Achim godej Ślónsko godka dla Hanysów i Goroli

Książka

Achim godej
Ślónsko godka dla Hanysów i Goroli

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Rok wydania: 2022
  • ISBN: 9788301220495
  • Ilość stron: 256
  • Format: 23.5x16.5cm
  • Oprawa: Miękka
Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 64,01 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 64,01 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Achim godej - Joanna Furgalińska

Książka ta to quasi-komiks: obrazki i dowcipne dialogi godki z polszczyzną. Rodzaj śląsko-polskich rozmówek - rozmów Hanysów (Achima, jego żony Erny, Alojza z małżonką, ich dzieci, kamrata Ecika) z Gorolami (sąsiadami Achima - państwem Szczebrzeszyńskimi). Trudno się im porozumieć, bo Achim godo, a sąsiedzi mówią. Humor tych pogawędek polega na polsko-śląskich leksykalnych dwuznacznościach, pułapkach i tautonimach.

Materiał pogrupowany jest tematycznie, np. Godka o warzyniu; Godka o chopach; Godka o babach; Szpicato godka; Godka ku skubacze. Każdy taki dział poprzedza strona tytułowa.

Książka jest uzupełnieniem/rozwinięciem słownika Ślónska godka. Ilustrowany słownik dla Hanysów i Goroli o powiedzenia, przysłowia i powiedzonka, czyli o żywą godkę.

Kraj produkcji: PL

Producent:
WYDAWNICTWO NAUKOWE PWN SPÓŁKA AKCYJNA
UL. GOTTLIEBA DAIMLERA 2
02-460 Warszawa (PL)
tel: 226954800
email: [email protected]


Szczegóły: Achim godej - Joanna Furgalińska

Tytuł: Achim godej
Podtytuł: Ślónsko godka dla Hanysów i Goroli
Autor: Joanna Furgalińska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
ISBN: 9788301220495
Języki: polski
Rok wydania: 2022
Ilość stron: 256
Format: 23.5x16.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.59 kg


Recenzje: Achim godej - Joanna Furgalińska

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×