Tym. Człowiek szczery na trzy litery
Katarzyna Stoparczyk
Tym. Człowiek szczery na trzy litery
Katarzyna Stoparczyk
- Wydawnictwo: Otwarte
- Rok wydania: 2025
- ISBN: 978-83-8399-002-6
Przedsprzedaż - wysyłka po 2025-11-12*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Tym. Człowiek szczery na trzy litery - Katarzyna Stoparczyk
Pierwsza tak osobista opowieść o Stanisławie Tymie.
Intymna, pełna ciepłych obrazów, mądrych słów i zapachu ukochanej Suwalszczyzny.
Katarzyna Stoparczyk zabiera nas w podróż do świata Stanisława, w którym każdy gest i każde słowo nabierają wyjątkowego znaczenia. Poznała go w kawiarence znajdującej się w liceum, które przed laty ukończył. Rozmawiali, dzieląc się radością spotkania i ciastkiem. Spotkania, które nieoczekiwanie stało się początkiem niezwykłej przygody.
6 grudnia 2024 roku jego grób tonie w kwiatach. Ktoś przywiązuje do tabliczki małego słomianego misia. Ten wzruszający gest wiele mówi, jakim człowiekiem był Tym – czułym i serdecznym.
Myślał, że zostanie inżynierem chemii, lecz los postawił go na scenie. W pamięci widzów na zawsze pozostanie Ryszardem Ochódzkim z kultowego „,Misia“,. Jego riposty przeszły do historii, role – do legendy. Był aktorem z przypadku, obrońcą życia z wyboru. Największym sukcesem nie były dla niego nagrody czy owacje, lecz uratowanie i przygarnięcie bezpańskich psów, które spotykał na swojej drodze.
Ta książka nie jest biografią pełną dat i faktów. To pożegnanie złożone z anegdot, wspomnień i drobnych szczegółów, które składają się na obraz człowieka wyjątkowego. Aktora, który całym sobą wierzył, że warto bronić życia w każdej jego formie.
Mimo wszystkich spektakularnych sukcesów pozostał człowiekiem szczerym. Na trzy litery.
Szczegóły: Tym. Człowiek szczery na trzy litery - Katarzyna Stoparczyk
Tytuł: Tym. Człowiek szczery na trzy litery
Autor: Katarzyna Stoparczyk
Wydawnictwo: Otwarte
Kod paskowy: 9788383990026
ISBN: 978-83-8399-002-6
Rok wydania: 2025
Recenzje: Tym. Człowiek szczery na trzy litery - Katarzyna Stoparczyk
Informacje:
Inne pozycje tego autora: Katarzyna Stoparczyk (7)
- O, Choroba (Agora) - twarda
- Dzik Dzikus (Agora dla dzieci) - Twarda
- Smocza Straż. Pan Widmowej Wyspy. Tom 3 (Wilga) - miękka
- Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania (Agora dla dzieci) -
- Słowa pierwsze (Agora) - Twarda
- Franciszek Pieczka Portret intymny w.2 (WAM) - Twarda
- Tym. Człowiek szczery na trzy litery (Otwarte) -