Cuda techniki
Jarosław Górski
Cuda techniki
Jarosław Górski
- Wydawnictwo: Horyzonty
- EAN: 9788368589726
- Ilość stron: 256
- Format: 235x19 mm
- Oprawa: twarda
Niedostępna
Opis: Cuda techniki - Jarosław Górski
Cuda techniki to podróż przez najśmielsze marzenia ludzi, zapisane w kamieniu, stali i w genialnych pomysłach.
Od prehistorycznych grot, pierwszych miast i starożytnych imperiów, przez średniowieczne twierdze, rewolucję przemysłową i narodziny wielkich wynalazków, aż po imponujące osiągnięcia współczesnej inżynierii - ta książka zabiera czytelnika w niezwykłą podróż przez miejsca, które zmieniły świat.
W Cudach techniki odnajdziesz zarówno budowle znane z podręczników historii, jak Piramida Cheopsa czy Ogrody Inków Tipón, jak i cuda nowoczesności, m.in. Kanał Sueski, Kolej Transsyberyjską, Golden Gate, Wielki Zderzacz Hadronów, Burdż Chalifa czy lotnisko Beijing Daxing.
Nie zabraknie także najważniejszych polskich zabytków techniki, od Kopalni w Wieliczce, przez Kanał Elbląski, maszt w Gliwicach, aż po Stadion Narodowy, katowicki Spodek i monumentalną tamę w Solinie.
Każdy opis to opowieść o odwadze, pomysłowości i pracy tysięcy ludzi - tych z odległej przeszłości i tych całkiem współczesnych. To historia naszej cywilizacji widziana przez pryzmat konstrukcji, które udowadniają, że człowiek potrafi tworzyć rzeczy naprawdę niezwykłe.Cuda techniki to książka dla każdego, kto lubi odkrywać, jak działa świat - i jak wiele można osiągnąć, łącząc wyobraźnię z inżynierskim geniuszem.
Szczegóły: Cuda techniki - Jarosław Górski
Nazwa: Cuda techniki
Autor: Jarosław Górski
Wydawnictwo: Horyzonty
Kod paskowy: 9788368589726
Ilość stron: 256
Format: 235x19 mm
Oprawa: twarda
Recenzje: Cuda techniki - Jarosław Górski
Informacje:
Inne pozycje tego autora: Jarosław Górski (16)
- Czytam sobie Strzała dla komendanta (Egmont) - Miękka
- Winnik. Krople z podróży (No ART) - oprawa broszurowa
- Parweniusz z rodowodem. Biografia Tadeusza Dołęgi-Mostowicza (Iskry) - twarda z obwolutą
- Jaki to kontynent? Atlas dla dzieci (SBM) - Twarda
- Jakie to państwo? Europa Atlas dla dzieci (SBM) - Twarda
- Jaka to postać? Sławni ludzie. Atlas dla dzieci (SBM) - Twarda
- 100 cudów kultury (Powerbook) - Twarda
- Jakie to miejsce? Polska (SBM) - Twarda
- Dobre obyczaje (SBM) - Twarda
- Cerkwie i ikony Łemkowszczyzny (Libra) - Twarda
- Sekrety nadbałtyckich wczasowisk część 1 (Księży Młyn) - Twarda
- Pociągi i inne pojazdy szynowe (SBM) - Twarda
- Jakie to miejsce? Świat. Atlas dla dzieci (SBM) - Twarda
- Błędne łąki (Znak Literanova) - Miękka ze skrzydełkami
- Poradzę sobie! Jak przetrwać bez prądu, bez wody, bez sklepów (SBM) -
- Podstawy mechaniki budowli (Arkady) - Miękka




