych przyjaciółek. Z czasem jedna z dziewczyn z klasy młodszej córki próbuje popełnić samobójstwo, oskarżenia padają na Charlotte która to najprawdopodobniej znęcała się nad nią psychicznie w sieci, pisała że powinna się zabić i opublikowała jej filmik na którym jest naga. Jaka tajemnica kryje się za tym strasznym zdarzeniem? Czy można było tego wszystkiego uniknąć?
Historia nie jest wciągająca od pierwszej strony, wręcz na początku jest trochę nudna i trudno się w nią wciągnąć, jest tutaj dużo opisu i mało dialogów, ale kiedy pojawia się akcja trudno się oderwać aż do samego końca. Podoba mi się zakończenie, było nieprzewidywalne chociaż przy końcowych rozdziałach zaczynałam domyślać się prawdy, pomimo to koniec dał mi do myślenia i jestem w szoku jak okrutne potrafią być nastolatki. Niestety w każdym środowisku znajdą się ludzie z dominującą osobowością i tacy którzy będą podatni na każdą uwagę, dlatego trzeba zawsze uważać co się robi i co się komu mówi.
Ta książka może pokazać że trzeba kontrolować swoje dzieci, rozmawiać z nimi i próbować je zrozumieć bo tylko dzięki temu uchronimy je przed problemami. Warto też patrzeć na wszystko z dystansem i ślepo nie wierzyć we wszystko co mówi nasze dziecko, bo nie zawsze prawda którą nam mówią jest taka jak rzeczywistość.
2020-03-19 13:00:23

Czy wiesz jak niebezpiecznym narzędziem jest internet?
Zdaje mi się że wiem, a raczej wiedziałam dopóki kiedy przeczytałam tę książkę.
Książka przedstawia historię Beth oraz jej córek: Lucy i Charllotte. Beth jest aktywną blogerką, opisującą swoje życie w sieci. Jeden dzień zaważył na tym, że dotąd idealne i poukładane życie Beth legło w gruzach. Jej córka Charlotte zostaje oskarżona o nękanie koleżanki w sieci. Jaka jest prawda?
,, W sieci zła'' to idealna historia przedstawiająca dzisiejsze niebezpieczne technologie. Najbardziej niebezpieczną z nich jest internet. Tak łatwo można zniszczyć komuś życie, poprzez niecenzuralne wpisy, hejtowanie na portalach społecznościowych.
Beth nie zauważyła tego co jej córka robiła w sieci, zresztą jak większość rodziców nie miała pojęcia na jakie strony wchodzi jej córka, co i jak pisze.
Książka trzyma w napięciu do samego końca. Zakończenie rewelacyjne! Czytało mi się ją bardzo szybko.
Pomysł na książkę jak i jej przedstawienie bardzo dobre.
Wszystko napisane prostym językiem.
Polecam wszystkim, nie tylko rodzicom, ale także młodym osobom, żeby wzięły sobie tą książkę jako przestrogę, i nie myślały że internet jest anonimowy
2020-03-19 20:55:10

