Piękno bez konserwantów
Aleksandra Zaprutko-Janicka
Piękno bez konserwantów
Aleksandra Zaprutko-Janicka
- Wydawnictwo: Znak Horyzont
- Rok wydania: 2016
- ISBN: 9788324041633
- Ilość stron: 288
- Oprawa: Twarda
Niedostępna
Opis: Piękno bez konserwantów - Aleksandra Zaprutko-Janicka
Nowa książka autorki Okupacji od kuchni.
Nasze prababki nie miały pod ręką preparatów z połową tablicy Mendelejewa, którymi my dziś zapełniamy łazienki. Jednak na zdjęciach wyglądają olśniewająco! Jak zatem dbały o siebie?
To proste: sięgały po naturalne sposoby, które przekazywały sobie z pokolenia na pokolenie. W przedwojennej Polsce nastąpiła urodowa rewolucja: makijaż przestał być czymś wulgarnym, magazyny kobiece wypełniły się reklamami polskich kosmetyków, zaczęły powstawać salony piękności.
Ola Zaprutko-Janicka odkrywa zapomniane sekrety naszych prababek, tajemnice ich piękna sprzed epoki konserwantów. Podsuwa wiele prostych i skutecznych porad, które bez wahania możesz stosować w domu, by lepiej zadbać o wygląd i zdrowie.
Jak zrobić w domu ekologiczny krem z najprostszych składników? Jak zapobiegać wypadaniu włosów? Jak zdrowo schudnąć? I jak przytyć? Wystarczy zastosować sprawdzone triki naszych babek i prababek. Teraz możesz sprawdzić na własnej skórze, że to naprawdę działa! Czy to aby na pewno bezpieczne sięgać po przedwojenne sposoby w dobie nowych technologii? Bez obaw! Wszystkie porady zostały zweryfikowane przez znaną lekarkę-kosmetolożkę i popularną dietetyczkę, trenerkę personalną.
Szczegóły: Piękno bez konserwantów - Aleksandra Zaprutko-Janicka
Tytuł: Piękno bez konserwantów
Autor: Aleksandra Zaprutko-Janicka
Wydawnictwo: Znak Horyzont
ISBN: 9788324041633
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 288
Oprawa: Twarda
Recenzje: Piękno bez konserwantów - Aleksandra Zaprutko-Janicka
"Piękno bez konserwantów" to pozycja dość niezwykła: połączenie historii i przepisów, co bardzo ciężko zakwalifikować do jednego gatunku. W poprzedniej książce autorki przepisy na wojenne jedzenie również się pojawiały, mam jednak wrażenie, że tam były uzupełnieniem, tu grają zaś równorzędną rolę do wspomnień i opisów pielęgnacji. Książka podzielona jest na działy pod względem części ciała: twarz, włosy, ręce... do każdego rozdziału przyporządkowana jest historia zmian, a także przepisy, które można zrobić w domu, choć potrzeba do tego wytrwałości i dużo chęci. Przepis na mydło, preparaty pozwalające pozbyć się trądziku, czy nawilżyć zbyt przesuszone włosy, to tylko jedne z wielu, które tu znajdziecie. Tego typu publikacje czyta się z zainteresowaniem. Autorka zrobiła bardzo dogłębne badania w dziedzinie pielęgnacji ciała w przedwojennej Polsce, co owocuje książką bogatą w ciekawe, niespotykane, ale i zaskakujące wiadomości. Tego typu lektury są ciekawą formą odkrywania przeszłości, dodatkowo pozwalają porównać kobietom, jak dbały o siebie wcześniejsze pokolenia i ile nie raz poświęcały na to czasu i energii. To lektura dla każdego, kto lubi tego rodzaju publikacje.Magda Barwińska 2016-10-09 18:16:32