Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz

Książka

Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz

  • Wydawnictwo: C. H. Beck
  • EAN: 9788381984539
  • Ilość stron: 848
  • Format: 12.5 x 19.5 cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 0 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz - Jerzy Naumann

Publikacja ma na celu przybliżenie etycznych aspektów zawodu adwokata.



W komentarzu omówione zostały nie tylko zasady deontologiczne, które wiążą adwokatów. Poruszono w niej również praktyczne dylematy, wobec których staje adwokat w swojej codziennej praktyce.



Oprócz omówienia zasad wykonywania zawodu adwokata (takich jak m.in.: rzeczowość, przestrzeganie norm etycznych, strzeżenie godności zawodu adwokackiego) w treści wydania znaleźć można szereg praktycznych wskazówek odnośnie poprawnego zachowania się adwokata stającego wobec wielu pytań, na które w trakcie swojej drogi zawodowej musi odpowiedzieć. W pracy znaleźć można również pytania, na które nie ma gotowej odpowiedzi, a którą winien znaleźć adwokat stający w obliczu własnych dylematów.



Komentarz uzupełnia wyselekcjonowane najnowsze orzecznictwo w sprawach dyscyplinarnych, które konfrontuje Zasady ujęte w Zbiorze od strony teoretycznej z kazuistyką adwokackich przypadków codziennych.



Najnowsze 4. Wydanie Komentarza zawiera ostatnią zmianę do § 9, który odnosi się do łączenia zajęć z wykonywaniem zawodu adwokata. Nowelizacja wyszczególniła, jakich konsekwencji nie może spowodować działanie adwokatów w postaci łączenia zajęć – chodzi zarówno o obniżenie jakości świadczonej przez adwokata pomocy prawnej, jak i utraty zaufania będącego podstawą stosunku wiążącego adwokata z jego klientem. Paragraf 9, w nowym brzmieniu, nie wskazuje już jakie zajęcia mogą być uznane za zgodne z etyką zawodową. Zgodnie z nowym brzmieniem, adwokat może być związany z inną działalnością, jednak nie może wówczas korzystać z tytułu zawodowego (o czym mówi punkt 3). Brak również zapisu o obowiązku staranności w badaniu czy umowa zawierana przez adwokata w zakresie powiernictwa nie narusza zasad etyki adwokackiej i godności zawodu.



Komentarz jest przeznaczony głównie dla młodych adeptów w zawodzie: rozpoczynających praktykę adwokatów oraz aplikantów adwokackich. Praca może również zwrócić uwagę adwokatów bardziej doświadczonych oraz przedstawicieli innych, wysoko specjalizowanych zawodów prawniczych dla skonfrontowania różnych punktów widzenia na powinności adwokackie.



Od strony redakcyjnej, zachowano układ komentarza rozwijającego się zgodnie z chronologią kolejnych Zasad. Czytelnik poszukujący odpowiedzi na wybrane zagadnienia problemowe, może je znaleźć korzystając ze sporządzonego w tym celu indeksu haseł oraz aneksu, w którym zamieszczone są wybrane akty z tego zakresu: Prawo o adwokaturze, uchwała nr 54/2009 NRA w sprawie regulaminu wykonywania zawodu adwokata w kancelarii indywidualnej lub spółkach oraz Kodeks Etyki Adwokatów Unii Europejskiej.



Szczegóły: Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz - Jerzy Naumann

Nazwa: Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz
Autor: Jerzy Naumann
Wydawnictwo: C. H. Beck
Kod paskowy: 9788381984539
Języki: polski
Ilość stron: 848
Format: 12.5 x 19.5 cm
Oprawa: Twarda


Recenzje: Zbiór Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu. Komentarz - Jerzy Naumann

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×