Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców
Anna Nowak
Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców
Anna Nowak
- Wydawnictwo: Astrum
- EAN: 9788382985221
- Ilość stron: 214
- Format: 14.5x20.5cm
- Oprawa: Miękka
Niedostępna
Opis: Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców - Anna Nowak
„Ja Chłop. Z pamiętnika naszych pradziadków, dziadków i ojców” Anny Nowak to książka, która w niezwykły sposób łączy historię z literaturą. To nie sucha kronika, ale opowieści utkane z głosów tych, którzy przez wieki pozostawali w cieniu – chłopów polskich. Autorka wzięła na warsztat pamiętniki, wspomnienia i dawne dokumenty, by spleść je z własną literacką wyobraźnią. Efekt jest imponujący: otrzymujemy dzieło, które porusza serce i umysł.
Autorka oddaje głos ludziom prostym, a jednocześnie niezłomnym. Pokazuje, że chłop nie był tylko „figurą” – był żywym człowiekiem, który śmiał się, płakał, marzył i cierpiał. W jego codzienności kryły się nie tylko trudy pracy na roli, ale też miłość, nadzieja, przywiązanie do ziemi i poczucie dumy.
Książka prowadzi czytelnika przez kolejne dekady: od końca XIX wieku, przez czasy zaborów, emigracji i I wojny światowej, aż po burzliwe lata trzydzieste. To podróż, w której wielka historia – polityka, wojny, kryzysy – przeplata się z małą historią codzienności. To opowieść o tym, jak wielkie wydarzenia wpływały na życie zwykłego człowieka i jak ten człowiek, choć milczący, był prawdziwym fundamentem narodu.
Recenzując tę książkę, trudno nie podkreślić jej uniwersalności. Bo choć mówi o świecie sprzed ponad stu lat, to jej przesłanie pozostaje aktualne. W czasach, gdy łatwo zapominamy o naszych korzeniach, „Ja Chłop” przypomina, że każdy z nas ma w sobie cząstkę tamtej wsi. Że ziemia, rodzina i wspólnota są wartościami, które nigdy nie tracą znaczenia.
Anna Nowak stworzyła dzieło ważne i piękne zarazem. „Ja Chłop” to książka, którą warto przeczytać nie tylko dla wiedzy historycznej, ale przede wszystkim dla refleksji nad tym, kim jesteśmy i skąd przychodzimy. To lektura, która zostaje w pamięci na długo.
Zapraszam do lektury!Producent:
Wydawnictwo Astrum
ul. Norwida 19/6
50-374 Wrocław (PL)
tel: 733468895
email: [email protected]
Szczegóły: Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców - Anna Nowak
Nazwa: Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców
Autor: Anna Nowak
Wydawnictwo: Astrum
Kod paskowy: 9788382985221
Języki: polski
Ilość stron: 214
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.3 kg
Redakcja: Zespół Redakcji Wyd.Astrum
Recenzje: Ja Chłop. Historie z życia naszych pradziadków,dziadków i ojców - Anna Nowak
Informacje:
Inne pozycje tego autora: Anna Nowak (20)
- Dziewczyny z sąsiedztwa (Reedycja) (Digipack) (Bobart Studio) -
- Dziewczyny z sąsiedztwa (Digipack) (Bobart Studio) -
- Piosenki Pana M. (Agencja Artystyczna MTJ) - Pudełko CD
- Opracowania lektur i wierszy - szkoła podstawowa - klasy 4-6 (Greg) - oprawa miękka
- Zdrowy grill (Wydawnictwo M) - Miękka
- Solidarni i niepodlegli (Patria Media) - Miękka ze skrzydełkami
- Kawiarenka poetycka 4 (KryWaj) - miękka
- Kawiarenka poetycka 3 Antologia (KryWaj) - miękka
- Róże poezji 2. Antologia (KryWaj) - miękka
- Żyć nadzieją (KryWaj) - miękka
- Róże poezji. Antologia 2 (KryWaj) - miękka
- Miłość na horyzoncie. (Zwierciadło) - Miękka ze skrzydełkami
- Róże poezji Antologia 4 (KryWaj) - Miękka
- Ogień (Muchomor) - Twarda
- Szafa kapsułowa (Pascal) - Zintegrowana
- Technosapiens - O świecie w czasach rewolucji cyfrowej (Nowej Konfederacji) - Miękka ze skrzydełkami
- Polska 70 pomysłów na niezapomniany weekend (Bezdroża) - Miękka ze skrzydełkami
- Frostpunk. Antologia (Znak Literanova) - Twarda
- Włochy. 50 pomysłów na urlop (Bezdroża) - Miękka
- Oratorium Betlejemska gwiazda nad Tatrami (Oko-Art) -