Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc
M. Sienkiewicz
Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc
M. Sienkiewicz
- Wydawnictwo: Novae Res
- Rok wydania: 2021
- ISBN: 9788382191219
- Ilość stron: 220
- Format: 12,1x19,5 cm
- Oprawa: miękka
Jutro (poniedziałek 2024-11-25)*Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy czas realizacji zamówienia może ulec wydłużeniu
Opis: Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc - M. Sienkiewicz
Jeśli czytając tę książkę, masz wrażenie, że to historia o Tobie, to masz rację.
To opowieść o tym, że najbardziej znienawidzić można kogoś, kogo się kocha.
Opowieść o miłości, którą każdy z nas przeżył, przeżywa lub chciałby przeżyć.
Pełna słów, których żałujemy, myśli, których się boimy, czynów, których się wstydzimy i momentów, które rozbawią nas do łez.
Zabójcza mieszanka sarkazmu i szczerości.
Zabawna.
Emocjonująca.
Szczera.
Czy na końcu jest happyend?
Mieliśmy mieć tatuowane obrączki. Jak na zawsze, to na zawsze, prawda? Trwałość to trwałość. Gdy w złości chcesz ściągnąć kawałek złota z palca i rzucić go o ścianę, przypominasz sobie, że to miało być na stałe, prawda? Mieliśmy mieć tatuowane obrączki. Kreska, kropka, nieważne. Może linia z EKG oznaczająca bicie naszego serca? Może nasze imię, nieważne. Miało być na zawsze, pod skórą, w nas. I nic z tego, kurna mać.
Szczegóły: Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc - M. Sienkiewicz
Tytuł: Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc
Autor: M. Sienkiewicz
Wydawnictwo: Novae Res
ISBN: 9788382191219
Rok wydania: 2021
Ilość stron: 220
Format: 12,1x19,5 cm
Oprawa: miękka
Recenzje: Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc - M. Sienkiewicz
W tej pamiętnikowej opowieści jest wiele niewiadomych. Nie wiemy, czy autorem jest kobieta czy mężczyzna, nie znamy też imion głównych bohaterów. Jest to pewne celowy zabieg autora. Nadaje to tej lekturze waloru uniwersalności i ponadczasowości. Nie mamy konieczności umiejscawiania wydarzeń w konkretnej sytuacji czy okolicznościach. Ona ma być lekcją życia, z której warto skorzystać. Nie trzeba się z nią zgadzać, ale posłuchać nie zaszkodzi. A może czasem coś w nas zostanie …
Oczami narratora poznajemy studium upadku pewnego związku kobiety i mężczyzny. Była miłość, radość i zadowolenie. Pewnego dnia czar prysł i wszystko się skończyło. I nastała złość, smutek i obojętność. A nawet zaryzykowałabym stwierdzenie, że nienawiść. Takie etapy często przechodzą związki, nie zawsze jest pięknie i kolorowo, jak wszyscy się wkoło chwalą. Z różnych względów związki się rozpadają i kończą niespodziewanie. Zawsze jest przyczyna takiego stanu rzeczy. Ale często nie ma powrotu do tego co było wcześniej, zbyt duża trauma ogarnia partnerów, aby można próbować skleić na nowo związek. Często nie ma też dobrej woli ani chęci. Rany są zbyt głębokie i mocne.
Autor nie oszczędza nas nawet na chwilę. Zmagamy się z wszelkimi możliwymi uczuciami, przeważnie toksycznymi i niszczącymi związek. Emocje osiągają zenit, jeszcze chwila i wybuchną z niebywałą mocą. Zniszczą wszystko. Trzeba mieć w sobie niezmiernie dużo odporności i siły, aby przetrwać, aby z tej nierównej potyczki wyjść zwycięsko. Czy udaje się to kobiecie, która nas wpuściła do swojego intymnego kręgu? Czy będzie miała tyle odwagi, aby przetrwać ból i rozpacz? Ale co jej zostało? Walka o swoją przyszłość, lepszą przyszłość … już bez niego …
„Całe nasze życie to „spędzanie” czasu na czymś. Ten czas ciągle upływa., nigdy nie stoi w miejscu. Dzielimy życie na podejmowanie jakiejś decyzji, a następnie realizowanie jej. Nic więcej w życiu nie robimy”.
Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc to dość nietypowa forma opowieści. Luźne i niezobowiązujące myśli, przemyślenia i przelane na papier emocje. Oderwane od rzeczywistości, często wydumane i przekorne. Ukazujące świat takim jak jest. Nieczysty i ułudny, nawet brutalny i pozbawiony uroku. Smutny i drapieżny …
Ta inność tej lektury nadaje jej niebywałego uroku. Ona jest trudna i emocjonalna. Każdy w niej odkryje cząstkę siebie samego, każdy. Jestem pewna, że nie ma osoby, który w tej małej książeczce nie zauważy siebie, choćby w małej cząsteczce. Ona jest lustrem, w którym odbija się nasze życie. Warto spojrzeć i dostrzec to, co dla nas jest niezauważalne, co nam niepostrzeżenie umyka. Obok czego przechodzimy obojętnie, jakby to nas nie dotyczyło. A jest inaczej. Zatrzymajmy się. Spójrzmy uważnie. Chwila refleksji nie tylko wskazana, ale zdecydowanie pożądana.
„Żyła tak, by każdy dzień innym był, jakby każdy dzień ostatnim miał być”.
Ta niewielkich rozmiarów książeczka poraża rozmiarem cennych życiowych sugestii i rad, mądrości egzystencjalnych. Nie często mamy okazję uczyć się na błędach innych, a ona nam na to pozwala. Do tej historii wraca się, zwłaszcza w chwilach zwątpienia i osamotnienia, w chwilach trudnych i smutnych. Pobudza nas do zmiany i czasami przewartościowania swojego życia, jeżeli ono tego wymaga.
To prawda, niezależnie gdzie jesteśmy ciałem i duchem, zerkamy na ten sam księżyc. Ten sam księżyc nas prowadzi i rozświetla życiową drogę … ku lepszemu życiu … ku spełnieniu … ku zmianom …
Nie obawiaj się, odważnie zerknij na Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc! I zmień swoje życie!Ambros 2021-04-11 18:35:46
Informacje:
Klienci, którzy kupili oglądany produkt kupili także:
Inne pozycje tego autora: M. Sienkiewicz (20)
- Wybór nowel - Szkice węglem, Jamioł. Obrazek wiejski, Janko Muzykant, Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela, Za chlebem, Latarnik, Sachem (Greg) - oprawa miękka
- Wiry (Diecezjalne) - Miękka
- Krzyżacy (Books) - Miękka
- Krzyżacy (Books) - Twarda
- Krzyżacy Ilustrowana klasyka (Ibis) - Twarda
- Stany Nagłe. Neurologia (Medical Tribune) - Miękka
- Potop. Tom 1 (Astrum) -
- Potop. Tom 3 (Astrum) -
- Potop. Tom 2 (Astrum) -
- Potop. (Astrum) - Miękka
- Udar mózgu. Kompendium dla praktyka (PZWL Wydawnictwo Lekarskie) - miękka
- Wszyscy patrzymy na ten sam księżyc (Novae Res) - miękka
- Potop. Tom 1-4. Seria Wielka kolekcja dzieł Henryka Sienkiewicza (Literackie) - oprawa twarda
- Krzyżacy (Ibis) - Twarda
- Krzyżacy lektura z opracowaniem (Ibis) - Miękka
- (P)oszukiwanie (Liberum Verbum) -
- Rodzina Połanieckich T.2 (Diecezjalne) -
- Quo vadis T.1 (Diecezjalne) -
- Quo vadis T.2 (Diecezjalne) -
- Quo vadis (Astrum) - Miękka