Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck

Książka

Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck

  • Wydawnictwo: Universitas
  • Rok wydania: 2021
  • ISBN: 9788324236534
  • Ilość stron: 156
  • Format: 13.5x20.5cm
  • Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 39,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 39,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck - Gusin Michał

Logos ergon ukazuje różnorodność i złożoność psychicznego wchodzenia w relacje z językiem na styku świadomości i nieświadomego. W wielu okolicznościach zachodzi szansa lub iluzja terapii, choć jak zaświadczają przygody tu opisane, nie wszystkie dysocjacje, charakterystyczne dla schizofrenii, mogą zostać uleczone mocą zaawansowanej hermeneutyki.

z recenzji dr hab., prof. UWr Marii Kostyszak



Rozmyślnie zestawiając w tytule autora jednej z najsławniejszych autobiografii medykalizowanego obłędu z postacią jednego z najwybitniejszych matematyków XX wieku chciałem przekształcić – jak temat muzyczny – formułę Michela Foucault: szaleństwo – nieobecność dzieła, a dokładniej: pokazać drogę, na której myślenie materializuje się w postaci dających się interpretować znaczeń, jednocześnie zrywając związki z obowiązującymi regułami dyskursu, jakkolwiek droga ta bardziej naśladować ma dystans eleackiego paradoksu, na mocy którego przestrzeń jest nieciągła, niż chronologiczny przebieg. Złowrogie terytorium pęknięć i rozszczepień, podbijane od niepamiętnych czasów pracą egzegezy i komentarzy, zamienia się przeto w strefę litoralną, w której figura konceptualna uzyskuje status mapy.

Ze Wstępu



Michał Gusin – filozof, historyk idei i osobliwości, tłumacz, pracownik Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Publikował m.in. w „Kronosie”, „Praktyce Teoretycznej” oraz „Via Communicandi”. Autor monografii poświęconej koncepcji Jacques’a Lacana (Symptomy psychoanalizy. Jacques Lacan: od filozofii do antyfilozofii, Universitas 2018) oraz tłumaczeń prac G. Deleuze’a, J.-L. Nancy’ego, F. Guattariego, J.C. Milnera, C. Castoriadisa.


Szczegóły: Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck - Gusin Michał

Tytuł: Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck
Autor: Gusin Michał
Wydawnictwo: Universitas
ISBN: 9788324236534
Języki: polski
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 156
Format: 13.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami


Recenzje: Logos ergon Między schizofrenią a hermeneutyką od Daniela P. Schrebera do Alexandre'a Grothendieck - Gusin Michał

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: