Krótka historia mszy rzymskiej

Nowość

Krótka historia mszy rzymskiej

  • Wydawnictwo: WAM
  • Rok wydania: 2026
  • ISBN: 978-83-277-4717-4
  • Ilość stron: 160
  • Format: 202 x 142
  • Oprawa: okładka miękka
Wysyłka:
Przedsprzedaż - wysyłka po 2026-03-25*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Cena katalogowa 46,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 46,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Krótka historia mszy rzymskiej - Uwe Michael Lang .

Czy Ostatnia Wieczerza była pierwszą mszą w historii? Jak sprawowano Eucharystię w czasach późnego średniowiecza czy w przededniu reformacji? W jakich okolicznościach powstał mszał? Jaki wpływ na kształt liturgii mieli ostatni papieże?

Msza święta ma wielowiekową tradycję. W swej istocie niezmienna, podlega jednak pewnym przekształceniom. Michael Uwe Lang pomaga uchwycić tę złożoną relację stabilności i zmiany. Przybliża historię rytu rzymskiego – od jego początków aż do współczesności, przypominając, że dzisiejsza liturgia nie ma sztucznie skonstruowanej formy, lecz jest owocem intensywnego i wieloaspektowego wzrostu, kształtowanego w ciągu wielu stuleci przez Stolicę Apostolską w kontakcie z Kościołami lokalnymi.

Głębsze poznanie i zrozumienie bogatej oraz złożonej historii mszy pomoże bardziej świadomie i owocnie uczestniczyć w liturgii. Jest ona bowiem, jak uczy Katechizm Kościoła Katolickiego, naszym uczestnictwem w modlitwie Chrystusa skierowanej do Ojca w Duchu Świętym. W niej cała modlitwa chrześcijańska ma swoje źródło i swój kres.

Uwe Michael Lang – niemiecki ksiądz z Oratorium św. Filipa Nereusza w Londynie, wykładowca teologii, który doktorat uzyskał na Uniwersytecie Oksfordzkim. W latach 2008–2012 był pracownikiem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, a w okresie od 2008 do 2013 roku konsultorem Urzędu ds. Celebracji Liturgicznych Papieża. Jest autorem wielu książek o tematyce liturgicznej.


Producent:
Wydawnictwo WAM
ul. Kopernika 26
31-501 Kraków (PL)
tel: 48126293200
email: [email protected]


Szczegóły: Krótka historia mszy rzymskiej - Uwe Michael Lang .

Tytuł: Krótka historia mszy rzymskiej
Autor: Uwe Michael Lang .
Wydawnictwo: WAM
Kod paskowy: 9788327747174
ISBN: 978-83-277-4717-4
Rok wydania: 2026
Ilość stron: 160
Format: 202 x 142
Oprawa: okładka miękka


Recenzje: Krótka historia mszy rzymskiej - Uwe Michael Lang .

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×


Inne pozycje tego autora: Uwe Michael Lang . (1)