Autorka rysuje przerażający obraz rozmyślnego i uporczywego nękania, eskalacji szykanowania i hejtu, systematycznego dręczenia w szkole i w sieci. Pokazuje, co robią dzieci w Internecie bez kontroli rodzicielskiej. Ukazuje przemoc z perspektywy ofiary, oprawcy, ich rodzin. Tworzy obraz dziecka popadającego w depresję. Bohaterowie dobrze scharakteryzowani, prawdziwe, jakby byli naszymi znajomymi. Relacje rodzice-dziecko wiernie oddają problemy matek i córek. Fabułę wzbogacają wpisy z Internetu. Tytułowa sieć zł@ jest niezbyt gęsta. Przykładów hejtu jest w książce niewiele. Jeśli spojrzy się na „sieć” w szerszym kontekście, to jej nitki rozchodzą się w świecie rzeczywistym. Jednak tytuł sugeruje sieć wirtualną. Książka mnie nie wciągnęła. Dawkowałam sobie powieść, bo fabuła mnie nużyła i męczyła. Moim zdaniem książka nieco przegadana. Akcja rozkręca się bardzo powoli, właściwie zaczyna się w połowie książki. Jak dla mnie zdecydowanie za mało się dzieje. Może i z tego powodu jest mało klimatycznie. Napięcie rośnie wolno. Dobre zakończenie. Zawiodłam się na tym thrillerze psychologicznym, gdyż nie spełnił moich oczekiwań.
Rodzice chcą chronić dzieci przed złem i nie dopuszczają do siebie myśli, że mogłoby one zrobić coś złego, ale i tak się nie dowiedzą, co się dzieje w głowach nastoletnich dzieci, jak ich latorośle wykorzystują media społecznościowe. Wendy James poruszyła kilka ważnych społecznie tematów. To realne problemy, choć fabuła fikcyjna. Książka zmusza do zastanowienia się, jak wychowywać dziecko w XXI wieku w otoczeniu zdobyczy technologicznych, wirtualnego świata i mediów społecznościowych. Do zadania pytania: czy znasz swoje dziecko?
„W sieci zł@” to książka warta uwagi. Ukazuje prawdę o dzieciach i dorosłych, przestrzega przed Internetem jako narzędziem zła, ale pokazuje też jego dobre strony. Na pewno powinni tę powieść przeczytać rodzice, zanim ich dziecko wkroczy w wiek dojrzewania. Ku przestrodze.
2020-03-19 23:19:17

Tyle się słyszy, że hejt w sieci potrafio zniszczyć życie. Nie wierzymy w to, ale kiedy usłyszymy to z ust kogoś, kogo znamy, nagle otwieramy oczy…
„W sieci zł@” przedstawia historię Beth oraz jej córek: Lucy i Charllotte. Beth jest aktywną blogerką, opisującą swoje życie w sieci. Jeden dzień zaważył na tym, że dotąd idealne i poukładane życie Beth legło w gruzach. Jej córka Charlotte zostaje oskarżona o nękanie koleżanki w sieci i od tego zaczyna się to, czego nikt się nie spodziewał. Beth nie zauważyła tego, co jej córka robiła w sieci. Jak większość rodziców nie miała pojęcia na jakie strony wchodzi jej córka, co i jak pisze. Czy grozi jej jakieś niebezpieczeństwo.
Moim zdaniem, ta książka trafia w realia współczesnego świata. Z pewnością spodoba się rodzicom, ponieważ otworzy im oczy, ale też dzieciom, ponieważ zobaczą, że sieć nie jest taka miła jak się wydaje. Tam też roi się od zła, dlatego uważam tytuł za bardzo trafiony. Ogólne wrażenie dobre, przesłanie jest, ale fabuła nudna . Pojawiają się momenty zaskoczenia, ale było ich za mało.
2020-03-20 20:11:57

Książka "w sieci zła " zachęca po tytule oraz po kategori książki kryminał i thailler . Take książki interesują mnie najbardziej . Ponieważ internet w naszych czasach wiele znaczy dla kazdego i z niego korzysta oraz jest skazany na jego zło . Jako matka otworzyła mi ta książka oczy by rozmawiać z dziećmi o hejcie do którego bardzo łatwo dochodzi w internecie . Beth matka Charlett dowiaduje się że jej córka została oskarżona o nękanie koleżanki i w tym momencie książka zaczyna się rozwijać zwykłą rodzina zwykły dom po których nie widać problemów aż nagle wszystke złe rzeczy dzieją sie przez internet . Beth nie spodziewała się tego co jej córka w sieci wyprawia oraz nie zdawała sobie sprawy z tego że w sieci czają się na dziecko niebezpieczeństwo .Książka bardzo dobra dla rodziców by uświadomić im że internet w dużym stopniu to zło z którym cięzko się uporać . Ksiązka nie ma dużego napięcia w sobie ale warta uwagi i przeczytania . Okładka i tytuł dają tej książsce uroku . Warto po nią sięgnąć .

