Piękno i seks. Seks i piękno

,

Książka

Piękno i seks. Seks i piękno

,

  • Wydawnictwo: Medical Education
  • Rok wydania: 2024
  • ISBN: 9788365471901
  • Ilość stron: 288
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 115,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 115,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Piękno i seks. Seks i piękno - Agnes Frankel, Robert Kowalczyk

"Zderzenie postaw, które kryją się za słowami seks i piękno, uzmysławia ich wieloaspektowość, a co za tym idzie - konieczną interdyscyplinarność w ujęciu prezentowanych zjawisk. Stąd celem książki było w sposób rzetelny i jak najbardziej holistyczny przybliżyć dyskurs o pięknie i seksie w perspektywie seksuologicznej, psychiatrycznej, psychologicznej, chirurgii i medycyny estetycznej, dermatologicznej, ginekologicznej, ale też filozoficznej i socjologicznej.

W proponowanej publikacji nie zabrakło odpowiedzi na pytania: co to znaczy być pięknym i pożądanym w kontekście różnych schorzeń, zmian w obrębie fizyczności, ciąży? Jakie są obecne kanony piękna i jak się zmieniały na przestrzeni lat oraz co ich znajomość nam daje? Jakie są miejsce i rola medycyny, w tym estetycznej, przeciwstarzeniowej w tym zakresie? I wreszcie - jakie są zależności pomiędzy pięknem a seksem? Czy mają wspólny pierwiastek? Jak wydobyć pierwsze i wzmocnić drugie? Czy to w ogóle konieczne?

Książka, którą oddajemy w Państwa ręce, opracowana z udziałem grona wybitnych specjalistów reprezentujących różne dziedziny, jest przeznaczona dla szerokiego kręgu odbiorców, nie tylko przedstawicieli nauk medycznych i humanistycznych, ale tez wszystkich osób chcących w sposób profesjonalny poszerzyć wiedzę z zakresu dyskusji o pięknie i seksie."

fragment wstępu "Piękno i seks Seks i piękno"

Piękno wydaje się wyłącznie kategorią estetyczną – uwarunkowaną określonymi kryteriami tego, co jest piękne, a co brzydkie, a zatem tego, co w perspektywie moralnej staje się wartością, czymś godnym pożądania, czymś, do czego należy dążyć. Piękno jest jednak także – i nie wolno o tym zapominać – kategorią kulturową, a zatem płynną, zmieniającą się w czasie, uzależnioną od różnych uwarunkowań związanych ze specyfiką konkretnej kultury. Tymczasem często możemy obserwować absolutyzację aktualnych kategorii piękna i uznawanie go za ponadczasowe kryterium tego, co pożądane, także w wymiarze seksualnym.

Kraj produkcji: Polska

Producent:
Medical Education Sp. Z o.o. Sp. k.
Kukiełki 3A
02-207 Warszawa (PL)
tel: 500016887
email: [email protected]


Szczegóły: Piękno i seks. Seks i piękno - Agnes Frankel, Robert Kowalczyk

Tytuł: Piękno i seks. Seks i piękno
Autor: Agnes Frankel, Robert Kowalczyk
Wydawnictwo: Medical Education
ISBN: 9788365471901
Języki: polski
Rok wydania: 2024
Ilość stron: 288
Oprawa: Miękka


Recenzje: Piękno i seks. Seks i piękno - Agnes Frankel, Robert Kowalczyk

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Agnes Frankel, Robert Kowalczyk (1)