Zapiski z Marrakeszu

Książka

Zapiski z Marrakeszu

  • Wydawnictwo: Austeria
  • Rok wydania: 2022
  • ISBN: 9788378665816
  • Ilość stron: 68
  • Format: 12.0x20.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 26,00 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 26,00 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Zapiski z Marrakeszu - Janusz Palikot

Przez otwarte dachy patio wlatują ptaki, dzikie ptaki, by napić się wody z fontanny położonej w środku i poszukać okruszków. I zasadniczo nie opuszczają domu przez cały dzień. Gruchanie gołębi towarzyszy więc domownikom na stałe. Niespodziewany szum skrzydeł, gdy ptaki się podnoszą, jest niczym "duch" powietrza. Podśpiewywanie wróbli, siewek, kulików i innych tworzy jakby ptasią orkiestrę w domu. Riad wypełniony odgłosami ptasiego życia jest czymś wyjątkowo egzotycznym, a pokusy przemiany w ptaka są nieustanne (jak to opisał Bruno Schulz w "Sklepach cynamonowych"). Te dzikie ptaki bowiem czują się tu jak u siebie i nie są skłonne do ucieczki. Przyglądają się i nawiązują coś na kształt rozmowy, gdzie słowami są spojrzenia i ruchy głów. Aż chce się odpowiedzieć, również kiwnąć "dziobem".

[fragment książki]



Janusz Palikot (ur. 26 października 1964 w Biłgoraju) – filozof, polityk i przedsiębiorca. Studiował filozofię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim oraz na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie obronił pracę magisterską. W latach 1987-89 był pracownikiem naukowym Instytutu Filozofii Polskiej Akademii Nauk. Na początku lat 90. rozpoczął działalność jako przedsiębiorca. Był posłem na Sejm V, VI i VII kadencji. Mecenas kultury, miłośnik i znawca Suwalszczyzny.

Producent:
Klezmerhojs Sp. z o.o
ul. Szeroka 6
31-053 Kraków (PL)
tel: 509711448
email: [email protected]


Szczegóły: Zapiski z Marrakeszu - Janusz Palikot

Tytuł: Zapiski z Marrakeszu
Autor: Janusz Palikot
Wydawnictwo: Austeria
ISBN: 9788378665816
Języki: polski
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 68
Format: 12.0x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.1 kg


Recenzje: Zapiski z Marrakeszu - Janusz Palikot

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: