Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. Odkryj, jak zmieniają cię emocje
Julia Fischer
Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.
Odkryj, jak zmieniają cię emocje
Julia Fischer
- Wydawnictwo: Mando
- Rok wydania: 2021
- ISBN: 9788327719621
- Ilość stron: 338
- Format: 20.2x14.2cm
- Oprawa: Miękka
Jutro (piątek 2024-11-22)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. - Julia Fischer
Czy batonik może uspokoić twoją złość?
Szybciej bijące serce, czerwienienie się, jąkanie, bezsenność oraz miękkie kolana. Co objawia się w taki sposób? I jaki ma z tym związek nasz ośrodek nagrody? Julia Fischer zaprasza w niesamowitą podróż po świecie emocji!
Po nitce neuronów do kłębka mózgu i fascynujących procesów biochemicznych zachodzących w całym naszym organizmie. Ta przepełniona emocjami książka pozwoli nam lepiej zrozumieć uczucia i dostrzec sygnały wysyłane przez nasze ciała.
- Co wywołuje poczucie szczęścia i czy może prowokować je muzyka?
- Dlaczego miłość odczuwamy jak motyle w brzuchu?
- Czy można zapanować nad naszą złością albo syndromem FOMO?
- Skąd bierze się słodki smak zemsty?
- Dlaczego tak ważna jest dla nas oksytocyna?
Ta lektura spowoduje prawdziwy wyrzut endorfin!
Julia Fischer – znana popularyzatorka nauki i doktor nauk medycznych. Pisze felietony, prowadzi programy telewizyjne i radiowe oraz profile na Instagramie i Facebooku. Mieszka z rodziną w Berlinie.
Szczegóły: Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. - Julia Fischer
Tytuł: Zakochany mózg i inne niezwykłe stany.
Podtytuł: Odkryj, jak zmieniają cię emocje
Autor: Julia Fischer
Wydawnictwo: Mando
ISBN: 9788327719621
Tytuł oryginału: Die Medizin der Gefühle
Tłumacz: Grysińska Anna
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 338
Format: 20.2x14.2cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.27 kg
Recenzje: Zakochany mózg i inne niezwykłe stany. - Julia Fischer
,,Uderzają w nas jak orkan. Zdmuchują nas z powierzchni ziemi, wciągają w wir, wrzucają do wody i nie pozwalają odetchnąć. Unoszą nas, dajemy się ponieść ich prądowi i wnosimy się w górę".
Emocje. Którzy z nas ich nie doświadczył? Jednak skoro wiecie już jak się je odczuwa, to może najwyższy czas, byście lepiej poznali swój mózg. Dowiedzieli się w jaki sposób zachodzą, co się dzieje w waszej głowie, kiedy już do nich dochodzi. Czym są endorfiny? Co to jest ciało migdałowate? Czy wiecie jak nazywa się hormon przywiązania? Czy to prawda, że przeciwieństwa się przyciągają? Nieraz wydaje się, że to pierwsze uczucie miłości nigdy nie wygaśnie. Czy to prawda? A może trzeba pracować nad tym uczuciem, by się utrzymało, bo z braku reakcji z naszej strony całkiem traci na wartości?
Znajdziecie tutaj porady na złamane serce, a także wsparcie w trudnej sytuacji. Co to jest kryzys opioidowy? Dowiecie się jak działa mózg w tych wszystkich fazach i co zrobić, by przez ból i smutek przejść jak najszybciej. No bo kiedy jesteśmy smutni, to z reguły płaczemy. Dlaczego tak jest? Czy wylane łzy w czymś nam pomagają? Dlaczego w ważnych dla nas momentach życia przeżywamy tremę? Co ona oznacza i jak ją zmniejszyć? Dlaczego czasami mamy tak silne nerwy, że mamy ochotę wyjść z siebie? W jaki sposób nasz mózg steruje zachowaniami społecznymi? Czy w ogóle coś takiego jest możliwe?
Wiecie, że to ten poradnik uświadomił mi, że podczas dużych nerwów faktycznie spożywamy większą ilość słodyczy? Dlaczego tak się dzieje? Otóż naukowcy twierdzą, że przyczyną takiej zależności jest hormon, który uczestniczy w powstawaniu uczucia głodu. Tym hormonem jest grelina. Gdy tylko coś zjemy i nasz żołądek zwiększy swoją objętość, produkcja tego hormonu zostaje wstrzymana i pojawia się uczucie sytości. Zaś nadmiar stresu i brak snu niestety przyczyniają się do zwiększonej produkcji greliny, dlatego jemy więcej i poddenerwowani nawet nie zastanawiamy się nad tym co jemy, byleby tylko zjeść.
Powiem wam, że mózg wciąż ma dla mnie wiele tajemnic, jednak teraz faktycznie wiem więcej:-)przyrodaz 2021-12-01 18:00:10