O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy...

O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy...

Wysyłka:
Dzisiaj*Zamówienie złożone do godz. 12.00 (nie dotyczy przedpłat zaksięgowanych po godz. 12.00). Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu.
Cena katalogowa 52,30 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 52,30 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy... - Igor Myszkiewicz

W 1699 roku postanowienie cesarskiej kancelarii odebrało zielonogórskiemu sądowi prawo wydawania wyroków śmierci w procesach o czary. Nim to się jednak stało, śmierć w płomieniach poniosło ponad dwadzieścia osób. Choć rozwiały się już popioły, pozostały pytania. Co wydarzyło się w XVII wieku w Zielonej Górze? Dlaczego Wiedeń musiał interweniować? I przede wszystkim dlaczego u progu epoki nowożytnej pomysł spalenia drugiego człowieka żywcem zaczął znów wydawać się innym ludziom rozsądny?

Pierwsza część niniejszej publikacji szuka genezy polowań na czarownice, śledząc drogę kształtowania się wyobrażenia czarostwa w masowej wyobraźni, wzajemne oddziaływanie polityki i religii, kluczowe wydarzenia i dokumenty, akty prawne, papieskie bulle, traktaty demonologów i inkwizytorów. Ukazuje także mechanikę oraz charakterystyczne elementy postępowania sądowego przeciw herezji czarownic.

Część druga poświęcona jest procesom o czary, które miały miejsce w Zielonej Górze.

Na ich przykładzie możemy zobaczyć jak omówione wcześniej zagadnienia i metody wyglądały zastosowane w praktyce.


Kraj produkcji: Polska

Producent:
Stowarzyszenie Forum Art
ul. Podgórna 21b/11
65-213 Zielona Góra (PL)
tel: 693054275
email: [email protected]


Szczegóły: O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy... - Igor Myszkiewicz

Tytuł: O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy...
Autor: Igor Myszkiewicz
Producent: Stowarzyszenie Forum Art
ISBN: 9788396538208
Rok produkcji: 2023
Ilość stron: 392


Recenzje: O czarownicy i potworze. Zielonogórskie procesy... - Igor Myszkiewicz

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×