Siedem lat później
Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
Siedem lat później
Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
- Wydawnictwo: Znak
- Rok wydania: 2016
- ISBN: 9788324037025
- Ilość stron: 288
- Format: 20.8x14.3
- Oprawa: Miękka
Niedostępna
Opis: Siedem lat później - Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
Siedem lat czekali na tę rozmowę. Zaiskrzyło od razu. Dwoje przyjaciół. Rozmówców. Wspaniały duet Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski w intymnej, szczerej, drażniącej ciętą ripostą rozmowie, w której wzruszenie, powaga i humor idą łeb w łeb. Wellman przepytuje Wiśniewskiego bez cenzury. Pyta o relacje, wiarę, tęsknotę za krajem, o bycie Polakiem w Niemczech, o to, co daje popularność w Rosji, o postrzeganie męskości we współczesnym świecie, o związki na odległość i w końcu o to, co dla tak wielu z nas najważniejsze co zrobiłby z miłości. Dopytuje, wierci dziurę w brzuchu, nie odpuszcza. Takiej relacji nie spotyka się codziennie.
Szczegóły: Siedem lat później - Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
Tytuł: Siedem lat później
Autor: Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
Wydawnictwo: Znak
ISBN: 9788324037025
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 288
Format: 20.8x14.3
Oprawa: Miękka
Recenzje: Siedem lat później - Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
Postać Wiśniewskiego niezmiennie mnie fascynuje. Magister fizyki i ekonomii, doktor informatyki, doktor habilitowany chemii, a do tego bestsellerowy pisarz piszący głównie o miłości. Wiśniewski jest dowodem na to, że nie trzeba być tylko albo humanistą, albo ścisłowcem, a na dodatek w obydwu dziedzinach można odnosić sukcesy w tym samym czasie. Właśnie m.in. tego, jak udaje mu się połączyć dwa tak różne światy i nie zwariować, dowiadujemy się z nowej książki Siedem lat później. Rozmowa Doroty Wellman i Janusza L. Wiśniewskiego to ciekawy dialog dwóch przyjaciół – z książki aż bije wzajemnie zaufanie do siebie i sympatia. Wellman porusza wiele tematów, dzięki czemu bardzo dużo dowiadujemy się o pisarzu. Jakie są jego poglądy polityczne? Co myśli o obecnej sytuacji w Polsce a jak ją widział w 2015 roku? Czy czuje się choć trochę Niemcem? Czy zamierza wrócić do Polski, czy jednak niemiecka emerytura jest dużo bardziej kusząca?Siedem lat później czytało mi się niesamowicie przyjemnie. Niejednokrotnie uśmiechnęłam się, czytając odpowiedzi Wiśniewskiego, często też w duchu przybijałam mu żółwika za zgodność naszych poglądów na pewne tematy. Po tej książce jeszcze bardziej lubię pisarza, który irytuje się, gdy ciągle nazywa się go autorem S@motności w sieci. Wcale mu się nie dziwię, napisał przecież tyle innych, równie świetnych, powieści.Gorąco polecam książkę, nie tylko fanom Wiśniewskiego. To naprawdę mądry facet i wiele można wyciągnąć z jego poglądów na życie.Marta 2016-08-22 11:43:17
W 2008 roku ukazała się książka Arytmia uczuć, w której Dorota Wellman przepytywała Janusza Wiśniewskiego. Jakiś czas później od tego wydarzenia na rynku wydawniczym pojawiła się nowa książka tego duetu. Siedem lat później to wywiad rzeka, w którym znana polska dziennikarka wypytuje popularnego pisarza o przeróżne rzeczy.Wśród tematów, które poruszane są w książce, możemy znaleźć te związane z życiem prywatnym i zawodowym pisarza, jego spojrzenie na politykę i swoją twórczość. Nie brakuje kwestii wiary i miłości. Do niektórych rzeczy powraca się kilkukrotnie. To rozmowa, która nie ma sztucznego charakteru. To raczej wymiana zdań między przyjaciółmi.Bardzo ciekawym tematem jest życie zawodowe Wiśniewskiego i to, jak postrzegają go znajomi z pracy, gdy dowiadują się, że jest pisarzem. Autor Bikini wydaje się człowiekiem skromnym i nie buduje wizerunku swojej osoby na podstawie sławy, którą niewątpliwie zdobył. Równie zajmującym wątkiem są jego książki. Możemy dowiedzieć się, gdzie wydano jego powieści, jak do tego doszło i jak zostały przyjęte. Nie brakuje też kwestii niezwiązanych z pisarstwem. Ciekawe jest spojrzenie Wiśniewskiego na Rosję i Niemcy, lecz także jego opinie na temat własnego życia. Przyjemnie czyta się wypowiedzi człowieka wykształconego, sławnego i naprawdę niezepsutego tym, co osiągnął przez ostatnie lata.Interesujące może być też to, że dowiadujemy się też co nieco o przeprowadzającej z nim wywiad Dorocie Wellman. Nie zadaje ona jedynie pytań, za to odpowiada i dopowiada Wiśniewskiemu. Dzięki temu rozmowa jest płynna, nie sztuczna. Możemy poznać lepiej jej poglądy na niektóre sprawy i widzimy, że zna ona autora Bikini bardzo dobrze.Wywiad jest dość lekko przeprowadzony, czyta się go dobrze, jakby słuchało się rozmowy przyjaciół. Nie jest tak, że mamy tylko pytania i odpowiedzi, to bardzo swobodna rozmowa, często przerywana dygresjami, które są interesujące i wypadają naturalnie. Nie jest jednak tak, że to książka „o niczym”, mimo że czyta się ją naprawdę z przyjemnością, szybko i bez przeszkód. Autorzy poruszają wiele ważnych i trudnych kwestii, ale nadal da się odczuć między nimi pewien rodzaj chemii i swobody, która sprawia, że czytelnik nie może się oderwać. Jeśli lubicie Janusza L. Wiśniewskiego, to pozycja dla was obowiązkowa. Dobrze zrobiona, niedługa i dość lekka, ale pozwalająca lepiej go poznać i zobaczyć, jakim człowiekiem jest. Agnieszka 2016-09-10 21:15:14
Czy wywiad może być przedmiotem książki? O czym można mówić w wywiadzie na 267 stronach? Czy dziennikarz może zrozumieć profesora? To pytania, które nasuwały mi się przed przeczytaniem książki pt. „Janusz L. Wiśniewski i Dorota Wellman – „Siedem lat później”. Ta wydana przez wydawnictwo Znak w Krakowie, w 2016 roku pozycja, to wywiad, który nie tylko zaciekawia czytelnika (który zastanawia się o czym ludzie rozmawiają) ale dostarcza wiedzy na temat biografii pisarza Janusza L. Wiśniewskiego, opinii o jego poglądach, wyjaśnień dlaczego osoba mieszkająca prawie 30 lat w Niemczech nie publikuje w języku niemieckim oraz prezentuje kulisy powstania takich pozycji jak Samotność w Sieci, Grand, Bikini, czy inne.Janusz L.(Leon) Wiśniewski to bardzo ciekawa postać. Jest profesorem (po habilitacji) nauk ścisłych, pracującym w Frankfurcie nad Menem, osoba zakochana w morzu, jest jednym z poczytniejszych pisarzy współczesnych, którzy dostrzegają rolę informatyzacji we współczesnym świecie, a jednocześnie nie zaprzeczają temu, że ciągle są ważne takie uczucia jak, miłość czy patriotyzm.Dorota Wellman, dziennikarka znana głownie z TV, jako odważana kobieta, spontaniczna i naturalna do bólu (czasami denerwująca), prowadzi wywiad w sposób bardzo naturalny, w którym pojedynczymi słowami stara się ukierunkować rozmowę tak aby rozpoczęty wątek został wyjaśniony. Używa krótkich zdań do zmiany tematu lub uporządkowania treści. Taki styl bardzo mi imponuje bo mam szacunek dla ludzi, którzy przede wszystkim umieją słuchać i pomimo tego, że mogliby komentować każdą myśl potrafią się jednak powstrzymać. Tak jak pani Dorota w tej książce.Prezentacja wywiadu w formie papierowej książki nie jest praktyką powszechną (co nadaje tej pozycji wyjątkowość również w formie). Wydawnictwo zapewne idąc z duchem czasu zdecydowało się również udostępnić tę treść w formie e-booka, na pewno ułatwi dostęp do tekstu szczególnie młodemu pokoleniu.Tytuł książki nawiązuje do materiału, który ukazała się przed siedmiu laty. Ten fakt z jednej strony może być irytujący dla czytelnika, bo sugeruje kontynuację dialogu, jednak dla mnie był inspirujący i po przeczytaniu tej książki chętnie sięgnę do przeszłości po to, aby dowiedzieć się o czym naprawdę rozmawiali ze sobą wtedy Dorota Wellman i Janusz L. Wiśniewski. Polecamy, zespół dobrerecenzje.pldobrerecenzje.pl 2016-09-13 10:09:26
Bardzo lubię książki w formie wywiadu-rzeki, ponieważ dość szybko się je czyta, a często niosą ze sobą ogromną wartość merytoryczną.
'Arytmię uczuć', czyli pierwszą książkę Doroty Wellman i Janusza Wiśniewskiego przeczytałam kilka lat temu. Zachwyciłam się wtedy umysłem pana Janusza, choć nie znałam żadnej jego książki ani filmu powstałego na podstawie jednej z nich.
Po tych kilku latach wpadła mi w ręce ich kolejna książka, 'Siedem lat później', i choć przeczytałam ją w 2 lata po premierze, ogromnie cieszy mnie fakt, że treść jest nadal aktualna.
Spodziewałam się po tej książce wielu mądrych przemyśleń i to właśnie dostałam. Nie jest ważne, czy w 100% zgadzam się z panią Dorotą czy panem Januszem. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale tych dwoje swoje zdanie potrafi jasno wyrazić i obronić nikogo przy tym nie obrażając.
Jest to książka o uczuciach, planach, życiu pisarza, a także o kilku ważnych tematach ogólnoświatowych. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać, bo czyta się ją tak, jakbyśmy po prostu przysłuchiwali się rozmowie dwojga mądrych ludzi.
Polecam.
9/10kasia.kordeczka 2020-08-21 18:54:34
Podobne do: Siedem lat później - Wiśniewski Janusz L., Wellman Dorota
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Cena dostępna po zalogowaniu
-
Niedostępna
-
Niedostępna
-
Niedostępna