Kocie szlaki
Krystyna Jarocka
Kocie szlaki
Krystyna Jarocka
- Wydawnictwo: Borgis
- Rok wydania: 2019
- ISBN: 9788362993352
- Ilość stron: 232
- Format: 14.6x20.5cm
- Oprawa: Miękka
1 - 3 dni robocze + czas dostawy*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Kocie szlaki - Krystyna Jarocka
"Kocie szlaki" Krystyny Jarockiej to zbiór opowiadań, które w przekonujący, chociaż subtelny sposób wnikają w meandry ludzkiej psychiki. Opisują to, co dzieje się z nami, kiedy musimy stawić czoło najtrudniejszym wyzwaniom: kryzysowi w małżeństwie, alkoholizmowi, chorobie psychicznej, konfliktowi w pracy, samotności, biedzie czy odrzuceniu. "Kocie szlaki" to proza zbudowana na porażających swoją szczerością i naturalnością obrazach, opisująca bliskie nam uczucia, lęki i pragnienia, m.in. potrzebę miłości i akceptacji, strach, nienawiść czy zagubienie. Bohaterowie Krystyny Jarockiej to ludzie znajdujący się w sytuacjach granicznych, które często wymagają od nich bezwzględności i poświęcenia lub skłaniają do poddania się i ucieczki. W swoich opowiadaniach pisarka pokazuje prawdziwą naturę człowieka - bez upiększeń i cenzury. Kto wie, może każdy z nas znajdzie w tych historiach cząstkę siebie?
Kraj produkcji: Polska
Producent:
Borgis Sp. z o.o.
Ekologiczna 8 lok. 103
02-798 Warszawa (Polska)
tel: 602531313
email: wydawnictwo@borgis.pl
Szczegóły: Kocie szlaki - Krystyna Jarocka
Tytuł: Kocie szlaki
Autor: Krystyna Jarocka
Wydawnictwo: Borgis
ISBN: 9788362993352
Języki: polski
Rok wydania: 2019
Ilość stron: 232
Format: 14.6x20.5cm
Oprawa: Miękka
Waga: 0.278 kg
Recenzje: Kocie szlaki - Krystyna Jarocka
Mimo, że w tytule znajdziecie coś kociego, opowiadania "Kocie szlaki" nie mają z kotami nic wspólnego.
Krystyna Jarocka osadziła większość historii w latach 80-tych, ale problemy w nich poruszane są tak samo, a niektóre może nawet bardziej aktualne w dniu dzisiejszym. Problemy, o których nie myślimy pochłonięci codziennością, a z którymi każdemu z nas przyjdzie się mierzyć na pewnym etapie życia.
Autorka bardzo realistycznie, bez upiększeń mówi o beznadziei i bezsensie ludzkiej egzystencji, codziennej rutynie, która wysysa jakiekolwiek chęci do życia, o rozmijaniu się z innym człowiekiem, kiedyś tak bliskim. O depresji, chorobie, starości i śmierci. Ale również o absurdach PRL-u i dewaluacji wszelkich wartości.
Najsilniej w moją duszę wkradły się opowiadania "Życie rodzinne" o kryzysie małżeńskim, "Emil" o lękach śmiertelnie chorego młodego mężczyzny i "Taka sobie banalna historia" o bezsilności wobec choroby i ludzkiej znieczulicy.
To smutne opowiadania, przygnębiające wręcz, zmuszające do refleksji. Mocno chwytające za serce i pozostające w nim przez długi czas. Warto jednak zajrzeć głęboko w ludzką psychikę, odkryć prawdziwą naturę człowieka i naszą własną naturę i zmierzyć się z własnymi lękami.czytanie.na.platanie 2019-11-06 13:48:13