2020-03-30 13:20:15

James Wendy utrwalił jakże aktualny temat przemocy, która dzieje się na naszych oczach, o której do tej pory mało się mówiło i niewiele wiedzieliśmy. Wraz z rozwojem internetu pojawiły się nowe zagrożenia, których winne są dzieci, a raczej "niedorośli". Ten thriller psychologiczny powinien przeczytać każdy rodzic posiadający w domu nastolatkę/a, choćby po to, aby bliżej przyjrzeć się zachowaniu swojego dziecka w sieci. Poszłabym nawet o krok dalej i podałabym tą książkę do czytania swoim pociechom, aby na przyszłość choć przez ułamek chwili stanęli po stronie ofiary. Wielu z nas bagatelizuje problem przemocy w sieci, a autor w umiejętny sposób ukazuje nam szeroko zakrojony temat nękania, braku akceptacji i przybliża toksyczne relacje nastolatków. Czy nasze dziecko mogłoby zrobić komuś krzywdę, czy byłoby zdolne do nękania? - z pewnością każdy rodzic odpowiedziałby odmownie, dlatego zachęcam do przeczytania W sieci zła. Początki są dość trudne i ciężko było mi się wgryźć, ale nie zrażajcie się, książka pochłonie was do głębi. Niech każdy z nas po przeczytaniu odpowie szczerze na pytanie - czy dobrze znasz swoje dziecko? 2020-03-31 21:30:34

“W sieci zła” to książka napisana w specyficzny sposób. Sceny akcji między bohaterami przerywane są wpisami z blogów, stron internetowych, a nawet komunikatorów społecznościowych – ten zabieg wzmaga klimat. Do końca nie wiemy, kim jest ich autor, ale z drugiej strony dobrze obrazuje to akcję. Wielowątkowość, akcja z kilku poziomów. Bardzo podobał mi się klimat i to jak rosło napięcie. Zakończenie – zaskakujące. 2020-04-06 12:39:17

"Wszyscy rodzice chcą wierzyć, że ich dzieci są dobre. Bez względu na to, co się dzieje na ich oczach."

Beth wraz z rodziną po kilkunastu latach spędzonych w Ameryce wraca do Australii. Kobieta wiedzie z pozoru idealne życie, opisami którego dzieli się z czytelnikami na swoim blogu pod pseudonimem Lizzy. Ma dwie nastoletnie córki – przebojową, obracającą się w towarzystwie wielu koleżanek Charlotte i spokojniejszą, mającą zaufane grono przyjaciół Lucy. Po wielu latach zajmowania się domem, Beth decyduje się wrócić do pracy, a w międzyczasie zaprzyjaźnia się z Andi, która także wychowuje dwoje dzieci – Sophie i Gusa. Niestety z czasem zaczynają pojawiać się problemy. W nowej szkole dochodzi do nękania Sophie, uczęszczającej do tej samej kasy co Charlotte. To właśnie ona staje się główną podejrzaną. Dziewczynka nie przyznaje się do winy, a pomiędzy dwiema rodzinami dochodzi do konfliktu i walki o sprawiedliwość. Kto tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za to co się stało?

Książka porusza temat cyberprzemocy wśród nastolatków, przedstawia jakie konsekwencje może spowodować hejt i nękanie w sieci. Pokazuje, że tak naprawdę rodzice nie są często świadomi co dokładnie robią ich dzieci podczas surfowania po Internecie. Treść książki została dodatkowo uzupełniona postami z blogów, komentarzami oraz wpisami na portalach społecznościowych. Znacząco wzbogacają one całą historię i dają spojrzenie także na świat wirtualny. Fabuła jednak nie jest zbyt porywająca, co w książkach przypisanych do gatunku thrillera psychologicznego nie powinno się zdarzać. Zakończenie mnie nie zaskoczyło, zaczęłam się go domyślać już wcześniej, ale z pewnością ma w sobie coś co skłania do przemyśleń. Ciężko mi tą pozycję jednoznacznie ocenić. Na pewno mnie nie zachwyciła, ale dużym plusem niewątpliwie jest to, że zawiera pouczający przekaz zarówno dla nastolatków oraz ich rodziców. Według mnie pomysł na przedstawioną historię był bardzo dobry, wpasowujący się w realia współczesnego świata. Z wykonaniem jednak było już trochę gorzej.

Myślę, że książka może spodobać się nastolatkom, ich rodzicom i osobom zainteresowanym tematem cyberprzemocy. Poruszone w niej problemy na pewno skłaniają do przemyśleń.
2020-04-12 18:09:13


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: