Miłość w Auschwitz Edward Galiński, Mala Zimetbaum i uczucie silniejsze od śmierci
Francesca Paci
Miłość w Auschwitz
Edward Galiński, Mala Zimetbaum i uczucie silniejsze od śmierci
Francesca Paci
- Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
- Rok wydania: 2020
- ISBN: 9788381693288
- Ilość stron: 208
- Format: 13,5 x 20,5 cm
- Oprawa: miękka
Niedostępna
Opis: Miłość w Auschwitz - Francesca Paci
Ta historia jest prawdziwa - gdyby wyszła spod pióra pisarza, z pewnością krytykowano by go za zbyt wybujałą wyobraźnię.
To jedna z najbardziej poruszających i niezwykłych, prawdziwych opowieści o miłości. Polski więzień polityczny, żydowska dziewczyna, szaleńcza miłość i obóz w Auschwitz w 1944 roku. Edward Galiński i Mala Zimetbaum, wykształcona, błyskotliwa młoda kobieta, pełniąca w obozie rolę tłumaczki, zakochali się w sobie i dokonali niemożliwego. Uciekli z Auschwitz, by chociaż przez chwilę cieszyć się swoją miłością na wolności.
Dlaczego jest to dziś historia prawie zapomniana? Czy dlatego, że nie znalazła szczęśliwego zakończenia? Włoska dziennikarka, Francesca Paci przywraca w swojej książce pamięć o dwojgu niezwykłych ludziach i ich heroicznej miłości, która okazała się warta śmierci.
Francesca Paci (1971) - włoska dziennikarka, korespondentka dziennika "La Stampa" z Jerozolimy i Londynu. Za pracę dziennikarską uhonorowano ją wieloma nagrodami; w 2008 roku prezydent Włoch odznaczył ją za zaangażowanie w rozumienie różnych kultur i tradycji etniczno-religijnych. "Miłość w Auschwitz" jest jej pierwszą książką przetłumaczoną na język polski.
Szczegóły: Miłość w Auschwitz - Francesca Paci
Tytuł: Miłość w Auschwitz
Podtytuł: Edward Galiński, Mala Zimetbaum i uczucie silniejsze od śmierci
Autor: Francesca Paci
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
ISBN: 9788381693288
Tytuł oryginału: Un amor en Auschwitz
Tłumacz: Skórska Katarzyna
Języki: polski
Rok wydania: 2020
Ilość stron: 208
Format: 13,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Recenzje: Miłość w Auschwitz - Francesca Paci
Podkreślam, to nie jest powieść. Dlatego czytelnicy nastawieni na beletrystykę muszą o tym wiedzieć, aby później uniknąć rozczarowania. Jednak, naprawdę namawiam, proszę dać tej publikacji szansę. Sprawmy, aby dzieje Zimetbaum i Galińskiego pozostały w świadomości nas, współczesnych. Przekażmy ich idee następnym pokoleniom, z myślą o każdym, kto przeszedł przez wojenną pożogę. Czasem ze smutnym zakończeniem. Nasza para zginęła w tragicznych okolicznościach, ale dzięki Paci zyskała nieśmiertelność na kartach książki. Serdecznie polecam, najlepiej z chusteczkami obok — masa wzruszeń.Erna 2020-10-14 21:46:39