Mein Kampf. Edycja krytyczna
null
Mein Kampf. Edycja krytyczna
null
- Wydawnictwo: Bellona
- Rok wydania: 2025
- ISBN: 9788311181038
- Ilość stron: 1000
- Format: 1.0x1.0cm
- Oprawa: Miękka
Pojutrze (poniedziałek 2025-02-24)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Mein Kampf. Edycja krytyczna - null
Mein Kampf Adolfa Hitlera to jedna z najbardziej złowrogich książek w dziejach ludzkości. Przygotowała grunt pod drugą wojnę światową – najbardziej krwawą z wojen ‒ i masowe zbrodnie Trzeciej Rzeszy. Po upadku reżimu hitlerowskiego Mein Kampf w wielu krajach została zakazana. Nowa edycja niemiecka ukazała się dopiero w 2016 roku. Polskie wydanie tej książki jest zatem drugą edycją naukową na świecie.
Książka składa się z dwóch części i została opublikowana w latach 1925‒1927 zawierała ideologiczne „wyznanie wiary” wodza niemieckich narodowych socjalistów. W Trzeciej Rzeszy stała się biblią reżimu Hitlera ‒ wręczano ją m.in. nowożeńcom. Do końca wojny w Niemczech sprzedano co najmniej 12 400 000 egzemplarzy!
W pierwszej części Mein Kampf Hitler zamieścił propagandową wersję swej biografii. W drugiej zaś zawarł podstawy ideologii ruchu narodowosocjalistycznego. Powołując się na rasistowskie teorie, dowodził, że Niemcy reprezentują najwyższą rasę aryjską i muszą walczyć z „gorszymi” rasami. Nienawidził Żydów, których oskarżał o wszelkie zbrodnie, pogardzał też Słowianami. Obiecywał rodakom zmazanie klęski wojennej z 1918 roku, zjednoczenie narodu, budowę Wielkich Niemiec oraz uzyskanie „przestrzeni życiowej na wschodzie”. Choć te zapowiedzi uważano za bufonadę szaleńca, stały się tragiczną rzeczywistością w latach trzydziestych i czterdziestych.
Szczegóły: Mein Kampf. Edycja krytyczna - null
Tytuł: Mein Kampf. Edycja krytyczna
Autor: null
Wydawnictwo: Bellona
ISBN: 9788311181038
Języki: polski
Rok wydania: 2025
Ilość stron: 1000
Format: 1.0x1.0cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Eugeniusz Cezary Król
Recenzje: Mein Kampf. Edycja krytyczna - null
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: null (20)
- Peppa Pig. Uczę się z Peppą. Liczby i liczenie (Media Service Zawada) - Twarda
- Psi Patrol. Poznaję liczby z pieskami (Media Service Zawada) - Twarda
- Psi Patrol. Co pasuje? (Media Service Zawada) - Twarda
- Playmobil Princess Magic Zadania do ścierania cz. 1 W tęczowym zamku (Media Service Zawada) - Miękka
- Rubble and crew. Układanki Rubbla i ekipy (Media Service Zawada) - Twarda
- Chi chi Love. Wzory i Kolory 1. W świecie fantazji (Media Service Zawada) - Miękka
- Moje Jednorożce. Wzory i Kolory 2. Z wizytą u jednorożców (Media Service Zawada) - Miękka
- L.O.L. Surprise! Zakręcone labirynty 4. Którędy do celu? (Media Service Zawada) - Miękka
- Peppa Pig. Zakręcone labirynty 7. Zakręcone ścieżki (Media Service Zawada) - Miękka
- Psi Patrol. Wzory i Kolory 3. Pieski na farmie (Media Service Zawada) - Miękka
- Parki Narodowe w Polsce (Dragon) - Twarda
- Rezerwaty przyrody w Polsce (Dragon) - Twarda
- PArki Krajobrazowe w Polsce (Dragon) - Twarda
- Zabytkowe dworce w Polsce (Dragon) - Twarda
- Lokomotywy na polskich torach (Dragon) - Twarda
- Michał Anioł (Dragon) - Twarda
- Katedry Polski (Dragon) - Twarda
- L.O.L. Surprise! Odrysuj koloruj. Będzie zabawa, złotko! (Media Service Zawada) - Miękka
- Lubię Dinozaury. Odrysuj koloruj. Przygody dinozaurów (Media Service Zawada) - Miękka
- Moje jednorożce. Odrysuj koloruj. Jednorożce zapraszają do zabawy (Media Service Zawada) - Miękka