O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką

,

Książka

O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką

,

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788301219413
  • Ilość stron: 560
  • Format: 14.8x21.0cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 84,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 84,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką - Jerzy M. Brzeziński, Piotr Oleś

Psychologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną nauki. W ślad za poszerzaniem się zakresu wiedzy psychologicznej, postępującym rozwojem teorii oraz badań naukowych, powinno ? przynajmniej w założeniach ? postępować doskonalenie oddziaływań profesjonalnych. Psychologia, za sprawą szczególnego przedmiotu badań naukowych i profesjonalnych oddziaływań, stawia przed uprawiającymi ją specjalistami ogromną odpowiedzialność, także etyczną. Jednocześnie psycholog jako zawód zaufania społecznego pozostaje wciąż zawodem prawnie nieuregulowanym. Dodatkowo administracyjne zmiany w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego nie pozostają bez wpływu na jakość kształcenia przyszłych psychologów.
Jerzy M. Brzeziński i Piotr K. Oleś stawiają pytanie: jak uprawiać niełatwy zawód psychologa, by był nieustannym wyzwaniem ? dla siebie i innych, jak nie popadać w rutynę i nie dokonywać nieuzasadnionych uproszczeń? Czytelnik znajdzie w tej książce kompendium wiedzy na temat ścieżki kształcenia psychologów, możliwości poszerzania kompetencji zawodowych po dyplomie czy rozwoju kariery akademickiej. Autorzy wskazują na standardy prowadzenia badań naukowych, nauczania psychologii, a także dobre praktyki prowadzenia działalności profesjonalnej ? czy to w gabinecie, czy to w roli eksperta lub popularyzatora wiedzy. Nie unikają przy tym krytyki zjawisk i procesów, które negatywnie wpływają na tożsamość zawodową psychologów oraz społeczne zaufanie do nich. Przesłanie, jakie chcieliśmy oddać w tej monografii, sprowadza się do znajomości i przestrzegania kryteriów dobrych praktyk psychologicznych ? w badaniach naukowych, kształceniu, świadczeniu usług psychologicznych, popularyzacji i wypełnianiu roli społecznej psychologa. Jeszcze jednym ważnym celem ? choć zabrzmi to nazbyt osobiście ? było wyrażenie zawodowej tożsamości, identyfikacji zarówno z Uniwersytetem, jak i z psychologią i jej misją zawodu zaufania publicznego. Psychologia ? z tej racji, że przygotowuje do pracy z ludźmi oraz, że uczestnikami naszych badań są konkretne osoby ? jest nauką szczególną. Studia psychologiczne mają przygotowywać do rozumienia człowieka i do współdziałania z nim, są więc szczególnie odpowiedzialne, podobnie badania naukowe, publikowanie, formułowanie ekspertyz czy popularyzacja.
Z tekstu

Kraj produkcji: PL

Producent:
Wydawnictwo Naukowe PWN S.A.
Ul. Gottlieba Daimlera 2
02-460 Warszawa (PL)
tel: 226954800
email: [email protected]


Szczegóły: O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką - Jerzy M. Brzeziński, Piotr Oleś

Tytuł: O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką
Autor: Jerzy M. Brzeziński, Piotr Oleś
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301219413
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 560
Format: 14.8x21.0cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.68 kg


Recenzje: O psychologii i psychologach Między uniwersytetem a praktyką - Jerzy M. Brzeziński, Piotr Oleś

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:

Inne pozycje tego autora: Jerzy M. Brzeziński, Piotr Oleś (1)