Dobro jako choroba zakaźna
Małgorzata Chmielewska
Dobro jako choroba zakaźna
Małgorzata Chmielewska
- Wydawnictwo: W drodze
- Rok wydania: 2016
- ISBN: 9788379061013
- Ilość stron: 280
- Format: 14.5x20.5cm
- Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Niedostępna
Opis: Dobro jako choroba zakaźna - Małgorzata Chmielewska
Dobro jako choroba zakaźna to kontynuacja bestsellerowego Cerowania świata (2015) dziennika prowadzonego przez siostrę Małgorzatę Chmielewską. Codzienne zapiski odkrywają niezwykłe bogactwo ubogiego świata, w którym autorka żyje wraz z podopiecznymi, osobami wykluczonymi, starając się przywrócić im godność i nadzieję. Dla swoich niepełno-sprawnych, ale pełno-ludzkich tworzy DOM, często pierwszy prawdziwy, a już na pewno taki, jakiego dotąd nie mieli. O trudach codzienności, zmaganiu się z urzędniczymi absurdami, bezdusznymi przepisami siostra Małgorzata opowiada w sposób bezkompromisowy, z właściwym sobie poczuciem humoru. Nade wszystko jednak kieruje do nas słowa mądre, pełne światła i wrażliwości na drugiego człowieka. Miłosierdzie ludzkie zaopatruje nas w buty, ubrania i jedzonko. Boski ekonom działa lepiej niż ziemskie banki żywności, które żywności nie mają. A zima nie kocha biedaków. Bez względu na kontynent.(...) Generalnie dobro jest chorobą zakaźną i dzięki rozprzestrzenianiu się tego wirusa ciągle żyjemy z naszymi mieszkańcami i nie tylko.
Szczegóły: Dobro jako choroba zakaźna - Małgorzata Chmielewska
Tytuł: Dobro jako choroba zakaźna
Autor: Małgorzata Chmielewska
Wydawnictwo: W drodze
ISBN: 9788379061013
Język oryginału: polski
Języki: polski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 280
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Waga: 0.415 kg
Recenzje: Dobro jako choroba zakaźna - Małgorzata Chmielewska
Dobro. Czym ono rzeczywiście jest? Człowiek określany mianem dobrego, to w prawdzie człowiek, który swoim postępowaniem czyni względem drugiego człowieka coś pozytywnego. A co kiedy dobro występowałoby jako choroba, którą każdy z nas mógł zarażać lub zostać nią zakażony?
Myślę, że ja nie miałabym przeciwwskazań aby zostać zarażona taką chorobą. Świat wyglądałby całkowicie inaczej gdybyśmy bardziej zwracali uwagę na drugiego człowieka. I to właśnie opisuje siostra Małgorzata Chmielewska w tej książce. To zbiór jej myśli, refleksji, rad i życiowych sytuacji, które mają nas podnieść na duchu, przybliżyć do Boga i dobrego życia, które wypełnione będzie samymi pozytywnymi myślami i uczynkami. Jej codzienne zapiski przedstawiają życie ludzi, którzy zmagają się z wieloma trudnościami życiowymi, żyją w wielkim ubóstwie, a jednak ich serca są bogate. Ukazuje nam z czym muszą się uporać ludzie niepełnosprawni i wykluczeni ze społeczeństwa. Zwraca naszą uwagę właśnie na te osoby, byśmy nie przechodzili obok nich obojętnie. Bo najważniejsze - to mieć dobre serce. Siostra stara się szerzyć i propagować ideę dobra, bo nic tak nie może pomóc jak kilka osób, które mają serce pełne miłosierdzia. Takie książki są ważne dla współczesnego człowieka, bo przedstawiają nam życie ludzi w innych częściach świata. Unaoczniają nam, że nie wszystko wygląda jak z cudownego katalogu biura podróży, a w każdym zakątku świata są miliony ludzi, którzy pragną pary nowych, niedziurawych butów lub zapasu jedzenia na kilka dni.
W dobie rosnącej znieczulicy i obojętności na ludzkie problemy wirus dobra zdecydowanie by się przydał. Ludzie stają się okrutni i zapominają o innych. Siostra Małgorzata swoimi zapisami z pewnością sprawi, że niektórzy z nas zmienią sposób patrzenia na życie i sprawy błahe.Katarzyna Kat 2018-11-04 19:59:53
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: Małgorzata Chmielewska (8)
- Łobuzy (WAM) - Zintegrowana
- Niedrobnokomórkowy rak płuca (PZWL Wydawnictwo Lekarskie) - miękka
- Polski do słuchania. Ćwiczenia. Poziom B1 (Edu & More) -
- Ciągłość i zmiana Sto lat rozwoju polskiej wsi Tom 3 (Scholar) - Twarda
- Świadek rzeczy niezwykłych (Wydawnictwo Duszpasterstwa Rolników) -
- Interdyscyplinarne działania wybranych służb społecznych w pracy z kobietami nadużywającymi alkoholu (Difin) - Miękka
- Co z ciebie wyrośnie? (Czarna Owca) - Miękka ze skrzydełkami
- Majątek mam w dziurawych butach (Wysoki Zamek) - miękka ze skrzydełkami