Fotografowanie polskiej przyrody
Grzegorz Bobrowicz
Fotografowanie polskiej przyrody
Grzegorz Bobrowicz
- Wydawnictwo: Arkady
- Rok wydania: 2018
- ISBN: 9788321349770
- Ilość stron: 368
- Format: 14.5x20.5cm
- Oprawa: Zintegrowana
1 - 3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Fotografowanie polskiej przyrody - Grzegorz Bobrowicz
Poradnik FOTOGRAFOWANIE POLSKIEJ PRZYRODY adresowany jest do każdego, kto ceni przyrodę i lubi fotografować, niezależnie od poziomu wiedzy przyrodniczej i doświadczenia fotograficznego. Jego celem jest przedstawienie najbardziej interesujących i mających największy potencjał fotograficzny fenomenów polskiej przyrody: obiektów astronomicznych, zjawisk atmosferycznych, pojawów (stanów) krajobrazu, obiektów przyrody nieożywionej, siedlisk przyrodniczych oraz gatunków roślin, grzybów i zwierząt w ich najciekawszych fazach życia.
Kraj produkcji: Polska
Producent:
Wydawnictwo Arkady
Dobra 28
00-344 Warszawa (Polska)
tel: (22)4448650
email: info@arkady.eu
Szczegóły: Fotografowanie polskiej przyrody - Grzegorz Bobrowicz
Tytuł: Fotografowanie polskiej przyrody
Autor: Grzegorz Bobrowicz
Wydawnictwo: Arkady
ISBN: 9788321349770
Języki: polski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 368
Format: 14.5x20.5cm
Oprawa: Zintegrowana
Recenzje: Fotografowanie polskiej przyrody - Grzegorz Bobrowicz
Natura to wdzięczny obiekt fotografowania, który nie tylko zachwyca swoim pięknem i nieprzewidywalnością, ale przede wszystkim unikatowością i doskonałością. A natura Polski jest niepowtarzalna i aż żal nie zachować jej piękna na dłużej za pomocą fotografii.
"Fotografowanie polskiej przyrody" pana Grzegorza Bobrowicza to nie kolejny poradnik jakich wiele na księgarskich półkach. To pozycja wyjątkowa i dla każdego - zarówno osób, które fotografują, jak i tych, co dopiero zaczynają swoja przygodę z aparatem. Ta uniwersalność zawartego w tej książce materiału to jedna z jej zalet. I zachęta, aby z aparatem w ręku wyruszyć w nieznane i "łapać" wspaniałe kadry, które później będą miłym wspomnieniem lub ozdobą wnętrza.
Na samym początku Czytelnik otrzymuje omówienie sprzętu fotograficznego, który może okazać się przydatny podczas "łowów" na idealne ujęcie. Taka lista jest świetnym pomysłem i zarazem zaznajomienia Czytelnika ze światem fotografii. Zwłaszcza dla osób, które na sprzęcie się nie znają lub planują zakupić jakieś dodatkowe akcesoria taka mała "ściąga" okaże się naprawdę przydatna. A tym samym fotografowanie stanie się prawdziwą przyjemnością.
Największą zaletą tej książki jest zastosowanie podziału treści na rozdziały-miesiące. Jest to znacznie wygodniejsze niż umieszczanie wszystkich zagadnień w jednym temacie np. kwiaty, owady, ptaki, niebo. Dlaczego? Ponieważ nie wszystko dostępne jest o każdej porze roku i nie wszystko uda nam się przeżyć "za jednym zamachem". Dzięki podzieleniu tego na miesiące, można nieco wcześniej przygotować się do fotografowania wybranego tematu i wykorzystać ten czas do granic możliwości. A zaprezentowanych w książce tematów jest naprawdę sporo i jest w czym wybierać. Ptactwo, owady, dzika zwierzyna, roślinność leśna i polna, zjawiska na niebie - z całą pewnością znajdą tu coś interesującego miłośnicy otaczającej nas przyrody. Pan Bobrowicz w przystępny sposób i językiem zrozumiałym również dla fotograficznych laików, dzieli się swoją niesamowitą wiedzą, dzięki czemu książka nie nuży, a ciekawi. Przy każdym omawianym zagadnieniu znajduje się mały informator: gdzie i kiedy szukać idealnych kadrów oraz przydatne wskazówki na temat samego przygotowania i fotografowania omawianego zagadnienia.
W "Fotografowaniu polskiej przyrody", oprócz ciekawych porad, znajdują się przykładowe kadry każdego omawianego tematu. Piękne fotografie pana Bobrowicza inspirują w poszukiwaniach własnego stylu i idealnego kadru.
Jako fotograf z wykształcenia z całego serca polecam tę pozycję każdemu, bez względu na wiek i umiejętności fotograficzne. Jestem pewna, że z tą książką w jednej ręce i aparatem w drugiej, żadna pora roku nie będzie nudna, a czas stracony.
To co - ruszamy na fotograficzne łowy?Małgorzata M 2021-05-10 10:41:27