Ludzie interesu w przedwojennej Polsce

Książka

Ludzie interesu w przedwojennej Polsce

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788301214753
  • Ilość stron: 440
  • Format: 16.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 84,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 84,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Ludzie interesu w przedwojennej Polsce - Maria Barbasiewicz

Książka prezentuje niezwykle różnorodne środowisko przedwojennych przemysłowców i biznesmenów w czasach Drugiej Rzeczypospolitej. Przedstawia je na tle ówczesnych uwarunkowań ekonomicznych, politycznych i społecznych. Opisuje sytuację kraju po odzyskaniu niepodległości, a także załamanie gospodarcze w latach wielkiego światowego kryzysu i to, w jaki sposób sobie z nim radzono.

Autorka przedstawia sylwetki kilkunastu biznesmenów, właścicieli firm z różnych branż i regionów. Stara się pokazać nie tylko ich sukcesy i porażki, ale również cechy charakteru, umożliwiające im spektakularne osiągnięcia, często na skalę wykraczającą poza granice RP.
Nazwiska takie, jak Wedel czy Goetz-Okocimski, medialny koncern IKC czy sukcesy przemysłu chemicznego (sztuczny kauczuk z Wolbromia), robią wrażenie nawet dzisiaj.

Kraj produkcji: PL

Producent:
WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA
UL. GOTTLIEBA DAIMLERA 2
02-460 Warszawa (PL)
tel: 226954800
email: [email protected]


Szczegóły: Ludzie interesu w przedwojennej Polsce - Maria Barbasiewicz

Tytuł: Ludzie interesu w przedwojennej Polsce
Autor: Maria Barbasiewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301214753
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 440
Format: 16.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.61 kg


Recenzje: Ludzie interesu w przedwojennej Polsce - Maria Barbasiewicz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×