Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka

Książka

Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka

  • Wydawnictwo: Znak
  • Rok wydania: 2014
  • ISBN: 9788324032082
  • Ilość stron: 176
  • Format: 15.0x21.0cm
  • Oprawa: Twarda
Wysyłka:
Niedostępna
Cena katalogowa 36,90 PLN brutto
Cena dostępna po zalogowaniu
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×
Cena 36,90 PLN
Dodaj do Schowka
Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

Opis: Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka - Janosch

Używając grubej kreski, Janosch szkicuje panoramę małomiasteczkowych charakterów, ludzkiej zbieraniny, która przez lata tworzyła niepowtarzalny klimat śląskiej prowincji, mrowiła się w familokach, podwórkach i ogródkach przykopalnianych osiedli.

Nierozgarnięta Elza podkochuje się we fryzjerze, jej przyszły mąż, Hannek lokalny spryciarz, uwodzi każdą napotkaną kobietę, Dziubowa głowa rodziny
i kamieniczniczka, sieje postrach, Dziuba staje się niemym świadkiem rodzinnej farsy. Na granicy tego karykaturalnego świata Janosch umieszcza Hrdlaka miejscowego głupka, który tak naprawdę wie więcej niż inni. Jego magiczną mądrość doceniają tylko dzieci i obcy. Do czasu.

Dewocja, gorzała, groteska i konwenanse Hrdlak (a może sam Janosch) pozwala nam zobaczyć siebie w krzywym zwierciadle i serdecznie choć gorzko zaśmiać się z własnego losu.

Pisarz czułym okiem, ale z charakterystycznym dla siebie dystansem i drapieżnością, przygląda się Śląskowi, którego chore piękno jest jednocześnie straszne i urzekające. Tę magiczną krainę możemy odnaleźć już tylko w powieściach Janoscha.


Szczegóły: Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka - Janosch

Tytuł: Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka
Autor: Janosch
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324032082
Język oryginału: niemiecki
Języki: polski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 176
Format: 15.0x21.0cm
Oprawa: Twarda
Waga: 0.335 kg


Recenzje: Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka - Janosch

Zaloguj się
Przypomnij hasło
×
×

"Szczęśliwy, kto poznał Hrdlaka" to kolejna śląska satyra niemieckojęzycznego pisarza - Horsta Eckerta pochodzącego z Zabrza. Pierwsza książka Janoscha prześmiewająca śląską prowincję, Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny” stała się kultową pozycją na Górnym Śląsku. Z drugą powinno być podobnie, ponieważ czarny humor pisarza nie opuszcza. Polecam! 2014-08-28 23:01:54


Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także: